Акт про порушення ПРРЕЕ («штраф» обленерго) Як збільшити потужність Ставки стандартного, нестандартного приєднання

Тарифи в Україні диктують більш енергоефективну діяльність житлового фонду, підприємств, підприємців та інших споживачів. Як зменшити споживання електричної та теплової енергії, зменшити споживання газу? Мають бути вжиті заходи щодо економії енергії та її менш витратного споживання. Електроенергія є товаром, який може продаватися виключно за договором, а відтак у процесі її продажу між енергопостачальниками та споживачами виникають різного роду спірні ситуації, що регулюються законодавством та нормативними галузевими документами. І якщо з боку енергопостачальника його позицію, як в процесі досудового врегулювання спору так і в суді, захищають штатні фахівці з електротехнічною або юридичною освітою, то споживач у таких випадках залишається сам на сам з проблемою. Звичайно, він може звернутися за приватною юридичною допомогою, втім більшість спірних ситуацій регулюються не законом, а невідомими адвокатам галузевими Методиками, Правилами, Інструкціями, що базуються на знаннях фізики та електротехніки.Як показує практика, більшість спорів у цьому сегменті ринку обумовлені неправомірними вимогами до споживачів з боку представників обленерго, зокрема, інспекторами в процесі перевірки електроустановок споживачів, нав’язуванні неправомірних умов при укладанні та переукладанні договорів, які можливо врегулювати на досудовій стадії спору. Ми часто стикаємося з випадками, коли споживач звертається до енергопостачальника за збільшенням потужності, а енергочиновники йому відповідають, що нема технічної можливості і пропонують збудувати нову лінію, довжиною у декілька кілометрів та вартістю у мільйони гривень, або вирішити питання у корупційній площині. Також часті випадки неправомірних відключень споживачів при складанні актів про порушення, складанні актів при відсутності факту порушення, тобто моделюванні схеми порушення самими інспекторами, завищених нарахуваннях комісіями енергопостачальників при розгляді актів про порушення тощо. Зловживання правом у цьому сегменті ринку стало можливим завдяки діючій в Україні системі обленерго, коли енергопостачальник фактично є монополістом на закріпленій території і дозволяє собі «викручувати руки» споживачеві.

Фахівці нашої громадської організації «Енергетика і Закон» мають великий досвід у врегулюванні такого роду спорів. Ми допоможемо фахово та у правовому полі вирішити Ваш спір з енергопостачальником, надамо правовий висновок, підготуємо пакет звернень як до контролюючих діяльність обленерго органів, так і до суду, зможемо представляти Ваші інтереси у суді.

Чим ми відрізняємося від інших правозахисників, що працюють у цій сфері? Можливістю працювати дистанційно. Для цього Вам необхідно зателефонувати нам за вказаними телефонами та обговорити питання, потім електронною поштою на нашу адресу надіслати фото або скани документів (договір про користування електроенергією, складені представниками обленерго при перевірці  акти, вимоги, протоколи, розрахунки тощо, стисло описати суть порушення, зазначивши у темі повідомлення своє ім’я та номер телефону. Після опрацювання документів ми зв’яжемося з Вами  для з’ясування деталей та надамо правовий висновок щодо перспектив оскарження питання. Якщо оскарження буде мати правосі перспективи, а Ви бажання продовжити співпрацю – ми укладемо договір про надання послуг, зазначивши у ньому умови роботи. В нас є багатий досвід щодо скасування «штрафів обленерго» — нарахувань за актами про порушення ПКЕЕ, складених після візиту інспектора РЕМ.

Вимога монополіста, або власника мереж (експлуатаційна вимога)

Звертаємо Вашу увагу на те, що не кожна вимога, як то акт про порушення, вимога щодо електроустановки, санкція за перевищення договірної величини та інші, є неправомірною та порушує Ваші права.

