Перейти к содержимому

ПИТАННЯ — ВІДПОВІДІ (акт про порушення ПКЕЕ, ПКЕЕн, ПРРЕЕ, «штраф обленерго»)

В цьому розділі інформація про різні ситуації, які виникають після (під час) візиту інспекторів, контролерів обленерго. Розділ відкрито 22.08.2014, оскільки справ у нашій практиці понад кілька тис., ми готуємо підбираємо найбільш типову інформацію з 2008 року. 

Ситуація: Склали акт про порушення ПКЕЕ без пошкодження пломб.

У жовтні 2017 року третя судова інстанція поставила крапку у дворічній тяжбі вознесенського підприємця та Миколаївобленерго, вирішивши справу на користь підприємця. Не зважаючи на те, що в порядку досудового врегулювання спору підприємець звертався до контролюючих діяльність обленерго органів, які визначили, що порушення, вказане у складеному стосовно нього акті можливе лише за умови порушення пломб, які порушені не були, обленерго вперто намагалося довести Феміді, що підприємець таки встановив розмикаючий кола обліку пристрій у опломбований лічильник, не порушуючи при цьому пломб на ньому, та ще й розрахували свої збитки за цим актом з порушенням відповідної Методики, нарахувавши бізнесменові близько 190 тис. грн. 

Втім, фахівці нашої громадської організації, що представляли інтереси підприємця у судах, змогли довести, що складений акт про порушення містить неточності, за якими застосування пункту Методики з розрахунку актів, на який послалося обленерго, є некоректним, оскільки не проведені відповідні виміри під час складання акту, а не зазначення у акті про факт порушення пломб (експертиза яких довела  їх цілісність) робить неможливим несанкціоноване втручання в прилад обліку.

А відтак, панове енергозбутові менеджери, працюйте з персоналом на предмет коректного складання актів та навчайте їх «матчасті». А допоки цього не сталося – тіште Феміду, своїм «непорочним зачаттям» (читай  «фокусами» з втручанням в лічильники при непорушених пломбах), а вона буде доводити всім нормальним людям очевидний факт, що вознесенський підприємець є звичайною людиною, яка не володіє надзвичайними здібностями Девіда Копперфільда, які, як доводить наша практика, мистецьки засвоїли працівники енергозбутів. 

Тут справедливо буде зазначити, що виходячи з тієї кількості звернень до нас, опановувати мистецтво фокусників намагаються не лише енергозбутівці з Миколаєва — свої Коровіни- Фаготи, Коти Бегемоти та Азазело з Гєлою  є в кожному обленерго і давати свої гастролі вони будуть до тих пір, до поки в Україні буде зберігатися ганебна монополія на продаж товару під назвою Електроенергія. І якщо зґвалтований нашим законодавством бізнес ще може дозволити собі розкіш дорогого судового позову, то пересічні побутові споживачі із зашморгом на шиї з комунальних платежів, враховуючи високий індекс корупції судової системи, звертаючись до суду, замість правди  у вигляді скасування нарахувань шахрайкуватих обленергівських фокусників можуть отримати кривду, збільшивши їх на величину судових зборів та адвокатських гонорарів.

Втім не за горами час, коли ми матимемо змогу обирати собі енергопостачальника як зараз обираємо оператора мобільного зв’язку. Так що їх діяльність із категорії останнього гастрольного тура Кобзона.

Ситуація: Склали акт про порушення ПКЕЕн за відсутності повнолітніх членів родини. Під час візиту контролерів до квартири був лише син господарів, якому 14 років. Контролери обленерго зайшли до квартири, за допомогою шукача схованої проводки (індикатор магнітного поля) знайшли розетку, яка була підключена від мережі будинку так, що лічильник не рахував. Квартиру відключили. Сказали: «передайте батькам, склали акт про порушення ПКЕЕн, для вирішення питання щодо штрафу від обленерго нехай батьки прийдуть», після чого контролери пішли.

Відповідь: відповідно Інформаційного листа Держенергонагляду України 13.08.2012 № 01/10-3219 «Щодо особливостей визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення ПКЕЕН» такі випадки поширені, Держенергонагляд інформує: згідно з вимогами статті 3 Сімейного кодексу України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

У разі, якщо Акт про порушення ПКЕЕН було підписано особою, яка є повнолітнім членом сім’ї споживача електричної енергії, спільно з ним проживає, під час оформлення Акта про порушення ПКЕЕН знаходилась у помешканні, то порушень вимог нормативних документів стосовно процедури оформлення Акта про порушення ПКЕЕН зі сторони енергопостачальника немає.

Отже, складений у присутності лише повнолітнього члена сім’ї споживача та підписаний ним Акт про порушення ПКЕЕН вважається оформленим з дотриманням вимог пункту 53 ПКЕЕН.

Відключення квартири – неправомірне. Згідно з положеннями пункту 35 ПКЕЕН, енергопостачальник має право відключити споживача у разі:

— самовільного підключення до електричної мережі;

— розкрадання електричної енергії.

Отже, енергопостачальник повинен при виявлені факту самовільного підключення, відключати лише безоблікове приєднання, а не будинок (квартиру) в цілому.

Тому, дії енергопостачальника щодо припинення електропостачання всього будинку (квартири) під час виявлення фактів самовільного підключення електропроводки, за відсутності відповідного рішення суду, є неправомірними та такими, що суперечать вимогам нормативно-технічних документів щодо користування електричною енергією.

Ситуація: На підприємстві, інспектори обленерго встановили пломби на двері трансформаторної підстанції, яка розташована з одного боку поруч з підприємством, та поруч з тротуаром, тобто у місті загального користування. Згодом пломби з дверей трансформаторної підстанції були зірвані, невідомо ким, інспектори обленерго склали акт про порушення ПКЕЕн з формулюванням «зрив пломб», комісія обленерго застосувала Методику (як кажуть «штраф» обленеро).

Порушення з боку енергопостачальника (перелік питань):

1. не правомірне встановлення пломби на двері КТП;

2. не встановлена наявність/відсутність дії/бездіяльності, спрямованих на приховування спожитого обсягу електричної енергії (враховуючи положення п.6.40 ПКЕЕ (замість ПКЕЕ діє ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії),в частині встановлення втручання в засоби (системи) обліку;

Як зазначає Господарський суд розглянувши аналогічний спор, пломба не правомірно встановлена на дверях КТП) оскільки це порушує вимоги Порядку експлуатації електроустановок, визначений Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів,затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 року №258. Пункти 6.3.16, 6.3.33, 6.4., 6.4.6. вказаних вище Правил зазначають обов’язок власника (утримувача) очищувати обладнання від пилу і бруду, регулярно оглядати обладнання, забезпечити необхідний температурний та навантажувальний режим, зручні й безпечні умови для спостереження за рівнем масла, газовим реле, а також для відбору проб масла.

Для виконання вказаних дій необхідно постійно мати доступ до трансформаторної підстанції. Отже, дії енергопостачальника по пломбуванню вхідних дверей до трансформатора не є правомірними. Питання: (чи є дії/бездіяльність, спрямовані на приховування спожитого обсягу електричної енергії): Пункт 6.40 ПКЕЕ (замість ПКЕЕ діє ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії),має положення окрім пошкодження пломб ще й положення з встановлення «явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів».

Тобто мають бути дії/бездіяльність спрямовані на без облікове споживання електроенергії.

Так у справі Акт про порушення був підписаний власником, електролічильник мав пломби з доведеним експертизою порушенням відтиску, але не доведений факт приховування обсягу спожитої електроенергії. Суди усіх інстанцій визнали необґрунтованість нарахувань обленерго та скасували оперативно господарську санкцію. ВГСУ зазначив “постачальник електричної енергії набуває право визначити обсяг спожитої електричної енергії на підставі Методики лише при наявності з боку споживача електричної енергії навмисних протиправних дій, спрямованих на приховування реального обсягу спожитої електричної енергії ”.

Не існувало з боку споживача електричної енергії навмисних протиправних дій, спрямованих на приховування реального обсягу спожитої електричної енергії. Нарахування обленерго за актом про порушення ПКЕЕ були скасовані.

Ситуація: Підприємство – ринок. До мереж ринку включено кілька магазинів, торгівельних майданчиків, тощо. Обленерго підприємству надано вимогу щодо відключення магазинів, торгівельних майданчиків які обленерго вважало субспоживачами. Обленерго надало вимогу від’єднати споживачів від мереж ринку та за невиконання вимоги, інспектори обленерго погрожували відключити ринок повністю.

Відповідь підприємства – ринка:

ми маємо у приватній власності торгівельний та адміністративно-виробничий комплекс за адресою …, до якого, відповідно Договору про постачання електричної енергії від … обленерго» постачає електричну енергію. Підприємство — ринок використовує нежитлові будівлі оптового ринку за адресою … для забезпечення власної статутної діяльності. Тобто усі підключені магазини на території нашого підприємства-ринку усі нежитлові будівлі оптового ринку за адресою … не є субспоживачами а є орендарями тобто об’єктом статутної діяльності.

Таким чином:

А). діяльність оптового ринку не суперечить Договору про постачання електричної енергії від …, не суперечить ПКЕЕ, іншим нормативно-технічним документам, тому не підпадає під дію п..1.2., 1.7., 7.5. 10.2. ПКЕЕ (замість ПКЕЕ діє ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії),.

Б). Моніторинг того, у який спосіб оптовий ринок здійснює власну господарську діяльність – не входить до компетенції енергопостачальної організації.

В). Відповідно до абзацу першого пункту 1.4 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28 (далі – Правила), електрична енергія продається в точці продажу, розташування якої зазначається у відповідному договорі. Точка продажу, установлюється на межі балансової належності електроустановок споживача. Ринок купує електричну енергію в точці продажу для здійснення господарської діяльності, використовує електричну енергію в межах встановлених Договором про постачання електричної енергії, а питання того, як у який спосіб оптовий ринок здійснює власну господарську діяльність – не входить до компетенції енергопостачальної організації.

Ситуація: повноваження контролерів (полномочия контролёров): всем известна ситуация – звонок в дверь, на пороге – «мы из облэнерго проерить счётчик» и далее начинается хождение по всем комнатам, кухня, ванная, туалет, кладовка, это в квартире, а в частном доме контролёры облэнерго (их ещё называют контролёры РЭСа) начинают бегать по чердакам-сараям в поисках «левой» розетки.

Имеют ли право контролёры проверять всю квартиру (весь дом)?

Согласно Правил контролёры облэнерго имеют право проводить:

1. Контрольный осмотр средст учёта – «контрольний огляд засобу обліку — виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності засобу обліку (корпусу, скла, кріплення тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показів засобів обліку, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій або оздоблювальних матеріалів самовільних підключень;

2. Контролёры имеют право проводить техническую проверку – «технічна перевірка — виконання комплексу робіт з метою визначення відповідності стану засобу обліку електричної енергії та схеми його підключення, а також відповідності стану електропроводки та електроустановок від межі балансової належності до точки обліку «Правилам устройства электроустановок» (далі — ПУЕ) та іншим нормативно-технічним документам;»

3. Контролёры имеют право призводить отключение/подключение «виконання операцій комутації в місцях контактних з’єднань електропроводки з метою подачі напруги на електроустановку (електроустановки);

С контрольным осмотром – понятно, это работы возле счётчика, но не в квартире/доме. По части проведения технической проверки контролёрами облэнерго, обращаем Ваше внимание на формулировку: «від межі балансової належності до точки обліку» это значит только до счётчика и не далее. Как Вы уже поняли, читая формулировки работ согласно Правил, контролёров Вы обязаны допускать не далее электросчётчика, так как исследовать проводку квартиры дома – контролеры облэнерго полномочий не имеют (Правила не предусматривают работу контролёра в части проводки всей квартиры, а только у счётчика), а внутренние инструкции от облэнерго для контролёров «найти левую розетку составить акт о нарушении ППЭЭн…штраф», потребитель может игнорировать, ведь инструкции не нормативный документ, Вы можете сказать уважаемым товарищам из облэнерго «Конституция Украины – неприкосновенность жилья» и вежливо потребовать их вернуться к счётчику и не бегать по квартире/дому.

 

Вопрос: Індикатор магнітного поля спрацював.
За твердженням працівників РЕМ на лічильнику спрацював індикатор магнітного поля, на підприємстві склали акт про порушення ПКЕЕ. Після комісія РЕМ (філії облэнерго або Київенерго) нарахували за актом про порушення ПКЕЕ суму з розрахунку за перерізом проводу за період значно більший ніж з дати останнього контрольного огляду або 6 місяців. З практики ми можемо зазначити, що є багато випадків, коли за складеним актом про порушення ПКЕЕ з вказаним спрацювання індикатора магнітного поля, комісія РЕМ (філії облэнерго або Київенерго) нараховували неправомірно. Питання індикаторів магнітного поля складне, оскільки потрібно вивчати усі деталі у кожному спорі.
Ещё одна ситуація: на счётчике загорелась надпись „RADIO” хотя магнит к счётчику не использовали.

Ответ: что касается счётчика и магнита, возможные начисления по Методике (после составления акта контролёрами облэнерго) без изучения всех докумнтов (акт о нарушении, акты о пломбировке, формулировка в акте о нарушении «использование магнита для остановки счётчика», вся информация требует детального изучения в каждом случае, не смотря на схожесть вопросов «счётчик-магнит» все обстоятельства разные. Детально Вы можете получить ответ если обратитесь на нашу электронную почту (выслав скан акта о нарушении, итд). 

 

Газова енергетика

Ми пропонуємо допомогу у вирішенні наступних питань які виникають у правовідносинах з підприємствами газопостачання та газифікації (Облгаз):

— нове підключення (технічні умови, вимоги, погодження: МНС, Санепідемстанція, органи місцевого самоврядування,житлово-експлуатаційні підприємства, Інспекція з енергозбереження, Дергірпомнагляд);

— правомірність вимог в період експлуатації;

— правомірність застосування тарифів;

— правомірність донарахувань (порушення «штрафи»);

— правомірність відключень;

— порядок переоформлення (зміна власника);

— порядок проведення реконструкції (переобладнання).

— законність та порядок проведення повірок вузлів облаку та відповідних нарахувань на період відсутності газового лічильника(ів);

— законність та порядок нарахувань споживачам втрат газу під час його транспортування розподільчими мережами, порядок відповідальності за експлуатацію розподільчих мереж;

 

на главную страницу

к списку материалов об отмене «штрафов» облэнего (возврате денег)

о правомерности отключения электроэнергии

«Штраф» обленерго — підприємство/акт про порушення ПКЕЕ/составление акта о нарушении ППЭЭ (типові випадки)

«Штраф» обленерго — підприємець/порушення ПКЕЕ/составили акт о нарушении

«Штраф» обленерго стосовно громадян /акт про порушення ПКЕЕн (правила для населения)

(замість ПКЕЕ діє ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії),

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

комментариев 470

 1. Ігор Ігор

  Я приватний підприємець. По договору з РЕМ дозволена потужність 2кВт (10А автомат обмежуючий на вході перед лічильником) для отримання дозволу на роботу РЕМ примушує призначать відповідальну особу за електрогосподарство. Чи можу я відмовитись від послуг відповідальної особи посилаючись на пункт 1.8.
  глави 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 905 від 16.11.2012 (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1143-06/page2) дякую за відповідь.

  • Energo Control Energo Control

   Якщо Ваша електроустановка 0,22 кВ потужності 2 кВт та обладнання з електропобутових і освітлювальних приладів, то Ви можете працювати без відповідального за електрогосподарство. Ви вірно вказали п.1.8., ще можете вказати п.5.4. — 5.6. ПКЕЕ, там немає нічого про відповідальних за електрогосподарство.

 2. Валерій Валерій

  Доброго дня.
  Проживаю в приватному будинку. Під час перевірки контролерами обленерго було складено акт про порушення ПКЕЕ. Зміст порушення: самовільне підключення до електромережі поза пристроєм обліку в прихованому місці відкритою електропроводкою — обладнано відгалуження від ввідного кабелю на окрему розетку. Провод — ПВС 2*1,5 мм кв. (подовжувач з розеткою (старого зразку без заземлення)).
  Надалі, згідно постанови НКРЕ №562 від 04.05.2006 «Про затвердження Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією», комісія визначила, що за допомогою данного проводу можна підключити споживач потужністю 4,554 кВт і відповідно до цього виставили рахунок до сплати.
  Розрхунок потужності проводили за формулою P=I*U*cosj, де I=23А, U=220В, cosj=0,9. На питання чому I=23А, працівники обленерго відправляють до ПУЕ (таблиця 1.3.4).
  Питання полягає в наступному: чи вірно використовувати при розрахунках саме I=23А? Адже згідно ГОСТ 7399-97 (таблиця Ж 1) номінальна сила струму для провода ПВС 2*1,5 мм кв складає 16А. Також десь чув, що до розеток старого зразка не варто піключати пристрої, яким необхідна сила струму більше 10А.
  Підкажіть будь ласка, чи можна переконати обленерго використати у розрахунках потужності значення сили струму менше ніж 23А.
  Дякую за відповідь.

  • Energo Control Energo Control

   По Методике ток из таблицы ПУЭ «максимально допустимый» а по ГОСТ «ГОСТ 7399-97 (таблиця Ж 1) номінальна сила струму».
   Важно знать детали, т.к. есть вариант «открыто» а есть вариант «в трубе».
   Кроме этого необходимо читать схему (есть обстоятельства, которые делают невозможным расчёт.

 3. lesya lesya

  Хочу переоформити договір на себе а з мене вимагають винос личильника на двір за свій кошт-вони лиш безкоштовно пломбують.Наскільки це правомірно

  • Energo Control Energo Control

   Договор они обязаны переоформить без каких либо требований. Поясняем почему: требовать что либо они могут только у юридических лиц (предпринимателей) на которых действуют ППЭЭ. Для населения, в контексте сложившейся ситуации (лицевой счёт есть и договор есть) они уже требовать ничего не могут, они приняли счётчик там, где он есть. Если бы это был новый объект, то могли лишь рекомендовать (п.1.5.6. ПУЭ) установить счётчик на границе раздела.
   Если необходима наша помощь, то обращайтесь.

 4. Тарас Тарас

  Що робити?
  Позвонили ресовці. У вас проблеми. Приїджаю та бачу картину: стоїть гол. сільради, дільничий та ресовці. Мій щит обліку який стоїть на їхній ТП зламаний. Питаю «свідків» що сталося і чи при вас вскривали щит. Ті кажуть що щит вже було зламано. Ресовці тичуть пакунок в якому щось знаходиться. Складають акт від підпису якого я відмовляюсь. Через 3 дні викликають на «комісію» де сидить заст. директора і розповіда мені що підприємству нараховано 22 тис. грн. штрафу! Тиче акт уже з підписами 5 осіб яких з нами взагалі нема. Через місяць після отримання попередження про відключення яке я непідписав про отримання відключили. То як боротись з цим?

  • Energo Control Energo Control

   Для того, чтобы Вам ответить, необходимо изучить обстоятельства и составленные документы.

   • Тарас Тарас

    Документы на руки пока не получил. Даже копию акта РЭС не дал. Написали директору заяву.Ждем.

 5. хочу переоформить договор на электроэнергию на себя с мамы, так как по дарственной являюсь владельцем и уже более 10 лет живу и оплачиваю всё.Мне в РЕС сказали надо уплатить 100 с чем то гривен.За что, я же ничего не меняю просто фамилию?Могу я ращитывать на бесплатное перезаключение договора?Я же не заказываю внеочередную проверку.Спасибо за ответ.

  • Energo Control Energo Control

   А за что именно Вам предлагают заплатить 100 грн?

 6. Тарас Тарас

  Прошу оценить правомерность Облэнерго начисление потерь в трансформаторе и КЛ-10 кВ. (Вместо СИ.ЕМ.АЙ ФОП Зайченко)

 7. Тарас Тарас

  Укажите адрес куда можно послать файлы копий.

 8. Александр Александр

  Добрый день. Скажите пожалуйста, как поступить в данной ситуации. Хочу поменять счетчик электроэнергии на многотарифный. При общении с представителями облэнерго мне сказали, чтобы я купил счетчик и отдал им на проверку и внесения данных. Я спросил для чего делать проверку счетчика если он куплен в магазине, есть чек, паспорт с отметками завода, датой изготовления и т.д. На это представители облэнерго сказали, что для них пломбы завода не показатель, как и то если счетчик отдать на проверку в метстандарт. Я не хочу, чтобы вскрывался счетчик и были нарушены пломбы завода изготовителя. Для внесения данных есть интерфейсный вход. У соседа они вскрыли счетчик, все пломбы нарушены и пере пломбированы на пломбы облэнерго. В такой ситуации возникают сомнения в правильности показаний счетчика. Гарантия на счетчик прекращается, так как вскрыты пломбы завода. Что делать? Спасибо.

