Така народна мудрість спала на думку, коли отримали відповіді на підготовлені нами звернення від імені одного харків’янина.
Ми завжди на сторінках цього ресурсу застерігаємо своїх читачів від необачного підпису в документах, зокрема актах про порушення ПРРЕЕ, які складаються представниками обленерго під час їхніх перевірок лічильників у споживачів. Приємно, що є люди, які не впадають в ступор при появі контролерів і інспекторів, а мобілізуються і включають розум, застосовуючи знання.
Так, до нашого героя завітали представники Харківобленерго для перевірки лічильника. Запідозрили порушення, а саме – втручання у його роботу. Почали складати акт про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії (ПРРЕЕ), в якому написали про явні ознаки втручання в параметри розрахункового лічильника з метою зміни його показів, а також про порушення пломб та індикаторів на лічильнику.
Втім громадянин був обізнаний, що краще наперед вину на себе не брати, і відмовився від підпису.
В такому випадку ПРРЕЕ зобов’язують представників обленерго знайти двох свідків, бажано із числа представників домоуправління будинку, влади, або сусідів, що у конкретному випадку зроблено не було.
Також ПРРЕЕ зобов’язують ОСР (оператор системи розподілу, тобто обленерго) розглянути складений стосовно споживача акт про порушення протягом 60 днів, а у разі перевищення зазначеного терміну – скасувати його.
Між тим, Харківобленерго направило знятий лічильник на відповідну експертизу через 77 днів, а через 214 днів, після отримання її результатів – увага – на свою користь, розрахувала акт на суму 70 з гаком тисяч гривень та ще й провела відключення будинку від електромережі.
На цьому етапі споживач звернувся до нас. Ми і виявили вказані вище невідповідності щодо не зазначення свідків у акті про порушення за умови відмови споживача від підпису, порушення строків розгляду акту, не зазначення у акті дати проведення комісії з його розгляду, порушення процедури зняття лічильника, а також вказали, що відключення будинку є неправомірним та суперечить вимогам ПРРЕЕ. Також підготували звернення від його імені до контролюючих діяльність ОСР (Харківобленерго) органів, а згодом отримали відповідь на користь споживача (нашого клієнта), яким оператора системи розподілу в особі Харківобленерго зобов’язали скасувати акт і нарахування за ним (в просторіччі – штраф обленерго) в сумі понад 70 тисяч гривень.
Ось так елементарні знання і вберегли харків’янина від штрафу обленерго. І це за умови висновків експертизи не на його користь. А поставив би він підпис у тому акті про порушення і прийшлося б сплатити енергетикам в еквіваленті 2.5 тисячі долярів .
А може просто наш герой людина «фартова»? Ну дійсно, має ж комусь щастити у цьому житті, деякі он навіть у лотерею виграють. Порадіймо за таких людей, а самі зробимо висновки про недопущення необачного підпису, бо хто зна, чи буде доля і до нас така ласкава, як до героя цього наративу?