В розділі «Наша практика« Ви можете ознайомитися зі справами щодо повернення коштів споживачам вже після їх сплати, що є найскладнішою категорією справ, перегляду судових рішень у зв’язку із нововиявленими обставинами (цивільний та господарський процес), відмовою обленерго від своъх вимог тощо. Окремо наголошуємо, що в розділ включено тільки типові випадки спорів. Станом на сьогодні у нашій практиці є кілька сотень справ наступних категорій: «обленерго до споживача», скасування неправомірних вимог у додатках до договорів, порушення в частині лімітів, граничної величини потужності (обчислення/доведення), експлуатація ТП, експлуатація ліній, засобів/систем обліку (АСКОЕ/ЛУЗОД), питання неправомірних відключень, інше).

IMG_1130Окрім електроенергетичних спорів, є спори споживача з газопостачальними підприємствами, які також можуть неправомірно нарахувати споживачу обсяг газопостачання. Багато запитів щодо енергоспоживання ОСМД, питання встановлення, варіанти загальнобудинкових лічильників тепла, питання щодо котлів, варіанти утеплення.

«Енергетика і Закон» допомагає вирішенню спірних ситуацій, які виникають у взаємовідносинах купівлі-продажу-обліку електроенергії, необґрунтованих вимог інспекторів РЕМ, питання служб головного енергетика щодо перевищення договірних величин, питань усіх споживачів з нового підключення / збільшення потужності, переоформлення договорів (нового споживача, підключенні електроенергії), а також питання щодо спорів з меж розподілу та відповідальності, ЛУЗОД/АСКОЕ.  «Енергетика і Закон» має інформацію типових спорів під час зміни споживача, укладання нового договору, нового підключення, збільшення потужності. Багато ситуацій коли підприємство замовляє збільшення потужності, а РЕМ відповідає «немає можливості» ми розбираємо схему обираємо варіанти та доводимо питання приєднання до фактично вирішеного (інколи це дуже складно оскільки з боку РЕМ є певна позиція «немає потужності немає можливості ми не можемо збільшити потужність».  Актуальні також типові питання щодо лічильників, та актів про порушення ПКЕЕ/ПКЕЕн, включення-відключення-підключення, ліміти, договірні величини, щодо спорів з перевищення договірних величин споживання, та перевищення потужності, актів про порушення ПКЕЕ та нарахувань за ними надається з №судових рішень (з Реєстру судових рішень), наприклад 2,2 млн гривень неправомірних нарахувань за актом про порушення ПКЕЕ. Підприємства та підприємці мають суперечливі та не в кожному випадку обґрунтовані вимоги щодо електроустановок. Найбільш „корупційні” – це питання та/або спори з підключення — приєднання нових електроустановок (збільшення потужності): «Енергетика і Закон» підготовлено інформацію щодо випадків неправомірних вимог під час нового підключення, переоформлення договору (зміна споживача-власника-орендаря). До нас звертаються практично усі категорії споживачів електроенергії: — від квартири до заводу, з усієї України (Львів, Київ, Харків, Полтава, інші). Ми працюємо з 2002 року. Деякі наші фахівці мають досвід понад 20 років. Ми професійно та фахово вирішимо Ваші питання!

З повагою, засновники проекту Олег Анатолійович Чалов, Анжела Андріївна Сігнаєвська

 

Типові питання:

 неправомірне відключення електроенергії. Ви постраждали від дій енергопостачальної організації (обленерго, РЕМ). /неправомерное отключение электроэнергии/. «работник РЭСа отключает не разбираяс: — Идите в РЭС а я ничего не знаю«.