  • Energo Control Energo Control

   Если счётчик продали с параметризацией (есть протокол параметризации) то никто ничего дополнительно не может требовать. Счётчик готов к установке.
   Какие документы были вместе с счётчиком?

   • Александр Александр

    Добрый день. Счетчик продается без параметризации, я не против этого, есть интерфейс через который вводятся данные. Мне не понятно для чего облэнерго вскрывают пломбы завода. Есть сертификат о том, что счетчики НИК » під час випуску з виробництва підлягають повірці». Сертификат этот есть на сайте производителя. Я пока не купил счетчик и не могу сказать, есть ли копия сертификата в упаковке. Покупать буду у оф. представителя завода, попрошу копию сертификата. Как поступить и на какие нормативные документы можно ссылаться при разговоре с облэнерго, чтобы они не вскрывали пломбы? После вскрытия пломб пропадает и гарантия. Спасибо.

    • Energo Control Energo Control

     Они не могут и не должны вскрывать пломбы завода изготовителя.

 9. Денис Денис

  Добрый день. Есть ли срок давности у акта нарушения? Если да, то какой?

 10. Ірина Ірина

  Доброг о дня ! скажіть будь-ласка я кожного місяця плачу за світло але контролер не списує показники лічильника не приходить тільки раз в рік і то випадково я просила оскільки він не приходить щоб писав по 800 кВт, але він один місяць напише то 100кВт то 200 Кв,а на третій 800 я пару раз ходила в дописували мені в РЕМ то ж за деякі місяці маю по дві квитанції , сьогодні контролер прийшов в результаті чого на лічильнику вийшло на 2000 кВ. більше треба заплатити десь до 2500гривень ,що мені тепер робити? відпишіть будь-ласка а то я завтра їду виясняти

  • Energo Control Energo Control

   Напишите им заявление о Ваших событиях.
   Опишите всё, просите проверить по месяцам начисления и работу по съёму показаний счётчика.
   Полный ответ выслали на Вашу почту.

 11. Наталья Наталья

  Хотела бы узнать правомерность работы облэнерго в г.Мариуполе.Ситуация состоит в следующем:
  В 2011году в квартире производился ремонт, также была замена всей электропроводки и по рекомендации работника РЭС — счетчика. Так же по рекомендации я приобрела счетчик (выбирала лучшую марку, соответственно и по не маленькой цене!!!). Работник РЭС мне его заменил за определенную плату (яко-бы по их тарифу), соответственно старый забрал для утилизации.
  В 2013году донецкоблэнерго было принято решения по выносе эл.счетчиков на лестничную площадку.Меня в то время не было дома, поэтому они подключили квартиру самостоятельно.После этого я не обращалась к работникам т.к. счетчик функционировал и показания совпадали с счетчиком находящимся в квартире. Так же мне приносили квитанции согласно показаниям нового счетчика.
  15.05.2015 ко мне в квартиру пришел работник РЭС для снятия и дальнейшей поверки счетчика. Он сообщил, что счетчик из квартиры ему нужно забрать для поверки, и после этого если не будет замечаний зарегистрировать тот который на лестничной площадке. Он гарантировал,что после поверки счетчик отдадут (пошутил: «им чужого не надо»).Составил акт снятия. Спустя некоторое время я начала приезжать в РЭС по несколько раз в неделю в разное время работы,а мастера там постоянно не было.Отвечали,что ждите, люди ждут по несколько дней его,а вы хотите так сразу. Когда спустя месяц я его впоймала на рабочем месте,то он в хамской форме мне ответил,что счетчик снятый является их собственностью т.к. там находятся их пломбы, и ничего они не намерены мне отдавать. Я так и не поняла: а как не может быть пломб? Но опломбировка не является переходом права собственности?Так же и не выдал справку о поверке. Руководства РЭС на месте тоже не было, да и не известно когда оно появляется.Я так понимаю — работники РЭС присваивают таким образом имущество граждан,а потом реализуют его. Как можно забрать мой счетчик?Может написать жалобу в прокуратуру?Посоветуйте,пожалуйста.

  • Energo Control Energo Control

   Если счётчик Ваша собственность то напишите письмо о возврате. Если не отдадут то можно или жалобы в контролирующие органы или иск в суд об истребовании.

 12. олег олег

  нужен ли ситуационный план при стандартном подключении

  • Energo Control Energo Control

   Нужен. На нём Вы указываете точку обеспечения мощности (любая точка в существующих сетях соответствующего класса напряжения).

 13. Надежда Надежда

  Здравствуйте, скажите пожалуйста ваш ел.ящик куда выслать письма Надя,Валера Душкины наш поч.ящик dushkina86@mail.ru спасибо

 14. Nata Nata

  Виникла наступна ситуація :лічильник взяли на перевірку і він виявився несправним, тобто ми платили за одну к-сть кВт, а фактично їх було більше на лічильнику цього видно не було. Нам подають рахунок на переліміт,який нам анулюють за умови подання клопотання. Підскажіть якого саме змісту воно має бути.

  • Energo Control Energo Control

   Напишять більше детально: споживач — місце встановлення лічильнрка (тип дата повірки) дати події — яка подія встановила пихибку лічильника та який документ це завідчив?

 15. адвокат адвокат

  Ирпенское РП ПАТ’Киевоблэнерго’ не хочет принимать/пломбировать/дом из-за того’что подстанция,через которую идет электроэнергия,принадлежит частному лицу,можем ли мы/осбб/ заключить договор про потребление электроэнергией с РЭС не ожидая того,когда будет передана подстанция в РЭС

 16. Павел Иванович Павел Иванович

  Обращается зам. председателя домового комитета Павел Иванович,
  г. Запорожье с вопросом:
  У нас жилой дом на 60 квартир. У каждой квартиры заключен прямой договор на электроэнергию с Облэнерго и платим по электросчетчикам. Наш дом на балансе МКП «Основание». На доме есть общедомовой счетчик, и за коммунальное освещение (это разница между общим счетчиком и суммой квартирных счетчиков) мы платим МКП «Основание» в строке «содержание дома», а МКП «Основание» перечисляет Облэнерго.
  Мы хотим установить на коммунальную нагрузку двотарифный счетчик (день, ночь.)
  1. По какому тарифу и коэффициенту мы должны платить за коммунальное освещение? (уточните на основании какого постановления или указа они будут действовать, статьи этих законов?)

  2. И такой же вопрос при переходе нашего дома в ОСМД, или на самообслуживание? (уточните на основании какого постановления или указа они будут действовать, статьи этих законов?)

  Спасибо за внимание

  • Energo Control Energo Control

   Как организован учёт Вашей «коммунальной нагрузки» (это отдельный счётчик с пломбами облэнерго?)

 17. иван иван

  Скажите пожалуйста,имеет ли право энергопоставщик требовать оплату за параметризацию счетчика эл.энергии и за его установку?

  • Energo Control Energo Control

   Если новый потребитель или замена счётчика по инициативе потребителя то параметризация и замена счётчика платные.

 18. Павел Иванович Павел Иванович

  Сейчас отдельного электросчетчика на коммунальную нагрузку нет, есть только общедомовой, который зарегистрирован и опломбирован Облэнерго. Мы, домовой комитет и жильцы дома, хотим установить на коммунальную нагрузку двотарифный счетчик, зарегистрировать его в Облэнерго и платить по двотарифному учету: день с 07:00 — 23:00 и ночь с 23:00 — 07:00, а общедомовой электросчетчик перевести в технический и снять его с учета и оплаты по нему. Какой должен быть тариф для населения нашего дома по двотарифному учету? Вопросы теже что и в первом обращении.

  • Energo Control Energo Control

   Можно организовывать отдельные точки учёта и перераспределять мощность (и организовывать многотарифный учёт для каждой точки). Тариф для населения, если население платит по прямым договорам облэнерго, устанавливается НКРЭКП, а если население будет платить в ОСМД а само ОСМД платить в облэнерго, то устанавливайте как угодно условия, это делается на общем собрании, цена тарифа = цене НКРЭКП, а вот доплату (решением ОСМД) можете провести какую угодно, например «эксплуатационная надбавка в размере 25% от стоимости кВт.часов каждого». Главное: чтобы не звучал другой тариф, то есть 1 кВт стоит столько сколько стоит, а доплаты за эксплуатацию Вы можете придумывать какие угодно.

   • Павел Иванович Павел Иванович

    Причем здесь отдельные точки учета и какое то перераспределение? Мы получили разрешение у Облэнерго на установку многотарифного электросчетчика на коммунальную нагрузку (это освещение лестничных площадок, освещение подъездов, питание домофонов). Вопрос состоит в том, сколько будет стоить 1 кВт/час днем с 07:00 — 23:00 и ночью с 23:00 — 07:00, т. е. 1,0 тарифа днем и 0,5 тарифа ночью, для этого мы и устанавливаем двухтарифный счетчик, что бы экономить на оплате. Сейчас до 1 сентября 2015 года тариф за коммунальную нагрузку 0,63 грн. за 1кВт/час, по которому мы расчитываемся с коммунальным предприятием «Основание» (они являются юридическим лицом), а они с Облэнерго. Облэнерго хочет нам выставить коэффициент 1,8 тарифа днем, и 0,4 тарифа ночью — как для предприятия — нас это не устраивает!!!! Правы ли мы? Ведь эта электроэнергия используется для жителей многоэтажного дома, т.е. для населения. Почему нам хотят навязать коэффициент 1,8 дневного тарифа как для предприятия и юридического лица, для нас это будет совсем не выгодно? Какими пунктами постановлений регламентируются коэффициенты по двухтарифному учету? И какие будут коэффициенты при переходе дома в ОСМД, ведь ОСМД тоже юридическое лицо? А согласно закона 1565 подписанного президентом 14.05.2015г. №417-VIII статья 22 «Об’єднання сплачує……….теплову та електричну енергiю ……. за цiнами (тарифами), встановленими для населення». Дайте пожалуйста подробный ответ.

    • Energo Control Energo Control

     ОСМД, гаражи, дачные кооперативы, скважины, прочее все кто используют электрическую энергию для не прибыльной деятельности и нужд населения, все оплачивают по тарифу для населения. Что касается «навязать» так это бывает везде в каждой области, облэнерго может вообще цену за 1 кВт указать как для предприятия, не только коэффициент. Для ОСМД и нужд населения тарифы и варианты поставки электроэнергии должны быть как для населения а не как для предприятия.

     • Павел Иванович Павел Иванович

      Подскажите пожалуйста на какой закон мы можем ссылаться?

     • Energo Control Energo Control

      В Вашем вопросе есть своего рода казус: ОСМД является юридическим лицом а для юридических лиц выписаны значения коэффицентов, но ведь по факту это категория потребителей население, а для населения свои коэффициенты. Лучше всего Вам получить разъяснение НКРЭКУ именно по Вашему вопросу (есть подобного рода разъяснения по другим вопросам и ситуациям).

     • Павел Иванович Павел Иванович

      Подскажите пожалуйста на какой закон мы можем ссылаться? Что бы отстоять свою правоту в Облэнерго о коэффициенте тарифа 1,0 днем и 0,5 тарифа ночью! Потомучто в постановлении НКРЕ № 220 я не нашел.

 19. Вадим Вадим

  Вітаю. Прохання надати відповідь на наступну ситуацію.
  Маленьке приватне підприємство. 15.06.2015 було замінено лічильник (планово), а також складено акт тех.перевірки точки обліку ел.енергії, згідно якого все відповідає вимогам і зауваження відсутні.
  21.07.2015 прийшли інспектори РЕМу,пояснивши що їм необхідно зняти покази лічильника.Після зняття показів та огляду пломб (інших вимірів не проводилось) склали акт про невідповідність розрахункової системи обліку метрологічним характеристикам, вимогам ПУЕ та ПКЕЕ. Висунуті вимоги : перенести лічильник на фасад КТП (яка знахоться за територїєю підприємства) для цього необхідно придбати ящик, автомат, проводи. На питання в чому невідповідність, які порушення відповіді не отримав, крім одного розпорядження начальника: ходим всім пишем акти. Якщо за тиждень не виконуєте з 28.07 відключаєм. 28.07 пішов на розбори, нормальної розмови не вийшло наполягають пиши заяву, що просиш перенести лічильник на фасад. (так і не зрозумів чи на КТП чи на будівлю) На наступний день написав їм листа, недавно отримав відповідь у стилі «про те про се, но нічого конкретного». Я не боюся виносу лічильника з приміщення на фасад,(плачу справно, не хімічу,не краду), але в мене відчуття , що «тупо розвод на гроші» купи те, се, оплати їх роботу. Плюс додатковий напряг по збереженню тих же пломб. Надіюсь, що прокоментуєте мою ситуацію, дякую наперед.

  • Energo Control Energo Control

   Нет требований «перенести» есть лишь рекомендация ПУЭ устанавливать счётчик на границе балансовой принадлежности.

   • Вадим Вадим

    Велике дякую за відповідь. А як мені правильно повестися в даній ситуації ?

    • Energo Control Energo Control

     Ми надали інформацію на вказану Вами поштову адресу стосовно вимог обленрего встановити лічильник на межі балансової належності. У ситуаціях коли вже є договір та надається така вимога «встановити лічильник у іншому місці» в більшості випадків такі вимоги неправомірні. Відповіді на усі випадки — не існує, у кожній ситуації потрібно знати усі обставини. Більш детально — вислали на Вашу пошту (адресу Ви вказали у коментарі).

 20. Владислав Владислав

  Ещё раз день добрый,

  Информация с офф сайта, насколько это правомерно? Как я указывал в предыдущем сообщении, по информации от работников этого же учреждения не правомерно, но это «неофициально и без аргументов».

  Про визначення потужності для різних схем підключення

  Шановні замовники!

  При виборі схеми підключення електроустановки 1-фазна або 3-фазна, слід враховувати, що для 3-фазної схеми підключення сумарна потужність складається з окремих потужностей кожної з трьох фаз.
  Приклад:
  Замовлена потужність — 5,0 кВт, схема підключення — 3-фазна. В такому випадку потужність на кожну фазу буде складати — 1,67 кВт.
  При наявності змішаного навантаження (3-фазні та 1-фазні струмоприймачі), для коректного визначення потужності яка буде замовлятись, слід звернутись до фахівця (організації) відповідного профілю для проведення відповідного розрахунку.
  ПАТ <> рекомендує при здійсненні приєднання електроустановки потужністю до 10,0 кВт використовувати 1-фазну схему підключення.
  Всі існуючі сертифіковані побутові струмоприймачі конструктивно перед-бачають можливість 1-фазного підключення

  http://www.energo.uz.ua/index.php?id=62

 21. предприниматель платит за электричество как физ лецо уже 9 месяцев навидите порядок корупция в полном объеме закарпатье село долгое бар гранд

  • Energo Control Energo Control

   Опишите о факте коррупции в антикоррупционные организации

 22. arc arc

  Добрий день! Підприємство (юр.особа) платимо своєчасно зг.договору. Встановлено перевищення дог.величини в листопаді 2014р. Заяву лист на коригування дог. величини після повної сплати електроенергії в тому ж місяці прийняти відмовилися чим порушили наші права. Нам виставили рахунок на сплату перевищення. Зараз справа в суді. Просимо Вашої допомоги, чи є шанси, що суд стане на нашу сторону?

  • Energo Control Energo Control

   Нобхідно знати деталі та усі обставини (договір, умови, дати звітів-заяв щодо коригування та хронологію подій).

 23. Проконсультуйте будласка така ситуація померла мама пішла в рем замінити власника , взяли координати і сказали що прийдуть ресівці і перезаключать договір все здаеться просто але знаю від інших споживачів які мали такі як і в мене проблеми що ресівці заключають нові договора лише на 1,5 кв і ставлять автомат на 10 ам , а якщо хочеш більше кв то плати 1000гр за 1 кв і тобі добавлять ,якщо е старий договір і в нему вказано більше то прописують те що вказано в старому договорі , сталося так шо я проживаю в приватватному будинку 100ква старого договора нема в докумантах на будинок потужність споживання невказана .Підскажіть правомірність іх дій і які кіловати згідно закону мають бути вказані в договорі безкоштовно . Все це відбуваеться в Шепетівському РЕМ.Лічильник на вулиці проводка нава на всяк випадок. Дякую.

  • Energo Control Energo Control

   Облэнерго старается получить с таких ситуаций оплату за увеличение мощности. Вы можете поискать старый договор или проект, где указаны значения мощности и ток номинала автоматического выключателя. Какой номинал автоматического выключателя сейчас установлен?

 24. Игорь Игорь

  В 2003 році уклав договір на трифазне електропостачання потужністю 3,5 кВт з Київобленерго мого приватного будинку. В технічних умовах зазначено, що вхідний автомат АВ-1 має бути 25А, після лічильника АВ-2 на 16А. 12 років саме з такими параметрами моя мережа працювала. На днях вийшов з ладу вхідний автомат АП-50 на 25А, який був 12 років опломбований і жодного разу ніким не обслуговувався. При виїзді фахівця РЕМу по моїй заявці мене було поставлено перед фактом, що є вказівка керівництва міняти вхідні автомати на 16А з 25А. Я не погодився бо це не відповідатиме технічним умовам, які в мене на «руках». Чи правомірні дії працівника РЕМу і його керівництва. Що потрібно робити в такому разі: а) погодитись; б)зажадати письмово причин зміни ТУ з посиланням на закон; в) звернутись до суду чи куди про самоправство.
  При телефонному спілкуванні з обленерго мені було сказано, що при таких параметрах можуть встановити обмеження 10 амперним автоматом. Чи правомірні дії енергопостачальника? Математику зменшення споживання я розумію.

  • Energo Control Energo Control

   На Ваши 3,5 кВт номинал 20А (есть такая модель).
   Как действовать — вышлите на нашу эл-почту скан ТУ или фото чтобы читалось.

   • Игорь Игорь

    В проектній документації на зовнішнє електропостачання приватного будинку зазначено ті показники автоматів які я вказав вище. Розрахункове навантаження в проектній документації зазначено 5 кВт. За таким же номером видані ТУ де зазначено III категорі, потужність 3,5. В п.4 ТУ зазначено «Для захисту електроустановки житлового будинку від коротких замикань, перевантаження та розтікання струму на землю передбачити пристрій захисного відключення (ПЗВ) з диференційним реле на 25 А з струмом розтікання на землю до 100 мА, після лічильника.» В проектній документації він присутній на схемі-кресленні за лічильником. А в самому ящику відсутній. Все інше відповідає проекту. В ящику відповідно розміщено 1. Вхідний автомат АП-50 на 25А, 2. Лічильник, 3. Автомат АП-50 на 16А. 4. Однофазна і трифазна розетка. В такому стані його зробили електрики РЕМу і ввели в експлуатацію. На однофазне живлення передбачено автомати на 16 А три штуки. Чи відповідатиме нормам безпеки встановлення 16 амперного вхідного автомату за таких обставин, коли інші 16 А. І чи зобов’язані РЕМовці переробляти ТУ і проект за чий рахунок. Чи може бути підставою вимагати від них 5 кВт, як зазначено в проекті. Скани чи фото вишлю завтра або в понеділок. А взагалі я все описав. Дякую за відповідь про 2о А.

 25. Андрей Андрей

  Доброго.
  Решил поставить в квартире многотарифный счетчик и перейти на двухзонный учет. Пошел в облэнерго на консультацию. Тетенька сходу указала мне кучу причин, почему это плохая идея и последним доводом было: «И мы ограничим вам счетчиком поребляемую мощность».
  Решил я извернуться, мол, счетчик я куплю без реле внутреннего, ибо мне оно не нужно, как и датчики магнитного поля в счетчике на лестничной площадке, где любой балбес может мне его (датчик) засветить.
  На что я получил ответ, что счетчик не я покупаю, а только оплачиваю его покупку у них же. И модель будет какую они захотят, а не я пожелаю.

  Почитал я Правила и вроде как они правы — счетчик покупают они и на баланс он у них ставится. Но получается, что счетчик они меня заставляют покупать дорогущий с АСКУЭ, датчиками магнитного поля, реле и т.п. («Мы такие счетчики ставим для будущего внедрения АСКУЭ») Получается что этот монополист решает свои проблемы за мой счет!

  Помогите их вразумить, что я и согласен купить счетчик у них, но не крутой навороченный под их хотелки, а обычный простой многотарифный счетчик.

  Счетчик без лишних наворотов (НИК Е2102-01.Е2Т) стоит около 1000 грн. Мне же пытаются влепить счетчик более чем за 1500 грн. Причем цену самого счетчика я так и не смог узнать. Говорят только общую стоимость 2200 грн с параметризацией и заменой счетчика.

