Підприємці

Інформація не дублює типові випадки, надана за згодою осіб.

Фізична особа-підприємець звернулася до нас за консультацією щодо можливості підключення до електромережі після відключення у зв’язку зі складанням акту про порушення Правил користування електричною енергією. Нарахування по акту складали 33 тис.грн. Після з’ясування обставин справи нами було виявлено порушення процедури складання акту. Врегулювання спору відбулося на досудовому рівні. Підприємство було підключено до електромережі, а нарахування по акту повністю скасовані. Підприємець відмовився від можливості відшкодування збитків у судовому порядку через неправомірне відключення від електромережі.

Фізична особа-підприємець звернувся до нас після тижневого відключення двох магазинів після складання актів, суму до сплати по яких комісія обленерго визначила на рівні 20 тисяч гривень та 3 тисяч гривень за заміну лічильників. Після нашої консультації електропостачання магазинів було відновлено, а представництво на комісії філії призвело до скасування нарахувань.

Власник кафе звернувся за консультацією у зв’язку з відключенням та складанням акту. Другий екземпляр акту підприємцю надано не було. Після нашої консультації щодо дій споживача у даній ситуації та зверненням до енергопостачальника — електропостачання кафе було поновлено через декілька годин після складання акту. Завдяки нашому представництву інтересів підприємця на комісії з розгляду акту, нарахування за ним було зменшено з 68 тисяч гривень до 9 тисяч гривень.

Магазин роздрібна торгівля одяг. Представниками обленерго було складено акт про порушення Правил користування електричною енергією у непрацюючому магазині. Акт про порушення ПКЕЕ складено помилково оскільки невірно визначено точку підключення. «Штраф» 10200 скасовано.

Підприємець, проводячи ремонтні роботи у орендованому приміщенні, знайшов документ обленерго. Це був акт про порушення ПКЕЕ, складений задовго до ремонту. В акті була зазначена адреса, за якою орендоване приміщення. Нарахування по акту 2 000 гривень скасовані. Виявлено, що акт був помилково складений з наступних причин: зазначено прізвище, яке схоже на прізвище підприємця, але не його. Акт складено без присутності підприємця. У графі акту «в присутності» вказано «оператор ОСОБА1». ОСОБА1 не має права підпису та не є уповноваженим представником.

Фізична особа підприємець. Купувано нежитлову будівлю де була діюча електроустановка, згідно договору на електропостачання між обленерго та попереднім власником.  Після продажу новому власнику електропостачання було відключено, договір про постачання електроенергії з новим власником обленерго не укладено. Створювалися штучні перешкоди із метою спонукання сплатили борги попереднього власника.  Працівник обленерго вимагав надати документи про ліквідацію попереднього власника, до якого підприємець  не мав ніякого відношення, при цьому зазначав, що підключення не відбудеться поки не надано документи про ліквідацію попредньго власника. Ми звернулися до Антимонопольного комітету. ВАТ ЕК Миколаївобленерго отримало рекомендації Миколаївського територіального АМКУ від 29.05.09 № 1-292/80-372 щодо припинення дій, які мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції п.2 ст.50, п.5 другої частині ст.13 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді зловживання монопольним становищем, а саме: відмова від реалізації товару. Договір укладено. Енергопостачання новому власнику відновлено.

Підприємець. Розрахунок було помилково збільшено в кілька разів.
В магазині було складено акт про порушення, який розраховано як ніби то була включена потужність, яка значно перевищує потужність усіх наявних струмоприймачав. Також в порушення законів фізики до розрахунку включено пропускну здатність проводу, а номінал опломбованого вимикача було проігноровано (тобто пропускна здатність 36А була підключена від пристрою номіналом спрацювання 16А). В акті було вказане порушення п.6.40 ПКЕЕ (замість ПКЕЕ діє ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії), зазначаю, без облікове підключення не відповідає переліку порушень, вказаних в п.6.40. Також необґрунтовано було збільшено період (проводи без облікового підключення вільно видно з до облікового вимикача, який поруч з електролічильником, тобто виявити без демонтажу та застосування спеціальних пристроїв під час контрольного огляду (визначення контрольний огляд відповідно до ПКЕЕ (замість ПКЕЕ діє ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії),)).  З огляду на те, що без обліковий провід, який виходив з ввідного автоматичного вимикача, встановленого у щиті обліку, було прокладено відкритим шляхом та його можливо було виявити під час контрольного огляду лічильника.  Це підтверджується і фотографіями порушення, зробленими представниками відповідача під час проведення перевірки 19.08.2010р. Таким чином, представники обленерго під час розрахунку по акту необґрунтовано (помилково)  внесли порушення  до тих, які неможливо виявити під час контрольного огляду, що суттєво вплинуло на кількість днів у розрахунку. Сума помилкових нарахувань склала 54 тис. гривень.

Підприємці — електролічильники — пульти кервування. Багато випадків, є практика відміни нарахувань, або зменшення нарахувань. Кожен випадок індивідуален.

Підприємці — електролічильники — пристрої для зупинки. Багато випадків, є практика відміни нарахувань, або зменшення нарахувань.

«Штраф» обленерго — підприємство/акт про порушення ПКЕЕ/составление акта о нарушении ППЭЭ (типові випадки)

«Штраф» обленерго — підприємець/порушення ПКЕЕ/составили акт о нарушении

«Штраф» обленерго стосовно громадян /акт про порушення ПКЕЕн (правила для населения)

к списку материалов об отмене «штрафов» облэнего (возврате денег)

на главную страницу

о правомерности отключения электроэнергии

З нашою допомогою Ваші витрати на врегулювання спірних питань щодо взаємовідносин з обленерго будуть меншими ніж вирішення їх самостійно.

157 Responses to Підприємці

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*