 

Акт-вимога обленерго. Ви не можете розібратися в питаннях виконання вимог енергопостачальника: (встановити електролічильник в ТП, замінити кабель, інші). /требование облэнерго с датой отключения/

 

 

Нове підключення, збільшення потужності, зміна споживача, дія нових Правил приєднання, укладення договору чи додатків до нього; нав’язування умов взаємовідносин, що не грунтуються на вимогах законодавства та нормативно-технічних документів (ПКЕЕ, ПКЕ Ен, ПУЕ, ПТЕ тощо);

 

«Штраф» обленерго — підприємство/акт про порушення ПКЕЕ/составление акта о нарушении ППЭЭ (типові випадки)

«Штраф» обленерго — підприємець/порушення ПКЕЕ/составили акт о нарушении

«Штраф» обленерго стосовно громадян /акт про порушення ПКЕЕн (правила для населения)

Перевищення договірної величини споживання (п.4.4. ПКЕЕ) та штрафні санкції (ст.26ЗУ «Проелектроенергетику») — новий розділ нашого сайту.

Лабораторія/дослідження кабельних ліній, пошук пошкоджень — ремонт.

Теплові насоси — опалення будинків-практичні рішення.

Приклад систем безкоштовного нагріву води — фото об’єктів (геліосистеми).

З нашою допомогою Ваші витрати на врегулювання питань щодо взаємовідносин з обленерго будуть меншими ніж вирішення їх самостійно.

На  нашому сайті Ви зможете дізнатися про останні зміни у галузевій нормативній базі, ознайомитися з нашими консультаціями, отримати потрібні посилання т а довідкову інформацію, а також отримати іншу корисну інформацію.

Рубрики постійно оновлюються, тому не забувайте  заходити до нас!

Сподіваємося, що станемо корисними для Вас!

Також запрошуємо до співпраці працівників  енергопостачальних компаній та працівників, чия діяльність пов’язана з енергозабезпеченням та енергозбереженням, пропонуємо Вам стати авторами статтей та консультатнтами споживачів електроенергії. Створюйте теми, піднімайте цікаві питання та проблеми, обмінюйтеся досвідом та зробіть внесок у розвиток вітчизняної електроенергетики.

Заява про неправомірне відключення / Образец заявления … отключения электроэнергии / неправомерно отключили электроэнергию / отключили свет
Как оспорить штраф облэнерго и вернуть уже уплаченные деньги? / Оскаржити штраф обленерго та повернути сплачені кошти? акт и штраф облэнерго / требование инспектора / вимога інспектора / отмена требований інспектора / отключение / неправомерное отключение / відключення / неправомірне відключення / відключення без попередження / отключение без предупреждения / суд с облэнерго / акт облэнерго / акт обленерго
This entry was posted in неправомірне відключення / "штраф" обленерго / вимога обленерго. Bookmark the permalink.

18 Responses to Акт про порушення ПРРЕЕ («штраф» обленерго) Як збільшити потужність Ставки стандартного, нестандартного приєднання

 1. Лариса says:

  Помогите, пожалуйста, советом!
  Ситуация безвыходная. На моём предприятии наблюдается плановое воровство электроэнергии. В дневное и ночное время от 100 до 300 кВт. Я субпотребитель от собственника помещения. Думаю, что врезка для помещений на 1-3 этажах была осуществлена во время установки ним для меня отдельного счётчиках, я в подвале. Даже ночью, когда работают маломощные приборы ситуация ужасающая. Собственник в отказе, РЭМ только проверил счётчик — дальше мол дело Ваше? Караул !!! Куда и к кому бежать ? И как выявить врезку? Есть ли фирмы, которые помогут?

  • Energo Control says:

   это не простое занятие, учитывая, что от подвала до 1-3 этажа запас возможностей большой.
   мы решаем аналогичные задачи, но для этого требуется выезд на место.
   по фотографиям/видео можно лишь дать рекомендации.

 2. Михаил says:

  добрый день. помогите разобратца, более месяца как отключили электроэнергию на дачном участке, долгов за энергию по сщетчику нет, участок приобретен в начале марта, прежним хозяином все и за все, в том числе и за подключение оплачено. Мативацыя в том что, якобы в течении 3 месяцев хозяин не появляетца в правлении. Он будет отключен. Правомерно ли отключение. спасибо.