  • Energo Control Energo Control

   Навязывать они будут всегда самый дорогой счётчик (который продают «своя» контора). Тезисы по АСКУЭ это может быть правда, а может и нет, возможно есть проект по автоматизации учета возможно нет.
   С правовой точки зрения:
   пункт 8 ППЭЭН
   «8. Прилади обліку електричної енергії (далі — прилади обліку)
   мають бути придбані, встановлені, підключені
   енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з
   встановлення оплачена:
   а) для новозбудованих будинків — забудовниками;
   б) у разі розділу обліку електричної енергії — організаціями,
   які здійснюють розділ обліку.
   »
   в Правилах два варианта: новостройка — счётчики покупает застройщик и второй вариант если перестройка объекта (разделение итд) это делает организация, которая проводит работы.
   В Вашем случае (многотарифный на квартиру) Вы обратитесь с заявлением и укажите «куплю счётчик пригодный для организации многотарифного учёта но не дорогой укажите модель, далее счётчик в Реестре допущенных средств учёта в Украине и облэнерго отказать не вправе, в случае отказа, либо навязывания покупки другого счётчика, обращаюсь с жалобой в Антимонопольный комитет Украины».

 26. Марія Марія

  Маю пільгу 120квт -100квт по найменшому тарифу 20 квт по найбільшому=24,60грн
  31,08,2015р ввечері десь о17 годині встановили 2х тарифний лічильник і зразу ж передали показники в РЕС по електронній почті і завезли ці показники в РЕС (при тому що вказанні вони в документах працівників РЕС ,які встановлювали новий лічильник)Рахунок прийшов взагалі з мінусом.І перед рахунком за 8 місяц і 7 і6 з мінусом 5 тоaже малі суми до сплати.(Ми оплачуємо за електроенергію по показниказ на 1 число-т.є по факту використаненої енергії.)
  Ми оплати за 8 місяця т.є як вказано в лічильнику(старий лічильник «закрили»
  Показники нового 2-х тарифного лічильика 1 жовтня передали по електронній почті і завезли в РЕС.Рахунок видали не показниках а прибавили ще 200квт,оплата за 8 місяц не врахована .
  Пільгу розбили так 80квт день 40 ніч =25,55грн Таким чином ми втрати на пільгах і на нічному тарифі.Немає закону що б з нічного тарифу знімати на пільгу?
  Чому не враховуються показники ,які передаємо на 1 число . Місяць скрізь в світі це1-30 або 31 но 28.! Розмовляти не можливо.,а у нас так!

  • Energo Control Energo Control

   Можливо програмне забезпечення обленерго пропорційно обсягу рахує, надайте дані щодо обсягу день/ніч на той перід, що Ви зазначили з розподілом пільги 80-40.

 27. Оксана Оксана

  Здравствуйте,
  У нас новостройка, в январе 2015 застройщик раздал ключи от квартир, начались ремонты. В квартирах уже были счетчики воды и газа, по которым мы платили. А за электроэнергию платили по промышленным тарифам наличными застройщику до августа этого года. В августе облэнерго опломбировало счетчики и платим мы теперь как юр. лицо- ОСББ. Договора с облэнерго застройщик нам не передает. Обещает все в следующем месяце. И так каждый раз. Обращались в облэнерго, там ответили, что застройщик должен подавать документы, а не ОСББ. При этом у застройщика в собственности на владельца этой фирмы есть квартира и нет одного счетчика в щитовой- обнаружилось, когда владельцы квартир пытались понять , где чей счетчик. Их до сих пор не подписали. Счета получаем по электронной почте от юриста застройщика. Подскажите, пожалуйста, как можно разрешить ситуацию. Так же застройщик требует оплатить установку электросчетчиков в гаражах, расположенных в доме. Объясняет это тем, что он планировал гаражи подключить к квартирным счетчикам, а облэнерго не разрешило. В «Правилах користування електричною енергією» написано, что застройщик оплачивает установку счетчиков. Распространяется ли это на гаражи в доме?
  Спасибо.

  • Energo Control Energo Control

   Вопрос не сложный но ёмкий т.к. много деталей (кто когда кому что передал или не передал), вопрос требует уточнений. Более детально написали в Вашу почту.

 28. Любовь Любовь

  Дайте, пожалуйста, консультацию по сложившейся ситуации. Я частное лицо. 4 года назад установила за собственные деньги трехфазный ввод от подстанции и двухзонный электронный прибор учета марки «Меркурий». Прибор учета расположен в пластмассовом опломбированном боксе на фасаде моего частного дома во дворе. Никогда не обращала внимания на состояние антимагнитной пломбы, наклеенной на приборе учета, который находится в опломбированном боксе. При последнем посещении контролер, который снимал показания, не сделал мне никакого замечания, а через два дня приехала комиссия РЭСа, чтобы составить акт о нарушении: изменения на пломбе показали вмешательство в работу прибора учета магнитом. Был составлен акт нарушения, который я подписала, но в замечаниях дописала о том, что с выявленным нарушением не согласна, в акте также указала, что был факт прихода контролера ко мне во двор самостоятельно, без моего присутствия, о чем контролер сообщил мне по телефону. (такой факт был за 5 месяцев до выявления нарушения). Живу в доме одна, магнитом никогда не пользовалась, всегда своевременно и в полном объеме оплачиваю за электроенергию. Но, прочитав множество форумов по этой теме, для себя я так и не нашла ответа на вопрос: ОТ ЧЕГО НАРУШИЛАСЬ ЦЕЛОСТНОСТЬ ПЛОМБЫ? Очень хочу верить, что это не дело рук работников РЭСа, привыкла доверять людям. При этом, после составления акта о выявленном нарушении, работники РЭСа заменили мне двухзонный прибор учета, который взяли на экспертизу, на однозонный, мотивируя устно тем, что у них в наличии такого прибора учета, как они изъяли, нет. Не знаю, на какой период времени растянется комиссия, экспертиза и суд, а у меня все это время будет стоять однозонный прибор учета, хотя по техдокументации — двухзонный. При изъятии на экспертизу моего прибора учета, пакет был опломбирован снаружи в моем присутствии пластмассовой пломбой, о чем составлен соответствующий акт. Но на изъятый на экспертизу прибор учета не была наклеена новая электромагнитная пломба, которая должна засвидетельствовать о том, что после его изъятия и до проведения экспертизы, прибор учета не подвергался магнитному воздействию со стороны работников РЭСа. Правомочны ли действия работников РЭСа в данной ситуации и какими должны быть мои действия, чтобы защитить себя? Электричество не ворую, но и доказать этого в сложившейся ситуации не могу. Что нужно предпринять, чтобы энергокомпания установила мне опять двухзонный прибор учета, и как я должна произвести оплату электроэнергии за период, когда у меня был установлен однозонный прибор учета?

  • Energo Control Energo Control

   Для ответа Вам нам необходимы детали: какая была установлена антимагнитная пломба, какой характер повреждений антимагнитной пломбы, как указали в акте о пломбировке факт установки антимагнитной пломбы (это важно) и что указали в акте о нарушении ППЭЭн. Вышлите на нашу эл почту (rubilnikinfo@gmail.com или energy-mk@mail.ru) сканы и фото акта о пломбировке (установке той самой антимагнитной пломбы) и акт о нарушении ППЭЭн.

 29. Михаил Михаил

  Добрый день. Не нашел номер телефона на Вашем сайте, поэтому пишу. Подскажите, ситуация такова. Магазин (нежилое помещение в жилом доме на 1-м этаже) у меня во владении как у физического лица. Раньше я был зарегистрирован как Физ-лицо предприниматель и вел деятельность в этом магазине (торговал кондитерскими изделиями), недавно закрыл, так как вести свою деятельность как ФЛП пока не планирую, собираюсь сдавать в аренду свой магазин, но тут приехали представитель облэнерго и обрезали свет, потому как ФЛП я закрыл, а договор нельзя подписать на просто физ лицо если это магазин. Правомерно ли то что они не хотят заключать со мной договор, я готов платить по другому тарифу, не как насиление, но свет в помещении мне нужен, пока магазин не работает, а позже, когда сдам в аренду, то заключил бы с ними договор на компенсацию затрат на електроенергию и все. Правомерно ил это и смогли бы вы мне помочь? Заранее спасибо

 30. Татьяна Татьяна

  Добрый день!!! Я частный предприниматель, счетчик на магазин установлен на улице. Днём я обнаружила, что пломбы на коробке и счётчику повреждены. Позвонив сразу контролёру и сообщив о повреждении пломбы, контролёр сказал, что поздно и он едет на проверку. Потом РЕС снял счётчик и отослал на экспертизу.Экспертиза показала, что государственные пломбы повреждены, магнитная лента на счётчике 1-износилась, 2-повреждена. (Этот счетчик устанавливался ещё 2007 году и когда эти ленты клеились я не помню, я на них не обращала внимания, и до этого никаких претензий не было.)
  Теперь они меня пугают, начальник говорит, что нужно заплатить 45000 тыс. грн, но дал подписать счёт на 7800 тыс грн. Я его не подписала и на руки мне его не дали. Платить отказалась. Теперь начальник угрожает подать на меня в суд на 45000 тыс грн.
  Хищением я не занималась! Помогите мне разобраться в этой ситуации. Какие мои права? Судиться? Какой максимальный штаф могут дать по суду? Как мне поступить в данной ситуации?

  Ответ:
  Вышлите скан документов.

 31. Владимир Владимир

  Здравствуйте! При смене энергопостачальника у жильцов многовартирных домов, новая энергопостачальная организация требует оплатить стоимость новых электросчетчиков их установки и даже их пломбирования, мотивируя это тем, что прежний енергопостачальнык давно должен был поменять счетчики или проверить. В случае отказа оплатить грозят отключить електроэнергию. Как отреагировать на беззаконие?

 32. Владимир Владимир

  Добавление. Какие законы нарушает енергопоставщик?

  • Energo Control Energo Control

   Необходимо больше информации о событиях и самих счётчиках (тип счётчика и какая дата поверки указана на пломбах).

 33. Владимир Владимир

  Більше інформації: З громадян, що проживають у багатоквартирних будинках по вулиці Червоноармійській у селищі Миропіль Романівського району Житомирської області вимагають сплачувати кошти за заміну лічильників обліку електричної енергії в сумі 666 гривень 68 копійок.
  Згідно п. 8 Правил прилади обліку електричної енергії мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена:
  а) для новозбудованих будинків — забудовниками;
  б) у разі розділу обліку електричної енергії — організаціями,
  які здійснюють розділ обліку.
  Громадяни, з яких вимагають сплачувати кошти, до категорій перечислених в п.8 не відносяться, а являються споживачами електричної енергїї, що проживають в багатоквартирних будинках.
  Працівники комунального підприємства , та попереднього постачальника електроенергії, посилаючись на керівництво Публічного акціонерного товариства Енергопостачальна компанія Житомиробленерго, мотивуючи жителів вул. Червоноармійської до сплати коштів за заміну лічильників обліку електричної енергії, запевняють, що в разі несплати громадянам буде відмовлено в укладенні договору про користування електричноюенергією з Романівським РЕМ, так як договір з попереднім постачальником, а це 10 теріторіальний вузлол урядового звязку, не діє у звязку з передачею військового містечка (багатоквартирні будинки по вул. Червоноармійська в смт. Миропіль) на бланс Миропільської селищної ради . У кращому випадку в разі несплати коштів за заміну лічильників обліку електричної енергії плата за користування електроенергією для громадян буде не по 45,6 копійок за 1 спожитий кіловат електроенергії, встановлені постановою НКРЕЕУ №220 від 26 лютого 2015 року, а по 78,9 копійок за 1 кіловат спожитої електроенергії.
  Ніяких приписів про заміну лічильників за рахунок споживачів, жителі вул. Червоноармійської не отримували. Від працівників місцевого комунального містечка отримали ксерокопію-рахунок на сплату за лічильник підприємству «Електрик Груп», що знаходиться у м. Івано-Франківську.
  Типи лічильників, та пломби на них різні, будинки (а їх девять) в містечку різних років побудови, за попередній період мого проживання, 23 роки, ні повірка ні заміна лічильників не проводилась.

 34. александр александр

  утром обнаружили поврежденный корпус защитного контейнера электросчетчика, который расположен во дворе частного дома. счетчик расположен на расстоянии 2 метров от невысокого забора. сам счетчик не поврежден.оголились болты присоединения автомата к сети. кто возмещает убытки? будут ли претензии работников облэнерго за доступ к не запломбированным проводам обоснованным?

  • Energo Control Energo Control

   Вопрос «кто возмещает?»: всё зависит от акта в котором Вы расписались при установке (там написано кто несёт отвественность).
   Вопрос «будут ли убытки» если Вы письменно сообщите (зарегистрируйте своё обращение) то никаких убытков не начисляют.
   Вопрос «доступ к проводам» вышлите фото на нашу эл почту нужно смотреть.

 35. Ангелина Ангелина

  Здравствуйте !
  Прошу помощи!
  Я понимаю что мои гражданские права могут быть нарушены (или уже нарушены) и не знаю как их защитить. Для меня и моей семьи жизненно необходимо защититься от государственного произвола и безразличия.
  МРЕМ ВАТ «Запорiжжяоблэнерго» хочет лишить нас единственного жилья посредством разрыва договора и отключением от электроэнергии ссылаясь на підпункт 7 пункту 7.5 ПКЕЕ (електропередавальна організація зобов’язана припинити передачу електричної енергії у разі не укладання суб’єктами господарювання договорів наявність яких передбачена ПКЕЕ.)
  Дело в том, что я с семьёй проживаю в строении, где ранее находилось кафе моего отца. Другого жилья мы не имеем. В 2008 году кафе было закрыто, а помещение переоборудовано под жильё, которое досталось мне поле смерти моего отца в 2011году. Вместе со мной проживают моя дочь – студентка и моя мать – инвалид 1 группы. Никто из семьи не является предпринимателем и электроэнергию мы используем исключительно в бытовых целях.
  Договор на поставку электроэнергии был заключён между Бердянським МРЕМ ВАТ «Запоріжжяобленерго» та ПП «Анжела» в 1998 году
  Я вынуждена была всё это время выступать в роли директора ЧП Анжела, а именно получать письма на имя директора предприятия «Анжела», носить отчёты и исправно оплачивать счета за потреблённую энергию иначе МРЕМ не хотел иметь со мной дело и угрожал отключением от электроснабжения.
  С недавнего времени МРЕМ перестал устраивать договор 1998 года и ко мне стали поступать письма с предупреждением о разрыве договора ,так как он перестал соответствовать требованиям действующих правил использования электрической энергией (ПКЕЕ)
  Эти требования предназначены для юр.лица или для физ. лица – предпринимателя. Ни я, ни мои родственники не являются предпринимателями. Мы не нарушаем закон и исправно платим по договору. Единственное в чём мы провинились, так это в том, что нам негде жить, кроме как в этом помещении, которое наше законодательство причисляет к не жилому фонду. Многочисленные попытки изменить форму собственности ни к чему не привели. Купить другое жильё мы не в состоянии.
  Правомерно ли со стороны МРЕМ отключить нас энергоснабжения? Куда обращаться? Как защитить свои гражданские права?
  С уважением, Махлайчук А.А.

  • Ангелина Ангелина

   В письме описка ,мы многократно пытались изменить целевое назначение,ф не форму собственности

  • Energo Control Energo Control

   Сдайте в аренду любому знакомому предпринимателю, переоформите договор (новые техусловия не нужны);
   Какое целевое назначение помещения (как записано)?

 36. Ангелина Ангелина

  Никому это помещение не нужно, находиться на окраине города, а знакомых предпринимателей у меня нет, я далека от бизнеса,я обычная домохозяйка.
  Целевое назначение земельного участка-«для розмещения и обслуживания кафе»

  • Energo Control Energo Control

   Выход такой: если мать инвалид то она может смело регистрироваться ФОП (обязательный налог соц взнос инвалиды не плятят) и с ФОП переоформить договор.

   • Ангелина Ангелина

    Моя мать онкобольная , счёт пошёл на месяцы

    • Energo Control Energo Control

     Мы вышлем пример договора от физлица которое платит за нежилой объект по тарифу юридических лиц.

 37. Юрий Юрий

  Допоможить будьласка. Чи правомірно виконано відключення побутового споживача, у звязку із заборгованністю по Акту про порушення ПКЕЕн. Тобто раніше було виявлено штучний нуль в оселі, складено Акт про порушення, нараховано суму збитків. На сьогодення виконавча служба із пенсії вираховує частину коштів на погашення забаргованності.. Постачальник повідомив споживача про дату відключення як того вимагають ПКЕЕн, але саме відключення виконав не на 30 день, а пізніше, точніше спустя півроку з дати повідомлення, коли вже виконавча служба стягувала кошти… Тобто як тлумачити вимоги правил стосовно термінів повідомлення та відключеня: 1) відключення має бути виконано на 30 день? чи відключення може бути виконано писля повідомлення и на 31 день и через 1 рік чи більший час??? Будь ласка наведить пояснення із посиланням на нормативні документи та пункти правил.. Тому що фактично відключення сталось не в день повідомлення, коли в оселі не кого не було, внаслідок чого холодильник з їжею простоячи неділю відключеним з харчами почав смердити… чи повинні були додатково повідомляти про відключення знов за 30 днів, якщо таке не відбулось в день попереднього повідомлення?

  • Energo Control Energo Control

   Согласно Правил (п.53) отключить за не заплаченные начисления по акту ППЭЭн могут только после решения суда по тому же акту.

   • Юрий Юрий

    Як що судом було прийнято рішення про відключення, то повідомлення про відключення має відбуватись згідно порядку встановленому ПКЕЕн ?? тоді як бути із термінами повідомлення та відключення про які я наголосив раніше?

    • Energo Control Energo Control

     Если в самом решении не указаны какие то конкретные даты отключения, то согласно Правил: вручение предупреждения и отключение, все процедуры и сроки согласно Правил.

 38. Світлана Світлана

  Допоможіть будьласка,після розгляду акту про порушення,нарахована сума до сплати 51278грн я в розпачі,куди звертатись,що мені робити?

 39. Виктор Виктор

  Согласно техпроекту у меня установлен трехзонный электросчетчик. В последнее время он начал высвечивать наличие ошибки (якобы требуется замена внутренних элементов питания). По моей заявке об этом сотрудники энергосбыта демонтировали этот счетчик, и вместо него установили обычный электромеханический однозонный, тем самым лишив меня возможности пользоваться льготным тарифом. При этом обещают вернуть электронный счетчик «примерно через месяц».
  Правомерны ли действия энергопоставщика и какими документами регламентируются такие ситуации?

  • Energo Control Energo Control

   Обязаны установить тот тип счётчика который обеспечивает условия договора (многотарифные учёт).

 40. Galina Galina

  Добрый день!
  4 года не могу добиться от Киевоблэнерго почему мой счетчик стоит в чужом дворе.

  • Energo Control Energo Control

   Уточните Ваш вопрос (что значит в чужом?) это дом и двор несколько разных собственников?

   • Galina Galina

    5 лет назад мы купили дом в селе. На доме стоит счетчик о том, что он не коммерческий мы узнали 4 года назад. Как оказалось , это дублирующий, а коммерческий стоит в трансформаторной подстанции соседа на охраняемой территории.

    • Energo Control Energo Control

     Если есть договор то как в договоре указана граница раздела?

 41. Galina Galina

  договор есть, пункт 9 Межа розподілу, ничего не прописано.

  • Energo Control Energo Control

   В договоре могли указать место установки счётчика в ТП и «межу» на клеммах счётчика (такие ситуации бывают часто), Вы бы тогда отвечали за кабель от ТП до дома (обслуживание итд). Если «межа» не указана то можно написать им письмо о том, чтобы установить расчётный счётчик на Вашем доме (забор или гараж но на Вашей территории) т.к. Вам не удобно снимать показания счётчика где-то там, на чужой ТП. «межа розподілу — точка електромережі, стосовно якої розподіляється електромережа між споживачем та енергопостачальником;»
   «межа балансової належності — точка розділу елементів
   електричної мережі між власниками електроустановок за ознаками
   права власності або користування, або повного господарського
   відання; { Абзац сорок перший пункту 1.2 із змінами, внесеними
   згідно з Постановою НКРЕ N 105 ( z0304-10 ) від 04.02.2010 }
   межа експлуатаційної відповідальності — точка розділу
   електричної мережі за ознакою договірних зобов’язань з
   експлуатації тих чи інших її ділянок або елементів, встановлюється
   за згодою сторін. За відсутності такої згоди межа експлуатаційної
   відповідальності збігається з межею балансової належності;»

   Напишите им письмо: «прошу установить расчётный счётчик на моей территории».
   И ещё такой вопрос: акты о сохранности пломб (акты проверок или акты осмотров) Вы подписывали? Как указан счётчик и пломбы?

   • пунк 4. договора
    вид бліку трифазний
    лічильник тип САЧЕ-5030 №22132291 дата провірки 2008
    встановлено пломб енергопостачальника №0736286 №0736211 в кількю 2 шт.

    • в районное подразделение, я, обращалась не однократно с марта месяца, просила разобраться с сложившейся ситуацией.
     4.03.2015 г. в обленерго были переданы данные показания счетчика 8329 Кв, а 18.03.2015г. были переданы показания 21107 Кв. разница 12778 Кв за 14 дней. такое количество электроенергии использовать в сельском доме не возможно (это показания счетчика в транформ.будке) . При этом, счетчик, который установлен у меня на доме (как они говорят не коммерческий) на 01.04.2015 г. были показания 10630. После не однократных обращений к ним (письменно) и колцентр , в августе месяце прислали инженера , который составил акт контрольного огляду , в котором указано: Прилад обліку зі слів споживача визиває сумнів, сумніви в обліку спожитої . Споживач просить перенести прилад обліку від ТП на фасад будинку. не добивщись ни каких результатов, я , обратилась Киевобленерго на Стецеко 1а, начался цирк еще лучше, начались меняться показания, какие то не понятные перерасчеты с 2013 по 2015 год, выдали две — довідки про фактично спожиту електроенергію-за один и тот же период с разными показаниями. переписка продолжается.

 42. валерия валерия

  Здравствуйте!ребята.помогите пожалуйста!живём в общежитии с эл.плитами.без газа.платили за эл.эн.по старым тарифам.после первого или второго повышения.запутались уже .обл.энерго насчитало долг..30 декабря пришли отключать.мы сразу же в этот день долг оплатили.вечером пришли домой.свет есть.ну и ладно.а 22января они же пришли и сняли счётчик мотивируя тем.что мы сами подключили свет.никаких предупреждений и составления актов не было ни в первый.ни во второй раз..атеперь требуют деньги за отключение и за потключение.около 200грн.это же незаконно…что же делать?подскажите пожалуйста…спасибо

  • Energo Control Energo Control

   Необходимо начать с вопроса: было ли вручено предупреждение об отключении? Правила говорят о вручении. Если Вы не получали (не вручали лично либо заказным письмом с уведомлением) то отключение неправомерно. Если мы правильно поняли то и фактического отключения не было, а есть лишь требование «оплатить за подключение» возможно они отчитались за выполненную работу по отключению. Сообщите им, что если будут требовать чего то без фактического вручения предупреждения об отключении, то Вы можете обратиться с жалобой в Антимонопольный комитет Украины.

 43. Олександр Олександр

  Доброго дня ! В мене таке питання: недавно надійшли акти які були укладені в ході перевірки енергетиками напруги струму на будинок який я отримав у спадщину від батька в сільській місцевості. Енергетики в одному із сараїв знайшли електропро який начебто для накидання на стовп, і на основі цього склали акт. Що робити в даній ситуації???

  • Energo Control Energo Control

   Чтобы разобраться в Вашем вопросе, нужно читать что указали в акте. Высылайте скан или фото чтобы читалось на нашу эл почту.

 44. Олександр Олександр

  Добрий день!06.15 року я купив ділянку з старим будинком з дерева у якому було підключено лічильник на газ та воду однофазний. При демонтажу будівлі я переніс даний лічильник на електроопору на своїй ділянці по всім правилам окрім документацій!!. сьогодні до мене навідались робітники РЕсу та склали акт на правопорушення по п 48 та п 38 (самовільне перенесення лічильника,відсутня пломба), а також нагадали що мені потрібно переоформити договір на нового власника тобто на себе. Останній платіж за електроенергію був здійснений грудень 15 року.
  Цікавить який штраф ,чи яка система нарахування цього штрафу.
  Чи є якісь шляхи

  • Energo Control Energo Control

   Вышлите скан или фото акта о нарушении на нашу эл почту.

   • Олександр Олександр

    Я відіслав на Вашу почту фото

 45. Олександр Олександр

  Я Вибачаюсь помилка -«було підключено лічильник на газ та воду однофазний»-(на газ та електроенергыю однофазний.Дайте будь ласка вашу почту не можу знайти

  • Олександр Олександр

   Я відправив фото актів на Вашу почту

   • Energo Control Energo Control

    Ответ сегодня в эл почту.

 46. Олександр Олександр

  Зрозуміло , дякую.

 47. Сергей Сергей

  Добрий день.В декабре 2015 г. я купил магазин. Для переоформления договора РЭС требует следующие документы:
  1.Заява щодо укладення договору.
  2.Копія паспарта.
  3.Виписка з ЄДР.
  4.Копію документа на право власності.
  5.Копію акта допуску про підключення електроустановки або декларацію про готовність обєкта до експлуатації, що видається Держархбудінспекцією.
  6.Копія технічних умов.
  7.Копія проекту на приєднання до електромереж.
  8.Розпорядчий документ про призначення особи відповідальної за електрогосподарство.
  9.Розпорядчий документ про призначення уповноважених осіб для проведення технічних перевірок.
  10.Копію довідки про систему оподаткування.
  Скажите пожалуйста какие из этих документов РЭС требует безосновательно, и как это можно доказать. Мощность я не увеличиваю, никаких изменений не провожу. Спасибо.

   • Сергей Сергей

    Большое спасибо. Именно то, что я искал.

 48. Ирина Ирина

  Добрый день, частный дом,счетчик вел холостой ход,заказали экспертизу, пока прошла экспертиза прошло 2 месяца.счетчик намотал приличную сумму. Экспертиза прошла в пользу поставщика.Акт выдали о том что счетчик не досчитывал.Что является полным бредом .Фактическое потребление опровергается даже новым установленным счетчиком .в результате отключили свет ввиду долга. Вопрос как сделать независимую экспертизу счетчика или как оспорить этот долг?

  • Energo Control Energo Control

   Необходимо знать в каком виде прошла первая экспертиза (кто делал экспертизу как оформили итд) и только тогда можно говорить о перспективах спора.

 49. Василий Василий

  Добрый день.Решил поменять однофазный счетчик учета електроенергии на многотарифный.По рекомендации работников РЕС купил нужный с параметризацией у их же вышестоящей организации.Счетчик с документами запакован в коробку меня предупредили чтобы не вскрывал.Также потребовали купить другой автомат на 16а хотя около 10 лет назад были установлены автоматы на 25а.Почему мне хотят понизить токовую нагрузку.Старого договора нет Получается что если 2-3 бытовых прибора одновременно включить ,то дом останется без света Какими нормативно-правовыми документами руководствуются работники РЕС и как решить чтобы поменяли только счетчик а автомат оставили тот что был раньше 25а

  • Energo Control Energo Control

   Какая величина в договоре и проекте?

 50. Олена Олена

  Доброго дня. Допоможіть, будь ласка, розібратися. Будинок у приватному секторі. У зв’язку зі смертю попереднього власника електроенергія тривалий час не споживалася, заборгованості немає, про що декілька місяців назад складений акт, де засвідчені показники лічильника. Збереглася книжка, за якою здійснювалися проплати. Проте у якийсь момент, очевидно, проводи були обрізані, ми не звертали увагу, оскільки не проживали там і не використовували електроенергію. Зараз, коли ми хочемо відновити електроспоживання, і написали заяву на заключення договору (а неможливість відновити електропостачання мотивували його відсутністю) РЕС в особі начальника вимагають розробки нових технічних умов. Хоча ми зверталися до нього і посилалися на законодавчі норми про те, що це не є нове підключення і техпараметри не мінялися, він свою відмову мотивує тим, що нібито не знає, яку потужність нам необхідно підключати. І якщо ми не надамо старий договір (який у нас не збергіся), то треба виготовляти нові ТУ. Більше того, говорить, що пакет документів, який ми надали (заява, копія документів про право власності на земельну ділянку, копія паспорту) не повний та вимагає довідку про введення будинку в експлуатацію. Хоча я такого в законодавчих нормах не знайшла. Наскільки це правомірно? Чи дійсно треба виготовляти нові ТУ? Нам здається, це не зовсім об’єктивно: зараз ми не маємо права заключити договір, а лише після виготовлення нових ТУ і проплати декількох тисяч, не дивлячись на те, що на ділянці нічого не змінилося і у нас є підтвердження того, що ми раніше споживали електроенергію у вигляді книжок на проплати? Що робити в такому випалку?

  • Energo Control Energo Control

   Ответ написали на Вашу эл почту.

 51. Ірина Ірина

  Десять років назад ми офіційно підключили трифазну лінію до житлового будинку. Купували за особистий кошт кабелі, лічильника на 60 А, автомат на 32 А та інший інвентар для відповідної сили силової лінії. 25.03.2016 року приїхали працівники РЕСУ замінили нашого трифазного лічильника на свій без повідомлень, без попереджень та нашої згоди. Ще дого сказали замінити автомат на 25 А. Ми відмовились підписувати акт обстеження в якому вказувалось про заміну автомата згідно договірної потужності (4,0кВт), так як договір неє правильним (неправильний підпис, неправильний номер паспорта, невказано побутові прибори споживання). Почалися суперечки і вони нам погрожують відкюченням світла або переключенням на 220Вт. Чи правомірно забрали лічильник? І що ми можемо зробити з автоматом, чи може залишатись в на той що і є на 32А.

  • Energo Control Energo Control

   Лічильник мають міняти відповідно до термінів планової повірки. Автоматичний вимикач має бути такий, як вказано у проекті. Шукайте проект та дивіться що там за номінал вказано автоматичного вимикача. Якщо потрубна буде допомога у підготовці звернення — зверніться на нашу ел-пошту.

 52. Татьяна Татьяна

  добрый день. Мы купили участок під забудову с нестандартным подключением. Он в свою очередь расположен на участке, где таких как мой ок.4 -х десятков. Ближайшие к селу участки находятся в зоне менее 300 м. — т.е. стандартное подключение. Но по разъяснению НКРЕКП мы все вместе подпадаем под комплексную забудову. Сільрада в свое время пыталась заниматься этим вопросом, но в Облэнерго выдвинули неподъемные требования по ТУ. На сегодняшний день договор перестал действовать (прошло 2 года). Но
  новый голова сильради не готов всем этим заниматься, а создать кооператив не готовы владельцы участка — у людей просто нет таких денег. Есть ли законные основания на стандартное присоединение первых участков? Ведь статус Закона с юридической точки зрения должен быть сильнее нежели Положение НКРЕКП?
  Спасибо.
  P.S. Как с вами связаться для более глубокой консультации?

 53. Татьяна Татьяна

  Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, имеют ли право представители енерго менять електросчетчик, который поставлен в ноябре 2016 на счетчик с ограничителем мощности потребления. За каждый дополнительный квт мощности предлагают платить 1375 грн. У нас договорная мощность 3 квт, 380 вт договор составлялся в 2005 г. А сейчас електроплита 6,5 квт, електробойлер и т.д.

  • Energo Control Energo Control

   За свой счёт им ничего не запрещает менять счётчик.

 54. Татьяна Татьяна

  Спасибо за ответ. Я так понимаю, что выхода другого нет, кроме как заплатить за мощность всех електрических приборов, которые могут одновременно быть включенными. И притом, что никогда у нас не было задолженности, все справно платим за 250-350 квт в месяц. И выходит, что нет в Украине таких законов, чтобы могли защитить от вымогательства денег в такой форме. Они говорят, что это для качества електроенергии, но все трансформаторы в деревне старые и часто не выдерживают.

  • Energo Control Energo Control

   Второе направление, которое необходимо изучить — это заменить электрический бойлер на солнечный коллектор, ориентировочно честная цена коллектора 200 долларов (обязательно солнечный коллектор с вакуумными трубками, нержавеющей рамой и отражателем тепла под трубками). Фото и примеры можете посмотреть на нашем сайте (там схемы установки). По сложности монтажа — как обычная сантехника, только особенности с датчиком температуры и прокачкой. Солнечный коллектор даёт горячую воду практически круглый год.
   Вам нужно получить мощность одного самого мощного потребителя (например электроплита) а всё остальное выводить на возможности энергосбережения. И это важно потому, что тарифы с марта 2017 от 1 грн за 100 кВт и свыше 100 кВт 2 грн!

 55. Віталій Віталій

  Доброго дня, маю проблеми з підключенням до електромережі в тернопільській обл. Суть проблеми:
  у мене у власності є ділянка для ведення особистого селянського господарства куди я хочу зробити ввід електроенегрії 3 фази 30квт, На ділянці є тимчасова споруда(будівельний вагончик) у майбутньому планую побудувати зразу ж біля неї будинок. Написав заяву на підключення 30квт, і через декілька днів мені дали підписати технічне обгрунтування визначення місця (точки) забезпечення потужності де було погоджено точку підєднання там де я вказав на моїй тимчасовій споруді(вгорі ділянки, див схему нижче). Після підписання через 5 днів мені дали рахунок на опату 27000грн за підключення, Після оплати пройшов тиждень і до мене з ресу дзвонять і говорять що вони поміняли точку приєднання і зроблять мені ввід не до тимчасової споруди а до межі моєї земельної ділянки, проблема в тому що ділянка досить велика — 1,13 га, і від тої межі де вони хочуть розмістити опору і обліковий елемент до моїх електроустановок які зараз будуть розміщуватись в будівельному вагончику біля 150 метрів.—
  По правилах підключення я повинен дати копію документу, який підтверджує право власності, а також ситуаційний план із зазначенням місця розташування електроустановки та викопіювання з топографо-геодезичного плану в масштабі 1:2000 із зазначенням місця розташування електроустановки, земельної ділянки або прогнозованої точки приєднання (підпункт 4 пункту 1.3 Правил), Отож я надав всі ці документи і де зазначив місце розташування електроустановок, підписав технічне обгрунтування на яке я був згідний заплатив 27тис грн за підведення електроенергії а тепер мені кажуть що ввід зроблять за 150 метрів від того місця яке ми погодили як точку приєднання а дальше говорять щоб я вів за свій кошт електромережу по своїй ділянці.

  Нижче я накинув приблизну схему ділянки і те підключення за яке я заплатив і те що вони тепер самовільно хочуть зробити.

  http://postimg.org/image/70arcn7cx/

  • Energo Control Energo Control

   В Правилах такие нормы: «від якого електропередавальна організація забезпечує розвиток електричних мереж з метою приєднання електроустановки замовника відповідної потужності»
   «приєднання електроустановки (далі — приєднання) — надання електропередавальною організацією послуги замовнику зі створення технічної можливості для передачі (прийняття) у місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації (у тому числі новозбудованих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності;»

   Речь идёт о создании технической возможности присоединения «электроустановки» (которая в Вашем вагоне и там есть потребители электроэнергии). Они понимают «создание технической возможности» так: подводят к участку линию ставят стойку и ящик со счётчиком а дальше сами. По этой ситуации есть масса документов не обязательного разъяснительного характера причём и в пользу облэнерго и в пользу потребителя.

   • Віталій Віталій

    Так що мені робити якщо я хочу щоб обліковий елемент вони поставили не на опорі а довели до місця розміщення буд вагончка(електроустановки).

    • Energo Control Energo Control

     Попробуйте письмо им написать (используя положения Правил присоединения о «электроустановке» и её подключении)

     • Віталій Віталій

      Вони всі вперлись робити так як вони хочуть, і облік ставити на межі ділянки а дальше щоб ми тягнули своїми силами.
      А якщо я на протязі місяця зроблю зміну цільового призначення(вже майже закінчив), добудую будинок і введу в БТІ його в експлуатацію, отримаю на нього документи. Подам їм заяву на підключення житлового будинку чи будуть мати вони право зробити так само.. довести до ділянки і дальше самі? чи вони змушені будуть підвести до будинку електроенергію?

     • Energo Control Energo Control

      можно сослаться на Правила присоединения, там следующее: «схема електрозабезпечення — однолінійна схема від точки забезпечення потужності до розподільних пристроїв на об’єкті замовника або споживача з позначенням точки приєднання, меж балансової належності власників електричних мереж, переліку елементів електричних мереж, які належать різним власникам».
      Обратите внимание на: «до розподільних пристроїв на об’єкті замовника» которые находятся не на границе участка.
      Попробуйте зачитать им это определение Правил присоединения.

 56. наталя цыбрий наталя цыбрий

  Здравствуйте. У меня такая ситуация: у моей бабушки(84 года) РЭС обнаружил левое подключение на чердаке(видать от покойного деда) и составил акт. Дед помер 01.09.2012г. а замена счетчика со старого образца на новый была 27.09.2013г.(спустя год). Акт был составлен 06.03.2016г. РЭС насчитал штраф в размере 32004грн.65коп. за 892 дня(с замены счетчика) Все это время (ежемесячно) бабушка платила по квитанциям контролера как положено. РЭС выдал на руки распечатку этой суммы. 2 раза приезжал отрезать свет, но после проплаты в 5000грн. решил разбить остальную сумму на 3 года. Скажите, эта сумма соответствует действительности или нет? Заранее спасибо!

  • Energo Control Energo Control

   Вышлите скан или фото документов на эл почту (без документов невозможно определить правомерность и обоснованность их действий).

 57. наталя цыбрий наталя цыбрий

  Добрый день! Не могу найти Ваш адрес эл. почты

 58. Максим Максим

  Доброго дня! Така Ситуація: приватне підприємство звернулося до місцевого РЕМу із питанням заключити договір на постачання електрики без засобів обліку ще у 2015 році. Багато точок із потужністю 0,003-0,006 кВт/годину. На що місцевий директор відповів: -«ми вияснимо як це правильно зробити, а ви покіщо підключайтесь самостійно, ми з вами зв’яжемось як отримаєм відповідь». Через декілька місяців мені надали документ якій треба було заповнити і додали, що зі мною зв’яжуться коли папери будуть готові, але підприемство і так являлось абонентом обл.енерго і всі документи стосовно підприємства в обл.енерго були. Не вистачало тільки паспортів на обладнання, які я мав принести вже коли зі мною зв’яжуться і я прийду підписувати договір.
  На днях була перевірка з області і звісно виявили мої підключки. Зараз мені грозить штраф за порушення правила користування електроенергією шляхом накиду проводів на лінію електропередач. Місцеві включають задню — «ми ж вам казали що робити, а ви не зробили».
  Що мені робити в даній ситуації? Хто може мене проконсольтувати більш детально по email? Як разраховують штрафи за самопідключку?

  • Energo Control Energo Control

   Потрібно вивчати усі обставини (документи) висилайте скан або фото на ел пошту.

   • Максим Максим

    Буду у вівторок в Миколаєві, чи можна буде з кімось зустрітись для консультації? Чи зателефонувати на Ваші контактні телефони? Завтра мені виставлять рахунок і буде більше інформації.

    • Energo Control Energo Control

     Вышлите на почту документы их предварительно посмотрим. Все вопросы — телефон на сайте.

 59. Сергій Сергій

  Доброго дня. Шановні скажіть будь ласка, якщо на підприємстві зікінчився термін повірки електролічильників аж 1 рік назад. Які штрафи чи санкції будуть з боку Київенерго.

  • Energo Control Energo Control

   Если просроченный счётчик не будет 100% правильно учитывать, то возможно составление акта и расчёт по 6:20 ППЭЭ. Сам вопрос «кто просрочил?» рассматривайте так: Вы просрочили поверку, и энергопоставщик принимал показания (в отчётах) счётчика с просроченной поверкой.

 60. как правильно себя повести в ситуации когда работники РЭСа приехали и отключили электроэнергию без ведома хозяин за неуплату если за день до этого задолженность была погашена,а хозяева еще не вступили в права наследства после смерти владельца дома по завещанию

  • Energo Control Energo Control

   По вопросу «приехали отключать» — позвоните на № их «горячей линии» или диспетчеру, объясните ситуацию.
   По вопросу переоформления — обращайтесь на нашу эл почту (нужно изучить детали, чтобы выработать алгоритм правильных действий).

 61. Петр Петр

  При подаче заявления на подключение 3-фазного счетчика при увеличении мощности на 16кВт 380В, для МАФ (ларек), Облэнерго требует Декларацию о вводе нового оборудования в эксплуатацию ГАСКО, объект существующий 220В.

  • Energo Control Energo Control

   Ответ направили на Вашу эл почту.

 62. Ирина Ирина

  Доброго дня.Скажть будь-ласка чи правомірні дії працівників обленерго,якщо вони заставляють в обовязковому порядку збільшувати потужність?Якщо ні то на який закон можна посилатись?

  • Energo Control Energo Control

   Нужны уточнения: в связи с какими обстоятельствами просят увеличить мощность? Какую бумагу выдали (где записали своё требование)?

 63. Ирина Ирина

  І ще одне запитання.Нас як юридичну фірму заставляють визначати для себе місячний ліміт споживання електроенергії на цілий рік,Причому оплата здійснюється по наших лімітах,а не по спожитій електроенергії за 10 днів до кінця місяця.Чи правильно це?Якщо ми не оплачуємо приносять повідомлення про відключення?