  • Energo Control says:

   По дачным кооперативам нет однозначных ответов. Всё зависит от Устава дачного кооператива и от событий которые происходили и попали/не попали под то или иное положение Устава и/или решения кооператива. Может быть что угодно. Вплоть до 10000 штрафа за нарушение правил кооператива (и это будет законно если член кооператива принял обязательство исполнять правила кооператива).
   По вашему «электрическому» вопросу ответ возможен только прочитав Устав кооператива, а также на чём базируется оспариваемое Вами решение кооператива (решение председателя, общего собрания, действия энергетика по инструкции итд итп).

 3. Анастасія says:

  В квартирі після ремонту 2 роки назад, була відведена 2-а проводка для туалету + ванна. Комісія виявила, що ця проводка не підключена до лічильника та склала акт. Лічильник знаходиться у підїзді. Як і за який період буде нараховуватися штраф? Як довести комісії, що ця проводка використовується тільки 2 роки з моменту ремонту.

 4. Андрей says:

  Здравствуйте!
  Скажите, пожалуйста, как с вами связаться. Не нашел на сайте никаких контактов

 5. basseinomskskits says:

  В современном мегаполисе тяжко поддерживать образовавшийся темп жизни. Люди беспрестанно поторапливаются, опасаются прозевать что-то или не успеть. Каким методом не выпадать из жизненного круговорота, не утомляться после тяжкого рабочего дня, а ощущать непрерывный подъем сил?

  Плавание — это выдающийся вид спортивных занятий, позволяющий тренировать все группы мускулатуры с неисчерпаемой полезностью для организма и невероятным удовольствием для души! Приятно окунуться в водоем и насытиться бескрайним раздольем водной глади! Учуять раздолье, движение, быстроту. В частности именно поэтому история, создание искусственных водоемов содержит несколько тысячелетий.

 6. Сергей says:

  Здравствуйте. Интересует, правомерно ли на квартиру выделяется 1.5 кВатт мощности? В т.ч., если дом 1999 года. Заранее спасибо.

 7. Галич Лариса says:

  Добрый день! У нас проблемы с Херсоноблэнерго.
  Нам пытаются навязать оплату за учет генерации активной энергии, да,да не реактивной а активной. Как нам оспорить эти неправомерный действия. Готова с Вами встретиться в любое удобное для Вас время.
  С уважением Галич Лариса
  (099)127-60-35

  • Energo Control says:

   Вышлите на нашу электронную почту rubilnikinfo@gmail.com приложение к договору в котором указана электрическая схема, а также документы которыми зафиксировано их требование, необходимо чтобы наши специалисты изучили вопрос.
   После, когда будут известны перспективы спора, можно планировать работу.

 8. наталія says:

  Доброго дня. допоможіть будь ласка в такій ситуації. за світло було сплачено23.04,2018, 5.05.2018 принесли попередження,10,05 відключили вони говорять що через укрпошту довго ідуть кошти борг складав на день попередження 33грн і на день відключення 77,тепер підключення 239грн .куди звернутися.що робить чи можна написать заяву в прокуратуру

 9. Доброго дня. допоможіть будь ласка в такій ситуації. за світло було сплачено23.04,2018, 5.05.2018 принесли попередження,10,05 відключили вони говорять що через укрпошту довго ідуть кошти борг складав на день попередження 33грн і на день відключення 77,тепер підключення 239грн .куди звернутися.що робить чи можна написать заяву в прокуратуру

 10. чекаю відповіді

  • Energo Control says:

   На той момент (квітень-травень 2018 року) діяли Правила користування електричною енергією для населення.
   Пункт 27 ПКЕЕн має положення:
   «У разі несплати за спожиту електричну енергію на 30 день після отримання побутовим споживачем попередження енергопостачальник має право відключити побутового споживача від електричної мережі.»
   Якщо 5.05.2018р. вручили попередження про відключення то є 30 днів з момента вручення, відключати 10.05.2018р. було неправомірним.
   Пишіть скаргу до НКРЕКП, зазначате дію п.27 ПКЕЕн на той час, обставини вручення 5.05. та відключення 10.05..

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*