  • Energo Control Energo Control

   Даты оплаты в договоре (или приложениях). В ППЭЭ есть следующее: «6.6. Оплата електричної енергії, яка відпускається споживачу, здійснюється споживачем у формі попередньої оплати у розмірі вартості заявленого обсягу споживання електричної енергії на відповідний розрахунковий або плановий період.»»авансовий платіж — часткова оплата (у розмірі, обумовленому договором) заявленого на наступний розрахунковий період обсягу електричної енергії, яка здійснюється до початку розрахункового періоду;». Для таких объектов как Ваш, авансовый платёж в размере предполагаемого потребления следующего расчётного периода.
   Эти величины можно корректировать (в кВт-часах и предоплате).

 64. Наталія Наталія

  Доброго дня ! Ми новостворене ОСББ. Зареєструвались 06.06.2016 р. Дрогобицький РЕМ вимагає в нас заміни індукційних лічильників за рахунок ОСББ для обліку під»їздного та підвального освітлення. Чи правомірні їхні дії ???

  • Energo Control Energo Control

   Нужно разбираться в деталях и моделях счётчиков, а также данных их поверки. Как именно «требует»? На что ссылается?

   • Наталія Наталія

    Термін повірки ще не вийшов. Однофазні індукційні лічильники. Вимагать заміни на однофазний лічильник типу Мередіан. Потивуть що це не наше обладнання а обладнання власником якого є ЖЕО

    • Energo Control Energo Control

     Если срок поверки не наступил, и счётчик соответствует классу точности, то не имеют права требовать замены.

 65. Алексей Алексей

  Добрий день! З першим власником було підписано договір, акт розмежування….та Акт збереження пломб. Коли я купив будинок, то зі мною підписали Договір та «Акт технічної перевірки засобів обліку електричної енергії до 1000В (в ньому просто вказуються пломби)». Це було в 2013р.
  Зараз, в 2016р., виявили відсутність якоїсь пломби і донарахували аж 80 тис. грн.! Чи мають вони право?!

  • Energo Control Energo Control

   Ответ выслали на эл адрес.

 66. Алексей Алексей

  Забежал по обмену опытом.
  Я сам юрист. Попал в состояние «турбулентности» с облэнерго…
  Ну, скажем так, загнать их в положение, когда они понаиздавали кучу идиотских бумажек, по которым их теперь я буду таскать, было совсем не сложно.
  Но появился очень интересный вопрос…

  Есть стандартное ограничение мощности 1,3кВт/ч. так живут 20% всех домов и квартир.

  Но… в каждом договоре одна формулировка в п.п. 1 , которая сводится к тому, что облэнерго гарантирует поставки мощности в объеме 1.3кВт.

  И вот тут вырисовывается интересный момент. Из этого пункта 1 логично выходит, что они просто обязаны поставить мне 1,3кВт в час. и гаратнируют это своими подписями под договором. В месячном объеме это равно около 900 кВт.

  И все хорошо… до того момента, как облэнерго ставит ограничение на линию в 1.3 кВт — общая у них сейчас практика. Не вдаваясь в подробности, с этого момента невозможно выбрать 900 кВт в месяц физически.

  Следовательно, облэнерго нарушает пункт 1 договора, где они гарантировали и обязались поставлять минимум 1.3кВт. Здесь я планирую подавать в суд и сейчас собираю бумажки и актирую еженедельно… что они нарушают этот пункт. Что до установки ограничения я мог выбрать этот объем, а после этого — уже не могу.

  Дальше там коллизия по законодательству, что мол они имеют право ограничивать…

  Но моя позиция то для суда элементарна — меня не интересуют коллизии, ваши права на ограничения и иная макулатура, не имеющая отношения к п.1 договора… а интересует только один простой факт — я не могу потреблять столько сколько хочу, начиная с момента установления ограничения, что сделано вами, и следовательно все по вашей вине. Все. Ну применят они мне методику расчета по которой там на 30 минут берется… а я им применю актирование, что я включаю бойлер, чайник и стиральную машинку, что в 30 минут тянет 5-6кВт, а потом три часа все это не работает и суммарно за сутки выходит около 1 — 1,3кВт… и тут до-свидания… и по остальным вопросам — это уже ваши проблемы. Сами занимайтесь техусловиями там чем еще хотите… но чтобы суммарно я мог потреблять тот объем который хочу и точка!

  План протянуть это до ВСУ. Т.е. район я проиграю это 100%. У нас тут все схвачено. Апелляция, думаю, что-то таки частично удовлетворит, но по общей практике, они «проваливают» 80% и удовлетворяют что-то по минимуму. Потом ВСУ, потом европейский суд.

  В принципе логика в этом всем есть. Посмотрим как на практике получится.

  • Energo Control Energo Control

   В таких спорах важны детали (всё в бумагах, договорах, дополнительных соглашениях). Кроме этого, всё зависит от «макулатуры» по многоквартирному дому.

 67. светлана светлана

  В многоэтажном доме в цокольном помещении с отдельным входом находится офис.ЖЭК за эл-эн собирает деньги и имеет договор с облэнерго. Правомочны ли требования ЖЭК до собственника офису заплатить за замену счетчика, шкафа,автомата и затраты по выполнению работ в электрощитовой, доступа до которого не имеем.Спасибо.

 68. светлана светлана

  ЖЭК имеет договорные отношения с облэнерго, а владельцы офисов с ЖЭК.Деньги собирает ЖЭК за эл-эн.Офис размещен в цокольном помещении многоэтажки,отдельный вход.Правомерны ли требования ЖЭК к владельцу офиса в электрощитовой дома поменять счетчик, автомат,шкаф и оплатить все работы ?

  • Energo Control Energo Control

   Зависит от проекта и исполнения самой щитовой. Требование должно быть обоснованным, либо ссылки на проект, либо на Правила.

 69. Євгеній Євгеній

  Доброї ночі. Допоможіть в такій ситуації. Мною було куплене приміщення магазину Споживчого товариства. З документів у мене тільки витяг результатів аукціону. Енергетики встановили новий лічильник на підставі того, що раніше там був лічильник. Я справно платив за електроенергію. На даний час там там навіть переплата є. Виявилось так, що коли я звернувся в Рес з проханням замінинити інший(силовий) лічильник в іншому приміщенні, який знаходиться та тій же вулиці, представники в моїй особовій папці обліку первинних документів знайшли заяву на відключення та виведення з договору точки обліку. З моменту написання заяв пройшло мабуть років з 4. Всього точок обліку було 3 шт, розміщених на одній вулиці. На одну точку обліку я сам написав заяву про виведення з договору, що вони й зробили. Та в папці з документами є й друга заява, написана не моєю рукою та й ще з помилками на відключення та виведення з користування другої точки. Приміщення довго не використовувалось, але я не збирався відключати її від мережі. Результат — при заміні всієї дротової мережі по селу на кабельну, виявилось так, що працівники, які монтували нові опори та кабель, змонтували на стіні мого приміщення тільки пластмасовий ящик для лічильника та встановили в ньому тільки сам автомат, в який ввели ноль та фазу з опори. Ну а з самого автомата уже в саме приміщення в сам в пломбований лічильник. Тепер виявляється, що у мене фактично підключена однофазна облікова точка, але по документах вона фактично відключена та виведена з договору. Я звертався не раз, правда в усній формі до представника Ресу поновити облікову точку, мотивуючи це тим, що сталася прикра помилка, заяву-дубль, напевне, написав колишній працівник . На що мені відповіли , раз є заява(від мого імені, але написана не моїм почерком), значить було завдання на відключення другої точки. Хоча насправді це не так- є пломбований лічильник всередині приміщення з ящиком ззовні приміщення та підлюченим стандартним їхнім автоматом в самому ящику. Але це ще не все. Результат є- я маю на сьогоднішній день тепер — відщикнуті 2 прововоди на опорі та мабуть акт на самовільне підключення, який я відмовився підписувати, який я не читав. Та мабуть там буде 2 зразки проводу, який вони взяли на експертизу та відмова відкрити приміщення, адже я поїхав по ключі, які не так то легко знайти, якщо не заходив туди років 3-4. Парадокс — вже в наявності та по документах відключена точка на опорі та акт, не знаю про що. Порадьте, будь- ласка щось горе-підприємцю: з 2009 року я вже не працював — банкрот. Допоміжну інформацію добавлю або перетелефоную. Завчасно дякую

  • Energo Control Energo Control

   Усі деталі та обставини надішліть на ел пошту. Якщо є документи то скан або фото щоб прочитати. Можна не висилати усі скан-або фото, напишіть перелік що є стосовно приміщення (дата-назва документа).

 70. Олег Олег

  Подскажите пожалуйста!
  У меня такая ситуация. Счетчик эл. энергии СОЕ-5028МНВ электронный однофазный установлен в квартире перестал считать электроэнергию, причем индикации об ошибках и т.д. никакой не имеется, просто стоит. В энергосбыте на моё обращение было сказано, что смогут заменить счетчик только в октябре месяце, а до этого периода оплачивать по среднему 80кВт*ч. Правомерно ли их требование? Какими пунктами «Правил ПЭЭ» можно руководствоваться в данной ситуации? Спасибо.

  • Energo Control Energo Control

   В Правилах пользования электрической энергией для населения есть п.33:
   «33. У разі користування електричною енергією без приладу
   обліку з дозволу енергопостачальника розрахунки із споживачем
   здійснюються відповідно до середньомісячного споживання. Величина
   середньомісячного споживання електроенергії визначається за
   попередні 12 місяців, або за фактичний період споживання, якщо він
   менший 12 місяців.
   «

   • Олег Олег

    С какого периода должно насчитываться 80кВт*ч в месяц? Сегодня 16 число. Обратился в энергосбыт я сегодня.

    • Energo Control Energo Control

     С момента снятия счётчика. Посуточно (к-во кВт часов на к-во дней).

 71. Олег Олег

  Подскажите пожалуйста!
  Заявление про остановку счётчика я написал 16.08.2016, однако мне говорят, что снять счетчик смогут только в октябре месяце. За этот период, до снятия счетчика, энергосбыт настаивает оплачивать ежемесячно по среднему 80кВт. Правомерны ли их действия? При всем при этом, расчет усреднённого месячного потребления взят с потолка 80кВт, а не среднеарифметическое за последние 12 месяцев. Как мне быть в данной ситуации? Не проще ли мне тогда было вообще не сообщать об остановке счетчика? На мои такие вопросы был единственный ответ — будете возражать, отключим свет вообще, до выяснения причины остановки счетчика. Капец какой-то.

  • Energo Control Energo Control

   С момента остановки счётчика по среднему показателю (если выходило в среднем 80 кВт часов в месяц то это правильно).
   Проверить расчёт на предмет «с потолка» или нет — есть же у Вас данные об оплате за предыдущие месяцы? По сколько раньше в среднем каждый месяц платили?

  • Energo Control Energo Control

   Отключать не могут за это.

 72. Андрій Андрій

  Доброго дня, підкажіть ,будь ласка, в наступній ситуації. Щоб провести електроенергію до своєї дачі мені потрібно було поставити 8 опор. Лічильник поставив на першій опорі від районної електромережі. Згодом РЕМ підключив сусіда провівши новий кабель по моїх опорах та поставив лічильник на ділянці сусіда. Дані дії провелись без моєї згоди. Чи можу я вимагати компенсації за витрати на опори в сусіда чи РЕМу?
  Дякую

  • Energo Control Energo Control

   Під час узгодження вказаного Вами будівництва було визначено все у договорі. Будівництво та можливу передачу. Для повної відповіді потрібно вивчати договір (додатки до договору).

 73. Виталий Виталий

  Сообщите пожалуйста Ваш эл. адрес, куда можно обратиться с описанием спорной ситуации и выслать документы для анализа.

 74. Виталий Виталий

  Почту для обращений уже нашел на Вашем сайте

 75. Виталий Виталий

  Подскажите. пожалуйста, кто является «уповноваженою особою Споживача» где найти это определение?

  • Energo Control Energo Control

   Повноваження на підставі довіреності, або договору, або Закону. Це загальні положення Цивільного кодексу ст 237.

 76. Виталий Виталий

  спасибо за ответ. Но по мере того как вникаю в возникшие проблемы появился еще один: В Акте о нарушении ПКЕЕн п 1 (таблица «Відомості про прилади обліку ел.енергії споживача на дату складання акта») указано, что поверка счетчика была в 1979г (колонка 7 » Дата повірки»)- это дата первичной поверки перед установкой нового счетчика указан? или последней поверки, которую должен делать поставщик?. Можно ли на основании этого признать акт недействительным и не оплачивать начисленные «збитки»?

  • Energo Control Energo Control

   Важны детали. Просроченная поверка даёт основания признать необоснованной претензию к пломбам.

 77. Олег Олег

  Здравствуйте. 2 октября 2015 года у нас была рейдерская проверка приборов учета электроэнергии. Дома была жена. Счетчик на площадке. Открыла дверь на громкий стук, инспектор бесцеремонно ввалися в квартиру и начал бегать по комнате с трещащим прибором. Закончилось тем, что со словами «все нормально он вышел» из квартиры. Тут бывший с ним электрик указал на огрызок провода торчащий из стены. Все началось сначала, бы составлен акт о нарушении по ст 27. и отключен свет в квартире. Представив жене, что это акт технической проверки и воспользовавшийся ее плохим состоянием здоровья (плохо спала в связи с ревматизмом и находилась под действием лекарства) и непониманием в технических вопросах, вынудили подписать акт. В этот – же день я был на приеме у начальника РЕС с просьбой разъяснить, что произошло. Ответа не получил и был приглашен на комиссию в офис Днепроблэнерго. На комиссии разбирались не долго, быстренько насчитали доначисления за неучтенное потребление электроэнергии. Я попросил просил провести повторную проверку с представителями независимые от Облэнерго, мне отказали, пригрозили, что в случае неоплаты подадут в суд. Я не против суда, хоть там меня может выслушают, но уже почти год ничего не происходит. Я был еще несколько раз на приеме у начальника РЕС с просьбой подключить свет, но всякий раз мне говорили «вот подадим в суд тогда и включи» Дело передали в суд в июле месяце 2016 года, слушанье назначено на 8 сентября.
  Насколько правомерно такое поведение Днепроблэнерго? Ведь я точно знаю что Ника не мог воспользоваться электричеством без счетчика учета.

  • Energo Control Energo Control

   нужно разбираться в деталях
   1. нашли или не нашли точку подключения (на схеме нарисовали откуда но как было на самом деле, т.к. рисуют придумывают )
   2. список событий до даты составления акта (проверки идт если были)
   3. какая мощность по договору и какая граница раздела в договоре указаны

 78. Нина Нина

  При присоединении садового товарищества, у которого была своя подстанция, к селу, Киевоблэнерго отказалось брать на обслуживания подстанцию и потребовало замену счетчиков на свои с уплатой 2500,00грн. за счетчик. В случае отказа — отключение электроснабжения. Насколько правомочны такие действия ? Насколько известно Киевенерго делает замену счетчиков бесплатно.

  • Energo Control Energo Control

   Нужно знать детали:
   1. «была своя подстанция» значит у садового товарищества был договор с энергопоставщиком? что в договоре? в приложениях?
   2. сегодня как подключается: либо лицо потребитель садовое товарищество или договор с каждым дачником?

 79. Елена Елена

  Здравствуйте! В квартире при рейдовской проверке инспектором без письменного и устного разрешения (мы вычитали что устное разрешение это когда перед съемкой владельца на камеру предупреждают о видении видеосъемки и на камеру дано разрешение) был отснят видеоматериал. То что в квартире снимали узнали на комиссии, предъявили претензии в устной форме, на что один из членов комиссии сказал: «Так никто не запрещал» (то что снимали в квартире никто не видел). Дальше в суде предоставили видеоматериал как доказательство, видео очень отличалось от того что видели на комиссии (то есть его смонтировали). На суде у нас спросили : Можем ли посмотреть видео. После просмотра спрасили какие будут коментарии или заперечення по видео. Никак не ожидали что обленерго предоставит видео в квартире. (так как на комиссии вставал вопрос о незаконном видео) На суде мы сказали что по -поводу видео мы предъявим заперечення и претензии на следующем заседании. (Это уже третье слушание). Какие претензии, заперечення, моральный ущерб мы можем предъявить в суде? Спасибо за ответ. С ув. Елена

  • Energo Control Energo Control

   Нужно изучить суть (обстоятельства). В теории возможно (и не возможно).

 80. Микола Микола

  Добрий день! У мене така ситуація: я купив нежиле в сільській місцевості приміщення. До нього підключене трифазна лінія з лічильником проте зареєстрована на приватного підприємця. (Попереднього власника)Чи можу я переоформити підключення але як для жилого приміщення так як планую переобладнати будівлю під житловий дім для себе. З чого мені почати?

  • Energo Control Energo Control

   Теоретично все можливо, але залежить від обставин.
   Теоретично все можливо, але залежить від обставин.
   1. які є документи (перелік назва-дата);
   2. які події (чи було відключення, коли був інспектор);
   3. у якому стані електрична щитова, лінія живлення.

 81. Nata Nata

  Добрий вечір! В моїх батьків склалася така ситуація: сьогодні 16.10 в неділю, до них в приватний будинок з»явилися працівники РЕСу по причині накиду проводу на лінію електропередач. На час проведення перевірки вдома нікого не було, а коли батьки повернулися додому, будинок вже був відключений від електропостачання, працівників служби на місці не було. Акту вони поки не знайшли, бо все відбулося вже в темну пору доби. Підкажіть як діяти в даній ситуації. Дякую.

  • Energo Control Energo Control

   Выдключати будинок не мали права. Якщо вони мотивують «самовільним підключенням», якщо було порушення ПКЕЕн, то не мали права відключати будинок. У разі порушення відключають лише те, що самовільно приєднано (якщо таке є).
   Що робили: повідомте місцеву філії монополіста, що відключення всього будинка не правомірне, що будете звертатися на урядову лінію, та до Антимонопольного комітету. Мають відновити електропостачання. Якщо не відновлять, то подавайте скарги.

 82. Nata Nata

  Добрий день! Дякую за попередню відповідь, історія отримала продовження: через кілька годин електропостачання було відновлене (як пізніше виявилось була знеструмлена вся вулиця), наступного дня приїхали представники, повідомили про те що слід з»явитися на комісію через 2 дні і взяли в тата папір написаний його власною рукою, що самовільне підключення було здійснене один раз. Ніякого акту батькам не вручили. Місяць тому перевіряючий інспектор був на території в плановому порядку. Сьогодні відбулося засідання комісії, в усній формі висловили суму штрафу за порушення в розмірі 48 000 грн, але в кінцевому результаті нарахували до сплати 11 000 грн, термін на оплату 3 дні, в разі несплати відключення від мережі. На засіданні комісії акт теж не пред»явили, сказали що видадуть після сплати штрафу. Як діяти в даній ситуації?

  • Energo Control Energo Control

   Нужно читать, что написали в документах.

 83. Nata Nata

  Справа в тому що жодних документі нам не надали, я не маю чим оперувати і не знаю як діяти в подальшому.

  • Energo Control Energo Control

   Ви маєте отримати документи, відповідно п.53 Правил є вимога надавати споживачу усі складені документи. Спробуйте отримати документи, акт про порушення ПКЕЕн, мають надати, відповідно положень п.53 ПКЕЕн.

 84. Наталья Наталья

  Добрый день. Подскажите как правильно поступить. Купили 2 года назад квартиру,сейчас решили переоформить на себя счета,обратились в рэс,они говорят что перед заключением договора должен прийти мастер,проверить все. Вчера пришел — говорит к вас нарушена пломба. Говорит ее надо направлять на экспертизу (счетчик электронный),ничего составлять не стал т.к. не было хозяина. А сегодня с утра уже звонят — говорят приедем снимем пломбу на экспертизу,даже и хозяин не нужен. Как быть?визуально пломба не нарушена, по крайней мере я не вижу ничего..

  • Energo Control Energo Control

   Если купили квартиру, и не подписывали акт о сохранности пломб (либо другой документ о передаче на сохранность пломб) то претензии не обоснованы.

   • Наталья Наталья

    Подскажите а как же быть?что делать?на что ссылаться?

    • Energo Control Energo Control

     Это сложный вопрос (разделить мощность квартиры в вашей ситуации), т.к. нужно добиться первоначальной проектной (до уменьшения в договоре) а уже после разделять. Нужно изучать детали вопроса.

 85. Бевз Світлана Сергіївна Бевз Світлана Сергіївна

  Доброго дня. Ми живемо в часному будинку в селі, і в нас дуже часто скаче напруга. Неодноразово звонили в рес, визивали майстра, писали заяву- і це все допомагало близько на 2-3 неділі, а потім все знов починалось. Ми не знаєм що нам робити, боїмося за дорогу побутову техніку ,а у ввечері після 8-00год. не можемо нічого включити, бо напруга близько 260вт. Допоможіть нам будь-ласка

  • Energo Control Energo Control

   Ви зверталися до енергопостачальника?

 86. Тарас Тарас

  Вітаю!
  Постійно читаючи Вашу переписку прошу відкрити ще один розділ який стосується і мене, це допомога власникам мереж (ліній, ТП).
  Я не являюсь споживачем електроенергії (відсутній договір про електропостачання), маю договір про спільне використання технологічних мереж.
  З підрозділами (РЕМ) обленерго відносини добрі, а от з ВП Чернігівські МЕМ останнім часом не складаються. На мій лист, а вдень проведення ТО 10/0,4 кВ на ТП, черговий диспетчер відмовив у проведенні перемикань прямо посилаючись на вказівку гол. інженера (також нібито відсутність списків та положення про взаємовідносини). Тобто гори абонентське обладнання а їм до цього ніякого діла.
  Як бути в такій ситуації?

  • Energo Control Energo Control

   По вопросу раздела «ЛИНИИ-ТП-СОБСТВЕННКИ» частично есть информация в разделе «предприятие», но обязательно откроем!!
   Если у Вас есть линия, договор о совместном использовании, то энергопостащик, использующий вашу линию обязан оплачивать. Эта процедура давно расписана НКРЭ (составляется смета по «условным единицам линии и оборудования», ведётся отдельный учёт, смета подаётся в НКРЭ на утверждение). Более детльально проработать вопрос — обращайтесь на эл почту.

 87. Анастасия Анастасия

  Здравствуйте. Буду благодарна за консультацию. 3 года назад купили 2-х комнатную гостинку с отдельно находящейся кухней. В силу обстоятельств кухней пользовались крайне редко, оборудовав под кухню 2-ю комнату (там стоит холодильник, мультиварка и электрочайник). Вчера пришли контролеры, и выяснилось, что электроплита на кухне подключена в обход счетчика. Ребята пофотографировали что-то, рассказали нам про штрафы и ушли. Плиту не отключили, акта при нас составлено не было, то есть даже указать на редкое использование плиты в письменном виде мы нигде не могли. Вопроса 3:
  1. могут ли нас не уведомить о сборе комиссии или где-то должна быть какая-то запись о нашем уведомлении.
  2. если к нам придет уведомление о решении комиссии, оспорить сумму мы можем уже только в суде?
  3. мы вызвали электрика, подключить плиту в нашу сеть. Должны ли мы после подключения уведомить облэнерго об исправлении нарушения?

  • Energo Control Energo Control

   Если было нарушение, то акт составляется на месте. Если не составили, то скорее всего акт и не составят. Хотя бывает акт составляют не по адресу нарушения а в филиале энергопоставщиа (очен редко т.к. это нарушение процедуры предусмотренной п.53 Правил, там много записано обязательных действий для представителей энергопоставщика).
   Вызовите электрика и отключите ту плиту (уведомлять их о какой то плите не нужно).
   Если будет какой то акт и какие то начисления то спорить можно в суде, а также написать в контролирующие органы НКРЭКУ, Минэнерго, добиться предписания отменить начисления (но это очень сложно, т.к. нужно правильно всё описать).
   Если будет какой то акт то обращайтесь.

 88. Александра Александра

  ЗДРАВСТВУЙТЕ! ПОДСКАЖИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА, НА РУКАХ ДОКУМЕНТЫ: ПРОЭКТ НА ПОДСТАНЦИЮ НА 40 кВА ,ТЕХ УСЛОВИЯ НА СТАНДАРТНОЕ ПРИСОЕДИНЕНИЕ ДО ЭЛЕКТ СЕТЕЙ 10кВ ,ДОКУМЕНТЫ ВСЕ ПО СОБСТВЕННОСТИ , КАРТА ЗМИН ПОДПИСАННАЯ РЭС, АКТ О ОПЛОМБИРОВАНИИ СЧЕТЧИКА И ТРАНСФОРМАТОРА, ДЕКЛАРАЦИЯ О ВВОДЕ В ЭКСПЛУАТАЦИЮ ДОМА И ВСЕХ ОСТАЛЬНЫХ ПРИСТРОЕК, ПЕРЕЧИСЛЕННЫХ В ДЕКЛАРАЦИИ В П.7 ХАРАКТЕРИСТИКИ: ДОМ, НАВЕС, ХОЗБЛОК , ЧЕРЕЗ ЗАПЯТУЮ В Т.Ч.И( ЭЛЕКРОПОДСТАНЦИЯ)КОЛОДЕЦ, (ВООБЩЕМ КОМПЛЕКСНО)… ОБЛЭНЕРГО НЕ ПОДПИСЫВАЕТ КАРТУ ЗМИН, МОТИВИРУЯ ,ЧТО НЕТ ОТДЕЛЬНОЙ ДЕКЛАРАЦИИ НА ПОДСТАНЦИЮ. ПРОЖИВАЮ В СЕЛЕ, ЯВЛЯЮСЬ ПЕРЕСЕЛЕНЦЕМ ИЗ ЗОНЫ АТО. НА МОЕМ УЧАСТКЕ ВСЕ УЖЕ СТОИТ : СТОЛБ С ТРАНСФОРМАТОРОМ И ПРОВОДАМИ,ВООБЩЕМ, ОСТАЛОСЬ ТОЛЬКО ВКЛЮЧИТЬ РУБИЛЬНИК. ПОДСКАЖИТЕ, ПОЖАЛУЙСТА, ЧТО МНЕ ДЕЛАТЬ, ВЕДЬ ЗА ВСЕ ОПЛАТИЛИ (ТОЛЬКО ЗА 36кВт ПРИШЛОСЬ ОТДАТЬ 67000ГРН) ЗАРАНЕЕ БЛАГОДАРНА, С УВАЖЕНИЕМ АЛЕКСАНДРА.

  • Energo Control Energo Control

   По ТП какие есть документы в части допуска-приёмки (Госэнергонадзор, замеры итд)?

   • Александра Александра

    ВСЕ ЕСТЬ: ТЕХУСЛОВИЯ ЕСТЬ, ПРОЭКТ СОГЛАСОВАННЫЙ, ЗАМЕРЫ ЕСТЬ, ЕСТЬ И АКТ ОПЛОМБИРОВАНИЯ, ДОГОВОР ПРИСОЕДИНЕНИЯ К ЭЛЕКТРОСЕТЯМ ЕСТЬ, НО ОБЛЭНЕРГО НЕ ПОДПИСЫВАЕТ КАРТУ ЗМИН, А РЭС КАРТУ ЗМИН ПОДПИСАЛ, ОБЛЭНЕРГО ТРЕБУЮТ ДЕКЛАРАЦИЮ НА ВВОД В ЭКСПЛУАТАЦИЮ ОТДЕЛЬНО ПОДСТАНЦИИ С ГАСКА, НЕ СМОТРЯ НА ТО, ЧТО У НАС ВЕСЬ ОБЪЕКТ УЖЕ ВВЕДЕН В ЭКСПЛУАТАЦИЮ И В ВЫДАННОЙ ДЕКЛАРАЦИИ НА ВВОД ВСЕГО ОБЪЕКТА ПЕРЕЧИСЛЕНО ЧЕРЕЗ ЗАПЯТУЮ, ТАКЖЕ, И ПОДСТАНЦИЯ, КОТОРАЯ ВВОдИТСЯ В ЭКСПЛУАТАЦИЮ ВМЕСТЕ С ДОМОМ, НАВЕСАМИ И Т.П.. ЧТО ДЕЛАТЬ В ЭТОМ СЛУЧАЕ? ЗАРАНЕЕ БЛАГОДАРНА, С УВАЖЕНИЕМ, АЛЕКСАНДРА.

    • Energo Control Energo Control

     Для более точного ответа нужны характеристики ТП (вышлите на эл почту).

 89. ігор ігор

  Вітаю! у магазині 3-х фазний лічильник нік 2301 розміщений на вулиці. у зимній період мені до використаних кВт добавляют +5% на підігрів лічильника. чи правильно це?

  • Energo Control Energo Control

   Ці 5% «на обугрів взимку» десь у Договорі чи додатках вказані?

 90. ігор ігор

  Так, у Договорі вказані дані що з грудня по лютий проводиться дорахування у розмірі 5% до обсягу спожитого обєму. Дякую.

  • Energo Control Energo Control

   Це вони гарно придумали 5% включити до умов Договору! Такі нарахуванні не передбачені, оскільки в них є норматив втрат електроенергії для будь-яких ситуацій. Але ж у Договорі сторони можуть про що завгодно вказати. Це потребує скарги до Антимонопольного комітету України, та НКРЕКП, оскільки мабуть усі договори з умовою +5%, а це великі гроші отримані не правомірно!

 91. доброго дня хотів порадитись про наступне , наш будинок є ОСББ , сусіди навпроти нас підключились до лінії нашого будинку вірніше до кронштейну , хоча мали би влаштовувати власний стовб і тягнути лінію через дорогу , так як усі будинки чи це є правомірним , дякую

  • Energo Control Energo Control

   Ми вже выдповідали на запитання, щось робити на фасаді ОСББ без погодження не правомірно.

 92. Алла Алла

  Добрый вечер,поменял облэнерго счетчик на электронный,стоял старый, нас заставляют ставить автоматы ,обязана ли я их устанавливать, есть ли определенное место для них?

  • Energo Control Energo Control

   Только если для предприятия или предпринимателя, и только если требования основаны на либо договорных величинах, либо технических условиях.

 93. Олександр Олександр

  Чи можливо при приєднанні приватного будинку до електромережі первинно встановити багатотарифний лічильник? В обленерго мені відмовили, мотивуючи тим, що в вартісті підключення врахована ціна стандартного лічильника (багатотарифний дорожчий). Тобто треба підключити спочатку стандартний лічильник, потім купити багатотарифний і через деякий час змінити стандартний на багатотарифний. Якщо таке вирішення питання не законне, якими нормами керуватись. Дякую.

  • Energo Control Energo Control

   Пункты 6-12 ППЭЭн, можете написать им о многотарифном счётчике они должны включить эти условия в договор о присоединенении и калькуляцию. Многотарифный счётчик отдельно оплачивается.

 94. Вадим Вадим

  Добрый день. 06.02. РЭС должны менять старый индукционный счетчик на новый. Счетчик «расфазирован»(фаза в третьей клеме). пломба не нарушена. Какие могут быть для меня последствия в данном случае?

  • Energo Control Energo Control

   Если будет включен контур заземления, то могут смоделировать нарушение «штучный ноль» и составить акт о нарушении.

 95. Олег Олег

  Доброго времени суток! Отправил документы на почту, просмотрите и помогите если такое возможно. Очень на Вас надеюсь!

 96. Добрий день, допоможіть мені по такому питанню. До мене прийшли контролери, помітивши зміщений лічильний механізм, замінили електролічильник на інший та виписали акт порушення, написавши . А наш лічильник відправили на експертизу. Результати огляду електролічильника : під дією потужного зовнішнього магніту злвмана верхня стійка кріплення лічильного механізму. З внутрішньої сторонипаспортної таблички сліди контакту з лічильним механізмом. Напроти зламаної стійки кріплення лічильного механізму деформований корпус.
  Як правильно вирахувати суму штрафу , щоб вони не нарахували зайвого.За який термін нараховується штраф?
  напишіть будьласка відповідь на електронну адресу.

  • Energo Control Energo Control

   В таких ситуациях расчёт должен быть не более чем за 6 месяцев, либо с даты проведения контрольного осмотра. Важны детали, формулировки в акте о нарушении, вопросы экспертизы, порядок проведения экспертизы (не все документы, называемые облэнерго «экспертиза» могут претендовать на экспертное заключение, иногда можно добиться отмены начислений).

 97. Анатолій Анатолій

  Скільки коштують ваші послуги.Цікавить консультація по акту.

  • Energo Control Energo Control

   Простые консультации бесплатно. Если более детально с проработкой документов, готовим документы и расчёты, то обсуждается в договоре.

 98. Игорь Игорь

  Добрый день!
  Частный дом с 1999г имеет основной ввод электропитания от воздушной линии от ТП1. Также получены техусловия в 2003г на второй, резервный ввод от воздушной линии ТП2. На тот период времени (2003г) подключение выполнялось на основании техусловий и проекта, так как ввод в эксплуатацию жилого дома был уже выполнен. Однако на сегодняшний день, при проверке работниками Облэнерго, предъявили Акт о нарушении как о самовольном подключении резервным кабельным вводом к ТП2.
  ВОПРОС:
  1. если выполнен основной ввод в эксплуатцию энергопитания и получив от Облэнерго техусловия на монтаж второго ввода от другой ТП, нужно-ли вновь проводить процедуру оформления документов через Акт ввода в эксплуатацию?
  2. Какие необходимо предоставить документы для оформления резервного ввода?
  3. Если возможность подсказать, как с этим делом было в период 2000-х годов?

  СПАСИБО.

  • Energo Control Energo Control

   Не ясно как именно указан объект по ТУ с двумя подключениями, как 2 адреса или как один адрес с 2мя подключениями по категории надёжности (с перекидным рубильником)?

 99. Игорь Игорь

  В ТУ этого не оговаривалось, указано лишь о том, что это «резервный» ввод. Это был период веерных отключений, когда в доме часто не было света. Также в Ту указано чтобы ввод (резервный, второй) выполнить через перекидной рубильник.
  \Спасибо за ответ

  • Energo Control Energo Control

   Если есть ТУ монтажа второго ввода то расчёт по акту о нарушении не проводят.
   Дом с одним адресом может иметь два ввода лишь по соответствующей категории надежности.

 100. Анатолий Анатолий

  Добрый день. Хочу подключить свет к своему участку, столб на участке есть. В РЕС сказали что за 15квт, придется отдать 38 000грн. Это нормально? )

  • Energo Control Energo Control

   Зависит от ситуации («географии», типа подключения) и какие будут применяться ставки. За эту сумму они обязаны заказать проект, сделать монтаж, все замеры, запуск в эксплуатацию.

 101. Олеся Олеся

  Був один власник у будинко, батько і він помер. Ми з сестрою оформили по 1/2, тобто спільна часткова власність. Суд поділив хто якими кімнатами користується. Сестра тихень пішла в рес і переоформила свет на себе. І в той же день відключила мене. Чи правомірно рес переоформив електроенергію тільки на сестру, що мені робити в моїй ситуації.

  • Energo Control Energo Control

   Якщо будинок розділили по 1/2, то мають розділити потужність пропорційно.

   • Олеся Олеся

    тобто дії ресу неправомірні, чи можу звернутися я звернутися до них з позовом в суд

    • Energo Control Energo Control

     Спочатку досудове врегулювання. Робота зі скаргами до контролюючих органів. Це допоможе вирішити питання без суду.
     Більш детально написали на вказану ел.пошту.

 102. Руслан Руслан

  Добрый день. Хочу купить гараж=) И планирую сразу подключить его к сети минуя кооператив.
  Посоветуйте на что ориентироваться при покупке чтобы не было проблем с подключением?
  Допустим понятно что нужно меньше 300м к сетям РЕСа для стандартного подключения.
  Обязательно гараж нужно искать приватизированный? Или достаточно членства в кооперативе чтобы требовать заключения договора с облэнерго?

  • Energo Control Energo Control

   Объекту должен быть присвоен адрес и точка подключения до 300 метров.

   • Олександр Олександр

    Я маю намір придбати будинок ( полурозвалений) там відрізане електропостачання . Пішов в РЕМ мені говорять , що там борг за власником і порушення користування ( про що був складений акт) доречі вони вилучили звідти лічильник як доказ. На моє запитання яка сума боргу мені сказали що потрібно десь на складі шукати лічильник, але для вас це робити ніхто не буде бо ви ніхто ( не сторона) В мене питання:
    1 чи маю я сплачувати борги старого власника ( борг і штраф за порушення енерго користування якщо звичайно є такий акт, але мені його не показують) ?
    2 чи маю я право писати заяву на підключення електропостачання ( якщо за цією адресою є незакритий договір, рахунок)?
    3 і що я, і де маю сплачувати?

    • Energo Control Energo Control

     Если происходит покупка объекта то не обязаны оплачивать старые чужие долги.
     Но в вопросе может много других деталей. Когда отключили? Какой долг?

 103. Светлана Светлана

  Подскажите пожайлуста, как выйти из такой ситуации: Мы переселенцы из Донецка. Дом в Донецке разбит. Проживаем в Лимане Донецкой области в селе Брусовка..Электроэнергию поставляет ДТЭК. В 2013 году вынесли счетчики на фасады домов. Естественно ухудшили содержания счетчиков и т.д. В нашем доме проживает 7 человек, из них 2 детей 3-х и 5-ти лет. Село не газифицировано, центрального водопровода нет. Следовательно все бытовые условия на электроэнергии: это и подача воды, и приготовление пищи, и нагрев воды и распиловка дров и все остальные бытовые электроприборы. На счетчике стоит автомат выключатель на 32 А. Пришли в ДТЭК с заявкой о перемене автомата выключателя. Но нам отказали, мотивирую неизвестным постановлением правительства об установке в частных домах автоматов в 16 А. При этом предложили обратиться в тех.отдел для изменения ТУ и заплатить за каждый кВт/час 1896 грн. Вопрос: Зачем мне новые ТУ, когда у меня стоял уже этот автомат? И нам нужна просто замена автомата, а не замена тарифа!? Помогите: правомерность их действий!? И куда нужно обратиться?

  • Energo Control Energo Control

   Начните с поиска договора, где указана мощность. Если договора нет и был установлен установлен автоматический выключатель 32А, опломбирован, то Вы не обязаны ничего делать. Нет никаких постановлений «о 16А», есть лишь строительные нормы (ДБН) с рекомендацией 16А, однофазные счётчики выпускают с номиналом 60А (некоторые модели 100-120А), мощность может быть любая, согласно ТУ, проекта, 16А, 25А, 32А, 40А, итд.
   Попросите монополиста письменно изложить свои требования.

   • Светлана Светлана

    Спасибо Вам большое за разъяснение. Позвонила в ДТЭК, ответ таков :» Приходите и договаривайте с руководством, о том что вы узнали или где-то вычитали!». Другого пути нет, как ходить по их кабинетам просить и унижаться. Правильно ли будет отправить свои законные требования через почту официально с уведомлением и дождавшись ответа принимать соответственные пути решения проблемы?

    • Energo Control Energo Control

     Отправьте по почте. Можно им, а можно и в формате жалобы в НКРЭ на действия монополиста.

 104. Алексей Алексей

  Добрий день, при проведении внеплановой проверки главным енергетиком очередного объэкта, было обнаружено сорваную пломбу в електрощитовой, а именно был опломбирован корпус щита с его правуй створкой (дверца) которая при закрытии наклыдвалась на левую и обе запирались на ненадежную ручку, что срабатывала на открытие при малейшем усилии. Когда и при каких обстоятельствах была сорвана пломба, ответа нет, но предположительно 5 месяцев назад, по-факту в електрощитовой помимо електросчетчика находятся открытые клемы токопроводящих елементов, рубильник и т.д. Подскажите как действовать в данной ситуации, помимо того, что поставить в известность инспектора?

  • Energo Control Energo Control

   Если написать обращение, сослаться на соответсвующие нормы, санкции не применяются.

 105. Віталій Віталій

  Доброго дня!Вчора в обід до мене навідались контролери Один попросив жінку дати книжку для перевірки інший попросив мене щоб я поводив по хаті і показав де є розетки коли я ходив з ним по хаті інший мінут десять розглядав електролічильника потім той що ходив і шукав розетки нічого незнайшовши питає другого ну що той йому каже що є якісь незначні потертості на електролічильнику напевне ви ставили магніт я спочатку даже незрозумів про що він говорить і дивиться на мене складати акт чи ні я кажу пишіть а що ви будете робити знімати електролічильник і відправляти на експертизу я кажу добре давайте спочатку ваші посвідчення покажіть я достав телефон і почав знімати на відео один з них сразу почав втікати на вулицю інший показав своє посвідчення сказали що ще повернуться і він за свій рахунок зробить експертизу і поставлять електромагнітну плівку Скажіть буть ласка чи мають вони право забирати лічильник на експертизу і якими підзаконими актами вони керуються вони заходять до хати проводять маніпуляції біля електролічильника без мене так як я ходив по хаті з іншим мене хвилює більш таке питання коли вони снімуть лічильник чи не положать вони магніт самі щоб він намагнітився.Акту ніякого не составляли відео маю в наявності.

  • Energo Control Energo Control

   У таких ситуаціях вони встановлюють лише «індикатор магнітного поля», якщо акт про порушення ПКЕЕн не було складено на місці.

 106. Добрый день. Подскажите пожалуйста нужно ли при смене владельца помещения для составления договора с энергосбыт делать новые ТУ или другие акты, если точка была действующей и даже заменен новый счетчик.

  • Energo Control Energo Control

   При смене собственника объекта, при условии, что параметры мощности, точки подключения, категорийности электроснабжения не менялись, то новые технические условия не выдаются.

 107. Руслан Шалайко Руслан Шалайко

  Підкажіть будь ласка! Ми купили квартиру на технічному, останньому поверсі. Так як це приміщенні зг. проекту не передбачало електропостачання як окрема квартира-споживач то певну кількість кіловат будуть перерозподіляти від загальної потужності на будинок. Газопостачання нам теж не передбачене. Тому опалення ми плануєм робити на електриці і постає потреба в більшій кількості кіловат, можливо, 12-15 кіловат. Звідси питання: яким чином можна збільшити кількість кіловат підведених у квартиру багатоквартирного житлового будинку? Чи є якісь інші законні методи збільшення кіловат якщо при перерозподілі не буде змоги отримати більшу кількість кіловат? Дякую!

  • Energo Control Energo Control

   Як в документах вказані опалення та електропостачання?

 108. oleg1894 oleg1894

  Придбав будинок у 2009 році, в цьому році при перенесенні лічильника на фасад будинку (весною цього року) в стіні був виявлений за допомогою прибору, провід не підключений до лічильника. Провод вмурований в стіну давно, це заявили і працівники Полтаваобенерго, я ним не користувався, але склали акт на мене та нарахували 23000 грн. Як діяти в даній ситуації?

  • Energo Control Energo Control

   Вишліть опис подій, скан або фото акта на нашу ел пошту.

 109. Галина Галина

  У 2010 році в квартирі була відключена електроенергія по акту порушення. Борг виплатили. Тепер в РЕСі говорять, що підключити електроенергію можна тільки як новому користувачу. Підскажіть будь-ласка, наскільки це правомірно.

  • Energo Control Energo Control

   Квартира є часткою багатоквартирного будинку, проект виготовляли для всього будинку. У більшості ситуацій монополісти не могли переробити технічні умови та проектну документацію всього будинку. Вимоги щодо сплати як за нове підключення, для власника квартири, яку було відключено раніше — у більшості ситуацій не є правомірними.

 110. павел павел

  Добрый день! У меня частный дом, в договоре об электроэнергии 3квт, я хочу установить электроотопление в установленном порядке и установить элекрокотел 6квт, скажите, какую мощность мне нужно добавить на весь дом и сколько примерно обойдется добавление мощности, двухзонный счетчик, и проект. Спасибо за ответ!

 111. павел павел

  Да, еще один вопрос, в 2004г при сдаче дома в эксплуатацию в договоре на электроэнергию было 5квт а в 2012 году при замене счетчика указали почему-то 3квт, хотя кроме счетчика ничего не меняли. Еще раз спасибо за ответ

  • Energo Control Energo Control

   Если дом сдавали с подключением 5 кВт мощности, то значит технические условия и проектная документация были на 5 кВт. Эту величину (5 кВт) обязаны записать в договоре на основании технической документации.

 112. ВАЛЕНТИН ВАЛЕНТИН

  Здравствуйте. 26.09.17 Дистанционно отключили електроенергию, позвонив в информационный центр узнал, что отключили из за окончания срока договора. Что делать?

  • Energo Control Energo Control

   Необходимо читать, что в договоре. Там может быть прописаны условия временного договора, например, на период строительства или на период аренды. Посмотрите как в договоре период действия, какие условия отключения электроэнергии.

 113. Я інвалід війни мешкаю в дев’ятиповерховому будинку не обладнаного стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання холодної води та за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів.

  Зі мною проживають дружина і повнолітня дочка.

  Я маю пільгову норму 120 кВт. Показання знімаю з лічильника ще радяньского зразка

  Виходячи з вищевикладенного покажіть приклад розрахунку в моєму випадку за спожиту електроенергію для приблизного обсягу у 270 кВт.

  А також вкажіть, чи маю я право на доповнення 30 кВт на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 абзацу п’ятого підпункту 6 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 842 від 28.10.2015?

  • Energo Control Energo Control

   Як вказана поточна пільга?

   • Энергопоставщик в квитанциях указывает, что я до 100 кВт имею 100% освобождение от оплаты и свыше 100 кВт имею 100 % освобождение от оплаты 20 кВт.
    Итого: 120 кВт — 100% освобождение от оплаты.
    По социальному статусу я инвалид войны 2-группы.

    • Energo Control Energo Control

     для користування послугами з електропостачання (до 31 грудня 2017 р.) в житлових приміщеннях (будинках):
     у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в абзацах третьому – шостому цього підпункту, – 90 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 210 кВт·г на місяць;
     обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 250 кВт·г на місяць;
     обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 150 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 270 кВт·г на місяць;
     не обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 120 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 240 кВт·г на місяць;
     у селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, – 30 кВт·г на місяць на одну особу;
     для користування послугами з електропостачання (з 1 січня 2018 р.) у житлових приміщеннях (будинках):
     у житлових приміщеннях (будинках), крім тих, що зазначені в абзацах третьому – шостому цього підпункту, – 70 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 190 кВт·г на місяць;
     обладнаних стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води – 110 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 230 кВт·г на місяць;
     обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води – 130 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 250 кВт·г на місяць;
     не обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 100 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства) на житлове приміщення (будинок), але не більш як 220 кВт·г на місяць;
     у селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, – 30 кВт·г на місяць на одну особу;

     • Ну так это Вы показали содержание постановления от 6 августа 2014 № 409
      «Об установлении государственных социальных стандартов в сфере жилищно-коммунального обслуживания».
      А из этого всего содержимого там где: не обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 120 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 240 кВт·г на місяць; я спрашивал
      имею ли я к своим 120 кВт дополнительно 30 кВт на члена семьи -то есть жену?
      Ну и пример расчёта по начислению оплаты за 270 кВт.

     • Energo Control Energo Control

      Вказане «додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї «.
      З практики: кожне обленерго використовує автоматичне нарахування та ел-обмін з УПСЗН, помилок майже не буває.
      Питання перерахунку пільги потребує повноти даних (ддоговір, тип будівлі, копія документу щодо пільги).
      Якщо Вам потрібно детально все розрахувати, пишіть на нашу ел.адресу.

 114. Я достаточно дал информацию о себе. Но Вы желаете, чтобы ваша консультация была за деньги?
  Правильно я Вас понял?

  • Energo Control Energo Control

   Відповідно діючих розрахунків: для квартир не обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів – 120 кВт·г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт·г на місяць на кожного іншого члена сім’ї (домогосподарства), але не більш як 240 кВт·г на місяць;
   Маєте «свої» 120 кВт годин + по 30 кВт.годин на кожного зареєстрованого.
   Тобто по 30 кВт на кожного хто зареєстрований (дружина, донька) сплачуєте по мінімальній складовій тарифу (як до 100 кВт кодин).
   Чому «не більше 240»: зареєстрованих у квартирі (будинку) може бути, наприклад 10 осіб, для обмеження загальної кількості «по 30» усім по 30 за пільговою ціною — встановили обмеження «не більше».
   Розрахунок: від загального спожитого обсягу віднімайте свій пільговий обсяг, на дружину 30 та доньку 30 сплачуєте за мінімальним такрифом (як до 100 кВт годин) а решту сплачуєте за тарифом «понад 100».

 115. Виктор Тимофеевич Виктор Тимофеевич

  Я владелец сельского дома (мне 80 лет,чернобыльский инвалид 1 группы), в котором было установлено правонарушение (накид проводов). В данном доме никогда не проживал и не был прописан. В нем уже 14 лет живет моя одинокая и безработная дочь 58 лет.В прошлом году она прописалась в доме и оформила на себя субдоговор с облэнерго. Квитанции приходят на её имя и она оформила субсидию. После обнаружения правонарушения, которое она признала, ей не приходило ни одного документа — ни акта комиссии, ни квитанции для оплаты , ни расчетов. И вот в сентябре на моё имя и мой адрес приходит повестка в суд (нарушение было 29 марта). Скажите, кто должен отвечать за правонарушение — владелец дома или прописаный и платящий за ЖКУ. И как мне выстраивать свою защиту на суде или писать опротестование иска, если я не в курсе событий? И можно ли мне на суде вызвать свидетелем мою дочь для дачи показаний? И правомерно их обращение в суд, если они даже не выслали квитанцию, чтобы люди могли оплатить или обжаловать это в вышестоящих инстанциях?

  • Energo Control Energo Control

   Претензии будут предъявлять к указанному лицу в договоре (на чьё имя квитанции).
   Спорить возможно только после изучения написанного в акте о нарушении ППЭЭн.
   Вы можете потребовать акт о нарушении, они согласно п.53 Правил обязаны выдать Вам.
   Вышлите скан (или фото) акта.

 116. Коля Коля

  Здравствуйте подскажите если на счётчики маргает земля то что делать и будет какойта штраф???

  • Energo Control Energo Control

   Невозможно угадать по событию «моргает» величину штрафных санкций. Многое зависит от модели счётчика, схемы подключения итд. В некоторых ситуациях вообще невозможны штрафные санкции по акту о нарушении ППЭЭН. В некоторых ситуациях, если отключать линейный «ноль», подключать «ноль» от контура, штрафные санкции по акту о нарушении ППЭЭн зависят от нескольких факторов: видимое подключение, схема и тип проводов, их пропускная способность, события-проверки которые были до даты составления акта о нарушении ППЭЭн.

 117. Получается когда идёт нагрузка не чего не моргает.Только нечего не включено начинает блымать. Счётчик обычной пятиэтажки что делать подскажите? Спасибо.

 118. Сергей Сергей

  Добрый день . Подскажите , пожалуйста , когда и согласно кокого нормативного акта был отменен штраф за перелимит на предприятиии ? Заранее спасибо .

  • Energo Control Energo Control

   Необходимо рассматривать все обстоятельства и информацию (дата отчёта, объём предоплаты на тот месяц когда были санкции, фактическое потребление, дата применения санкции).

  • Energo Control Energo Control

   Попробуйте отключить всё из розеток, даже блоки питания в режиме ожидания, все имеющие заземление электроприборы. Индикатор на счётчике не должен гореть.

 119. никита никита

  Добрый день.Ситуация следующая .дом куплен в 2013 году,оформлен на сына,но он с семьёй проживает по другому адресу.договор на потребление не подписывал,его подписала теща,когда приходил контролер.При снятии контролером показаний ни разу замечаний не было.последнее снятие было 1 месяц назад под роспись.задолженности нет,даже излишки по оплате.Акта об установке и номере пломбы нет.И вот в один из дней в 6 утра явились 2 женщины и мужчина бомжатного вида с какой то палкой самовольно открыли калитку частного дома и стали ломиться в дом,при этом ничего не говоря,полчаса,когда я подошёл к окну и спросил кто они-онисказали что хотят увидеть счётчик и одна из дам показала удостоверение..После этого я открыл дверь вошли трое,не предъявляя никаких больше документов и заявили,что они ищут землю.женщины уселись в кухне,а мужик пошёл со мной к счётчика,а затем как подорванный с какой то удочкой стал бегать по всему дому,заглянул в подвал,род окна,подоконники,в итоге сорвал со счётчика на входе одну из пломб,вышел к дамам и поговорив между собой они решили снять счётчик,т.к.высказали сомнение по поводу целостности пломбы.Мужик при мне снял счётчик положил в парке и отпечатал,а дамы составили акт о нарушении пломбы и велели нам отнести не на экспертизу.да,ещё пока этот один бегал по дому с удочкой одна из дам куда то позвонила и я явился ещё один мужик как к себе домой и вновь без предъявления документа.после написания клипы бумаг мне было предложено все подписать ,но не было уведомления о том,что я имею право внести в акт о нарушении свои замечания или несогласие подписывать. В итоге я сходил на экспертизу в их же организацию,где мне сказали и пытались показать,что счётчик вскрыт и там есть царапины,на что я сказал,что отрицают своё вмешательство в работу счётчика и нарушение пломбы.Заключения мне на руки не дали дали квитанцию об оплате за экспертизу и сказали что все будет решать комиссия.Да забыл добавить -счетчик1961 года и когда и кем он был установлен история умалчивает.Скажите пожалуйста чем все это грозит.есть в действиях сотрудников неправомерные действия и что мне нужно предпринять.я пенсионер пенсия 949 грн.проживал один.огромное спасибо.

  • Energo Control Energo Control

   Если счётчик без пломб, то возможные санкции рассчитанные с момента последнего посещения контролёра.
   Если на счётчике пломбы есть, корпус счётчика не повреждён, если поверка счётчика просрочена, то санкции не применяются.
   Нужно разбираться в документах, что это за экспертиза на которую Вы ходили? Иногда выдают за якобы экспертизу то, что экспертизой не является.

 120. oleg1894 oleg1894

  Подал в суд на «Полтаваобленерго» на незаконность их действий, на неправельные расчеты, много нарушений, начиная обьединение нескольких (двух) месяцев вместе (у меня счетчик двух зонный — день/ночь), изменение показателей в абоненской книжке на их сайте, заработок на субсидиях, несоответствие данных счетчика с данными в сальдо. Нарушение Правил во всем, бардак редкосный. Много всего, кому интересно, могу сообщить. Не знаю, кто может провести екмпертизу всех этих нарушений связав их с Правилами, возможно ктото это делал

  • Energo Control Energo Control

   Если правильно поняли, то объединили 2 периода и начислили больше согласно блочного тарифа «свыше 100 кВт — другая цена»?

   • oleg1894 oleg1894

    с февраля этого года я делал скриншоты абоненской книжки, тоесть

 121. oleg1894 oleg1894

  Вот выписка из заявления в суд (повторюси, это только часть нарушений)
  Все это задокументировано,
  Схема діє наступним чином:
  1. Обленерго отримує електричну енергію по єдиній ціні, а відпускає населенню по 3 різним тарифам, залежно від спожитої кількості. У 2016-17 році по березень ціни були за 1 кВт, до 100 кВт – 71,4 коп. від 100 до до 600 – 129 коп., понад 600 – 163,8 (різниця між тарифами 51,6 та 34,8 коп за кВт відповідно). В місяці найменшого споживання електричної енергії ПАТ Полтаваобленерго отримуючи покази лічильника за кожен місяць рахує показники сумуючи 2 місяці разом. А це як правило більше мінімального тарифу.
  2. Є такий показний як середньо місячний показник споживання, у мене він наприклад 226 кВт, є люди у яких він більший. Останні місяці майже неможливо надати показники до кол-центру ПАТ Полтаваобленерго на 1 число. Якщо не надані показники на 1 число, стягуються кошти за середньо місячним показником. Далі схема діє так як і попередня, це підтверджується і показниками інших користувачів. Працівники обленерго повідомляють, що ці кошти (переплати) залишаться на наступний місяць, Але без тих самих копійок зароблених на більшому тарифі. Ця схема активізувалась зараз, коли потрібно забрати кошти за субсидії.

  • Energo Control Energo Control

   Відповідно Правил Ви надаєте звіт та покази лічильника до 10-го числа і не обов’язково за телефоном, Ви можете вказати покази лічильника у платіжному документі.

   • oleg1894 oleg1894

    Відповідно до Правил здійснюються за діючими тарифами (цінами) для населення на підставі показів засобів обліку. П. 21 Передані побутовим споживачем та отримані у порядку, визначеному у договорі, та/або зняті електропостачальником (електророзподільним підприємством) дані про покази засобу обліку протягом періоду, що починається за два робочі дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій робочий день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця,
    повторюю, прилад обліку багатозонний, та мене було повідомлено, що суми для оплати будуть надавати працівники кол центру
    До 10 числа місяця проводиться сплата, згідно правил.
    Головне чи не подавав хто до експертизи та куди

 122. Игорь Игорь

  А может вся проблема в том, что Вы не передаете показания прибора учета ежемесячно и своевременно? «обьединение нескольких (двух) месяцев вместе» -просто РЕКОМЕНДУЕМАЯ к оплате сумма в полученом счете, с учетом Вашего прогнозируемого потребления; » изменение показателей в абоненской книжке на их сайте» — это вообще-то динамическая, величина, с возможностью коррекции, с учетом полученной актуальной информации.Да и это просто информационная услуга, сервис. Вот если эта сумма в уведомлении на отключение…;»заработок на субсидиях»-просто улыбнуло ))), хочу подробнее;»несоответствие данных счетчика с данными в сальдо» -логичных объяснений может быть очень много, и много объяснений и т.д.

  • Energo Control Energo Control

   «Рекомендуемая сумма» — это программные прогнозные начисления, написан алгоритм расчёта на основании среднего значения потребления предыдущих периодов.

  • oleg1894 oleg1894

   Нет, подавались показатели каждый месяц на первое число, показатели Сальдо, которые согласно правил должны быть даные на первое число, не соответствуют данным Покизи лічильника.
   Все это у меня задокументировано, но главный вопрос — экспертиза.
   Если есть интерес могу сбросить скрины показателей.
   Показатели месяцев отсутствуют преднамерено, доказательства показатель за май этого года, сначала этот месяц был, затем исчез, после моей жалобы через два месяца снова появился

  • oleg1894 oleg1894

   Вообще все что касается расчетов урегулировано Правилами, все обьяснения от их незнания. Правила это должны быть библия и главный документ для Полтаваобленерго и им подобным организациям, НАРУШАЕТСЯ ВСЕ, те кто жалуются, как правило не знают своих и энергетиков обязанностей.

   • Energo Control Energo Control

    Есть ещё
    1. человеческий фактор (ошибки);
    2. настройки программы по начислению прогнозного объёма потребления + человеческий фактор (программные продукты разные, могут учитывать статус программных плановых начислений, могут не учитывать и выставлять общий долг, а после этого + человеческий фактор, никто не разбирался, что это не контрольный съём — «вот сумма — это долг».

    • oleg1894 oleg1894

     Суд это сейчас и пытается понять, для этого нужна экспертиза

     • Energo Control Energo Control

      В судебном процессе есть определение «специалист», это может быть работник Инспекции Госэнергонадзора (пишите соответствующее ходатайство, указываете специалиста). Суд также может и Инспекцию Госэнергонадзора привлечь к процессу как третью сторону без самостоятельных требований, т.к. согласно п.54 ППЭЭн контроль за их соблюдением возложен на Минэнерго, а на местах от Минэнерго подчинённая структура — Инспекция Госэнергонадзора.

 123. Виталий Виталий

  Прошу Вас уточнить . Плата( тариф ) за стандартное подключение — единственная статья расходов ? Больше мы не должны ничего платить ? Начинают говорить , что кроме платы за присоединение ты должен купить и установить за свой счет КТП .
  Присоединение в точке 10 кВ.

  • Energo Control Energo Control

   Правила предусматривают покупку электроэнергии того же класса напряжения в точке продажи. Если подключение в точке 10 кВ и точка продажи на границе балансового разграничения с напряжением 10 кВ (согласно Правил присоединения это возможно) то Вы купили электроэнергию с параметрами напряжение 10 кВ, а для собственных нужд необходим трансформатор, который будет установлен в точке уже Вашей балансовой ответственности.

 124. Виталий Виталий

  А как же : » 1. выдать ТУ
  2. подготовить проект
  3. сделать монтаж
  4. замеры испытания
  и сдать в эксплуатацию в чётко установленный срок (в Правилах).
  То есть, платите деньги за «стандартное» подключение выбранной мощности, а монополист делает всё от документов до монтажа КТП ?». Это все они должны сделать за оплату за присоединение ? А КТП я предоставляю и они его мотируют без дополнительной оплаты ? Я правильно понял ?

  • Energo Control Energo Control

   Если «стандартное» 10 кВ то они монтируют подключение 10 кВ, учёт по 10 кВ и шины для КТП, всё это защищают от несанкционированного доступа и пломбируют. По проекту конкретного подключения, КТП определённой мощности Вы уже сами устанавливаете, вводите в эксплуатацию.

 125. Виталий Виталий

  Можно ли подключиться к 10кВ двум предпринимателям , установив одно КТП .
  Как правильно оформить документы ?

  • Energo Control Energo Control

   Два предпринимателя на 1 КТП подключаются по схеме «основной потребитель» и «субпотребитель», все условия (распределение мощности, обслуживание) в соответствующем договоре.

 126. Виталий Виталий

  Доброе утро . Подскажите нужен ли учет в КТП по высокой стороне при присоединении к 10кВ.

  • Energo Control Energo Control

   Если «стандартное» в точке раздела 10 кВ, то учёт по высокой стороне, Ваш трансформатор.

 127. Наталья Наталья

  Здравствуйте! Я пишу из Николаева. Недавно муж впустил проверяющего из энергонадзора. Он проверил чем-то вроде мобилы счетчик и стал ходить по квартире и открывать шкафы. Муж запретил это. Тогда контролер сказал, что забирает счетчик на проверку. Дал подписать акт на установку нового счетчика, а старый положил в сумку и унес. Через три дня по почте пошел акт о нарушении и изьятии счетчика. Написано, что счетчик был опломбирован номерной пломбой , что является простым обманом. Как доказать это на комиссии? Спасибо.

 128. Филипп Филипп

  Добрый день, уважаемые господа!
  Помогите, пожалуйста, разобраться в следующей ситуации. Мы предприятие ООО получили акт-требование от РЭС, состав нарушения : требуют пройти метрологическую поверку системы ЛОСОД, если в течении месяца не пройдем, отключат электроэнергию. Ссылаюся на Закон Украины о метрологии, и Технический Регламент №94 от 13.01.16г.
  Обьясняем РЭС, что система ЛОСОД уже введена Актом в промышленную эксплуатацию еще в июле месяце 2017г., поверка не требуется ввиду Постанови №2684 от 29.10.2015р. об утверждении изменений до ПКЕЕ, которым в п.3.14 убрали абзац с обязательным требованием поверки. Но они настаивают на поверке!
  Скажите, пожалуйста, насколько правомерны действия со стороны РЭС, и действительно ли нам необходимо делать поверку системы ЛОСОД?

  • Energo Control Energo Control

   Вышлите скан или фото требования на нашу эл почту.

 129. Анфиса Анфиса

  В семь утра звонок на телефон от инспектора с требованием дать доступ к счетчику для снятия показаний. Дома меня (хозяйки) нет. Вышел квартирант сказать показания, возле калитки 5 человек требующих доступ в дом. Он ответил что он не хозяин, доступа не даст. Перезвонил мне, я на тот номер который звонил мне предложила дождаться (добираться до местарасположения до 2 часа) Ждать меня никто не будет, будет отключена электроэнергия за недопуск. Насколько это законно и как я могу обжаловать действия контролеров.

  • Energo Control Energo Control

   Если постоянно не допускать, тогда могут отключить поставку электроэнергии.
   За один недопуск без согласования их визита (Ваше право по Конституции — неприкосновенность жилья) отключить не могут

 130. Леся Леся

  здравствуйте
  могут ли контролеры залезать на мой участок и составлять акт о нарушении без моего присутствия ?

  • Energo Control Energo Control

   В Правилах: только в присутсвии потребителя или уполномоченного лица, но на практике часто так бывает, что контролёры проникают на участок или в дом без разрешения.

 131. Олександр Олександр

  РЕМ за підвищеня приєднаної потужності вимагає додаткову плату.Що ж я згоден.Але плата не означає , що автоматично збільшаться діаметри дротів і стабільність напруги у мережі.Чи не є це платнею за ніщо?

  • Energo Control Energo Control

   Формально це оплата за потужність обладнання трансформаторних підстанцій, а не лише ті проводи, що підключені до Вашого будинку.
   Але на практиці у більшості ситуацій нічого не змінюють в частині збільшення потужності.

 132. Мар'яна Мар'яна

  Добрий день!
  Підскажіть будь ласка, 27.12.17 мені замінили лічильника, я власниця, але вдома мене не було, була мама пенсіонерка, яка не прописана. Сказали що все по договору, по договорі у мене 3фазний лічильник, з 3кв/потуж. І вихідними автоматами на 16ампер, поставили 10.
  Зараз неможливо включити чайник або стіралку, вибиває, при зверненні на гарячу лінію, кажу що встановили згідно договору, а в договорі 16 а не 10, зараз говорять що на 3фазний тільки 10амперні автомати ставлять, підскажіть, правомірні їх дії, і де я можу переглянути закони заміни лічильника, і прейскурант цін на додаткові кіловати.
  Дякую.

  • Energo Control Energo Control

   Спробуйте їх переконати в тім, що є проект, де вказані дані автоматичних вимикачів, також є ДБН для Вашого типу будівлі та типу підключення.
   Для 3 фазного підключення з 3 кВт потужності у більшості ситуацій мають встановити 16А, Ви можете інколи підключати на свої дозволені 3 кВт по 1 фазі. Але багато залежить від інформації, яка вказана у «Технічних умовах» та проекті.
   Якщо не переконаєте представників монополіста, то звертайтеся.

 133. Боганов Денис Боганов Денис

  Добрый день . Помогите пожалуйста. У нас многоэтажный дом — новостройка . Застройщик передал дом на баланс . В доме нет постоянного света, запитан от соседнего застройщика , никаких договоров с тем застройщиком у жильцов нет.Он грозится в случае неуплаты отключить наш дом . Соседи перессорились между собой одни платят , другие нет. Киевобленерго официально нас не принимает на учет. Приборы учета не установлены. Как избежать несправедливости , ведь все люди купили готовые квартиры , где должно быть все?

  • Energo Control Energo Control

   Дом сдан в эксплуатацию?

   • Боганов Денис Боганов Денис

    Да сдан, но с Киевобленерго нет договора на подсоединение , по проекту нужно 160 кВт , застройщик заключил договор , но ничего

     • Боганов Денис Боганов Денис

      Спасибо , отправил .

 134. Виктория Виктория

  Здравствуйте! В октябре облэнерго выписали штраф,за неправильно подключенный счётчик по п.42 (пакет документов в суд не прислали до сих пор). В акте написано- нарушения устранены.
  Сегодня у нас полетел патрон, чтобы его поменять,нужно было выключить автоматы. Автоматы выключили- свет все-равно горит. Как поступить в этой ситуации? Вызывать облэнерго? Не впаяют ли они очередной штраф? Или вызвать электрика,и устранить это самостоятельно?

  • Energo Control Energo Control

   Чтобы определить работает ли счётчик, включите и посмотрите на импульсный индикатор на счётчике, если счётчик учитывает и правильно подключен, импульсный индикатор мигает.

 135. Олена Олена

  Доброго дня. Підскажіть будь ласка в які терміни має бути відправлене повідомлення про рішення комісії та нарахування по акту. Акт про порушення був складений 11. 06. 2015 року без мого підпису,без уповноваженої мною особи ,без свідків.Рішення комісії відбулось 29.09.2015р.а рішення комісії та нарахування по акту надсилалося мені 11.01.2017р.

  • Energo Control Energo Control

   Вони могли розглянути акт у 2015 році, а надіслати документи у 2017 році, але складання та розгляд акта про порушення ПКЕЕн має бути у присутності споживача (уповноваженого представника).

 136. Андрій Андрій

  Доброго дня, потребую професійної консультації у звязку з на рахуваннями по акту про порушення. Ситуація наступна: у листопаді 2017 працівники РЕМ міняють мені лічильник у приміщені (ФОП), ставлять новий, ставлять індикатор, складаємо акти і все здається нормально. Через місяць на табло лічильника вилітає невідоме мені повідомлення, що за інстукцією до лічильника означає (вплив високочастотного електромагнітного поля), індикатор колір не міняє. Пишу заяву, подаю в РЕМ, описую ситуацію. Десь через годинку на обєкті бригада, яка зі счастям на обличі малює акт. Підстава акту (інші дії споживача, що призвели до зміни показів, а саме на моніторі надпис, що свідчить про вплив на ліч.). Проти акту заперечую, через тиждень запрошують на експертизу. Але замість експертизи проводять експертну повірку, показують, що журнал лічильника фіксує 8 раз ( обнаружено наличие влияние переменного) сумарно 1 хв. за два місяці. На комісії ніхто звичайно неме не слухає, роблять рішення, дають витяг: порушення 2.1.3. (інші дії споживача, що призвели до зміни показів прил. обліку), розрахунок згідно п 2.6., нарахували за рік. Сказали, що все у них гладко і оскаржувати сенсу нема. Подивився, почитав, але не зрозув то якщо можете підскажіть: чи правомірним є проведення експертної повірки, а не експертизи в моєму випадку, чи повинна була врахована подана мною заява про несправність, і чи мають вони право по 2.6. рахувати за цілий рік, хоча лічильник встановили тільки два місяці назад ( кажуть, що право власності на електроустановку не стосується лічильника) і скільки буде коштувати якщо іти з вами в суд і чи є підстави.

  • Energo Control Energo Control

   Усі питання щодо магнітів та лічильників, експертиз, порядків нарахування потребують вивчення документів.
   Вишліть на нашу ел пошту (контакти у розділі «Інформація»).

 137. Микола Микола

  Доброго дня! Звернулися в Рем з заявою про підключення нової будови 04.01.2018р. з всіма належними документами. На що отримали усну відповідь, що не має ставок на приєднання до електричних мереж на 2018 рік. Попри це написали заяву та ми звернулися на гарячу лінію КМУ з відповідною заявою про відмову укладання договору через проходження 10 днів. В телефонному режимі дізнались, що Рем заключив з нами договір, але по факту ніхто не заключав. Договір надають 14.02.2018р., але дата складання 15.01.2018р(прислали листом два примірники договору з проханням підписати у 10-ти денний термін). Прописують зобов’язання підключення замовника у термін до квітня 2018 року. Оплату за ставками 2018 року, за додатковою угодою. Чи правомірні дії Рем? Що порадите робити? Куди звернутись? Наперед вдячний за допомогу!

  • Energo Control Energo Control

   У постанові НКРЕКП вказане, що ставки у 2018 році за стандартне приєднання діють після опубліковані у газеті «Урядовий кур’єр».

   • Микола Микола

    Але ніхто не відміняв ставки за 2017 рік! Чи не порушує Рем законодавство?

    • Energo Control Energo Control

     Вони посилаються на вказаний 2017 рік, кажуть, що ті діють у 2017 році, а ті, що мають діяти у 2018 році ще не діють.

     • Микола Микола

      І що робити чекати?

     • Energo Control Energo Control

      Мають опублікувати в «Урядовому кур’єрі» найближчим часом.

     • Микола Микола

      І що робити чекати? А що потягне не підписання договору? І ще питання якщо не влаштовує день виконання прописаний у договорі як його змінити?

     • Energo Control Energo Control

      Відповідно Правил приєднання термін стандартного підключення в залежності від замовленої потужності.

     • Микола Микола

      Стандартне приєднання 7 кВт, що має виконатись за 15 днів(після оплати послуг), а Рем прописує в договорі до квітня 2018р. Звідки вони цю дату взяли? а чому не лютий або березень?

     • Energo Control Energo Control

      Обленерго резервує час на дату введення в ставок стандартного приєднання.

     • Микола Микола

      Щоб не зменшувати ціну на 10% за кожен прострочений день. А чому я маю страждати від цього? А як узгодити іншу дату на приєднання. Аргументованих посилань немає ні на які нормативні документи!

     • Energo Control Energo Control

      Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування в офіційному друкованому виданні – газеті «Урядовий кур’єр».
      http://www.nerc.gov.ua/index.php?id=30383

     • Микола Микола

      Так а може й квитанції про спожиту електроенергію нехай не відправляють поки ціни не піднімлять. Це називається «вбачань ознак корупційних діянь в створенні штучних перешкод на шляху до отримання мною послуги стандартного приєднання»

     • Energo Control Energo Control

      Ціни регулюють інші постанови, які не вказують, що «ціни на 2017 рік», в цьому різниця, попередні ціни діють до прийняття нових, а ці вказують на 2017 рік. Так і пишуть: «Затвердити ставки плати за стандартне приєднання електроустановок для Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на 2017 рік».
      А на 2018 пишуть «будуть чинні після оприлюднення в газеті», а газета чомусь не публікує…

 138. Виктория Виктория

  Здравствуйте, прошу Вашего совета.
  После смерти отца, я прописана в одной квартире с пожилой мамой, проживаю с мужем отдельно. При проверке, инспектора ДТЭК обнаружили розетку, НЕ ПОДВЕДЕННУЮ К СЧЕТЧИКУ (мама уже мало, что помнит о происхождении розетки, мы о ней не знали), составили акт о нарушении и мама его подписала. Я договор с ДТЭК не заключала, после смерти отца. Есть только Договор 2007г. — между покойным отцом и ОАО Облэнерго, а не с ДТЭК. Итог — Штраф 55000грн, таких денег у меня нет. Звонят, предлагают разбить сумму на 3 года и перезаключить с ними договор на мое имя. Я не смогу в любом случае ЗАПЛАТИТЬ такие деньги.
  Подскажите, какими должны быть мои действия? Договора получается с этим юрлицом нет, абонента нет в живых, имеют ли они право выписывать штраф? Какие могут быть последствия? Заранее благодарна.

  • Energo Control Energo Control

   Кто указан в акте о нарушении ППЭЭн?

   • Виктория Виктория

    мама, как жену квартиросъемщика указали, но Ф.И.О. отца там тоже присутствует

    • Energo Control Energo Control

     Написали ответ на эл-почту.

 139. Виктория Виктория

  мама, как жену квартиросъемщика указали, но Ф.И.О. отца там тоже присутствует

 140. Анна Анна

  Підкажіть , будьте-ласкаві, як вийти із ситуації , що склалася. Я проживаю за межами міста. Оплачую за послуги електоенергії бухгалтеру садово-дачного товариства. Боргів не маю, працівників для контролю показників лічильника допускаю в будинок завжди. Наразі було прийнято рішення відключити мене від джерела електропостачання.
  1. Чи є правомірними дії Голови Правління громадської організації садово-дачного товариства, який на зборах Правління приймає рішення щодо індивідуального відключення від джерела електроенергії тих членів СДТ, лічильники яких знаходяться всередині будинку?
  2. Чи може Голова Правління громадської організації садово-дачного товариства примушувати членів СДТ виносити лічильники на фасади будинків за свій рахунок? Чи не суперечать такі дії законам ПКЕ ?

  • Energo Control Energo Control

   У садових товариствах діють рішення загальних сборів, можуть що завгодно прийняти, в тому числі на фасад за власні кошти, або відключити.

   • Анна Анна

    Спасибо за ответ. Если Вас не затруднит, ответьте ещё на следующий вопрос. На какие пункты закона они могут ссылаться в своём решении правления, в котором по статуту 7 человек, (не сборы всего коллектива) что б написать приказ, подписаний главой правления , провести индивидуальное отключение. Как можно так «обьиграть» законы? Укажите мне, пожалуйста, на эти пункты.
    Я пока изучая нормативные документы вижу только пункт 35 правил «користування енерг для населен» ,и я не подпадаю ни под один пункт для отключения. Хотя бы с позиции того, что акты они не составляли, если отнести мен к пункту 2 что я краду , например .
    Неужели можно нарушить пункт закона решением правления?
    Тоесть я могу брать копию этого решения и обращаться в прокуратуру? Или этого не достаточно?

    • Energo Control Energo Control

     Правила (ППЭЭ) регулируют отношения между объединением граждан и монополистом, а в составе кооператива действуют какие угодно разные свои правила и порядки.
     Ссылаться на Правила для населения (ППЭЭн) можно только если электроэнергию к дому продаёт монополист а не объединением граждан.
     В самом объединением граждан покупаете у монополиста по общему счётчику а вот после распределяете электроэнергию, платежи, как сами определите, при этом порядки и/или решения могут быть самые необычные в самом объединении граждан.
     Необходимо изучать Устав, все Решения принятые объединением граждан, внутренние Правила, Инструкции, Порядки (если есть).

     • Анна Анна

      Спасибо

 141. склали акт про порушення 01.03.2018 року порушення пкеен а аме фіксація індикатором впливу постійного магнітного або електричного полів. нарахвали 7000 штрафу. Лічильник забрали на повірку. Що робити платити чи оскаржувати і чи є смисл

  • Energo Control Energo Control

   Акт про встановлення індикаторі фіксації впливу магнітного поля Ви підписували?

 142. Наталія Наталія

  Доброго дня! Прийшли працівники Рем і вимагають винести лічильник з будинку на трансформатор( мотивують, що всім так роблять), що знаходиться на чужій приватній території, що робити???
  я не погоджуюсь, тому що не можу гарантувати цілісність прибору на чужій території. Чи правомірно діють працівники рем, якщо ні то як правильно поступити в даній ситуаціі

  • Energo Control Energo Control

   Інспектор РЕМ має надати письмову вимогу з посиланням на відповідні пункти Правил.
   Якщо буде така вимога, перешліть на нашу ел-пошту.

   • Наталія Наталія

    Ніякої письмової вимоги не надаючи, працівники РЕМ встановили другий лічильник на трансформаторі на чужій приватній території, сказали , що пришлють рекомендованим листом по пошті вимогу повернути їм їх лічильник ( той що в будинку і за яким проводили оплату) , і від моменту встановлення нового лічильника ми повинні платити за його показниками. Як тепер нам вести облік спожитої електроенергії , чи правомірні всі ці маніпуляції працівників обленерго ?

    • Energo Control Energo Control

     За новими Правилами улаштування електроустановок лічильник має бути на межі розподілу.
     Якщо у договорі Ваше підклюючення на той самій ТП, то мают встановити лічильник саме там.
     У випадку зведення балансу можливо купувати свій лічильник щоб уникнути помилок, крм того мають Вам забезпечити доступ до лічилника, покази мають знімати у присутності представників оенергопостачальника та споживача.

 143. Наталия Наталия

  Доброго дня1
  При продажі квартири 11.2017 році київенерго видало довідку про відсутність заборгованності. при зміні власника 08.2017 році з’ясували, що з 2012 року (моменту встановлення їми нового двозонного лічильника) обліковування показників «день»-«ніч» переплутани. Зафіксован визов мастера у 2012 році-він зробив наладку, але облік в електронному кабінеті не змінився. Всі нарахування київенерго я справно сплачувала — на момент продажу 0 баланс. Через 9 місяців виявлена помилка , а зараз 03.2018 р.( через 1.5 роки після продажу) я отримала квітанцію про сплату боргу та картку споживача зі зміненими первинними показниками (до речі контролер щомісячно фіксував показники лічильника на протізі 2012-2016 року). Т.е заднім числом змінили нарахування з 2012 року, а не внесли в періоді з’ясування результат розрахунку коригування. Правомочні ці дії?

  • Energo Control Energo Control

   Ви не маєте сплачувати борги за попереднього споживача, крім того, період за межами позовної давності.
   Скільки всього нарахували?

 144. Наталия Наталия

  Прошу пробачення — продаж стався у 11.2016 році.

 145. Наталія Наталія

  Доброго дня!
  Скажіть , будь ласка, як в законний спосіб можна отримати копію договору про підключення будинку до електро мережі , яке було проведено у 1991 році ?

  • Energo Control Energo Control

   Простіше нове підключення здійснити, оскільк з 1991 року потужність не резервувалася, маєте визначити яка Вам потрібна потужність, та подати заяву відповідно Правил приєднання.

 146. Inspektor Inspektor

  Скоріше за все його ніхто в архівах шукати не буде. При цьому, по діючих правилах приєднання резервування потужності відбувається протягом 180 днів. Якщо електроустановка відключена більший термін, то договір не допоможе.

 147. Яна Яна

  Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, як бути в такій ситуації. До Товариства надійшло попередження РЕС про проведення планових ремонтних робіт. Графік складенно на 7 днів (через день з 14.05 по 31.05) в робочі години з 08:00 по 16:30. Декілька днів тому вже проводилися ремонтні роботи, які тривали декілька тижнів. Ми хочемо заперечити це попередження. Чи маємо ми правові засади для цього? Дякую!

  • Energo Control Energo Control

   Треба розбиратися в положеннях договору.
   Оскаржити можливо.

 148. Сергій Сергій

  Доброго дня.
  1. У серпні 14 року зафіксували порушення ( Напис «RADIO»), склали протокол за відсутності споживача (батько перебував у квартирі, а лічильник у заг. коридорі), ми протокол не підписали.
  2. Через 2 місяці на новому лічильнику знову з’явився напис «RADIO».
  Були написані 2 заяви (є копії та номери заяв) про те, що новий лічильник пошкоджено та зроблена фото фіксація з підписами сусідів. (жодної реакції зі сторони обленерго.
  3. У квітні 15 року визвали на комісію і вручили квитанцію про штраф (5044 грн). На наші питання щодо заяв відповіді не дали. Ми написали, що не погоджуємось з цим штрафом.
  4. У вересні 17 року відключили світло, не повідомивши нас жодним чином. (в особистому кабінеті вказано, що причина відключення закінчення договору)
  У квартирі ніхто не проживає, тому не було необхідності перейматись з цього питання.
  5. Поїхали у обленерго, а там сказали, що поки не сплатимо штраф — світло не включать. Написали ще одну заяву про лічильник, про ситуацію вцілому (є копія з номером реєстрації заяви).
  Куди писати? Що робити?
  Допоможіть будь ласка! Дякую!

  • Energo Control Energo Control

   Відключати за заборгованість по Акту про порушення ПКЕЕн мають право лише після рішення суду на користь енергопостачальника.
   Лічильники НІК майже кожен третій без причин пише «RADIO», це збій роботи цієї моделі лічильника НІК.
   Щодо відключення — скаргу до Антипонопольного комітету.
   Щодо лічильника — скаргу виробнику на до НКРЕКП.

 149. Люба Люба

  Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, якщо підприємство направляє листа до Обленерго про отримання дозволу на встановлення лічильника визначеного типу, то на протязі якого часу Обленерго повинно відповісти юридичній особі. (вкажіть нормативну базу). Та скільки дається часу Обленерго на встановлення вже купленого лічильника (також згідно листа). Дякую!

  • Energo Control Energo Control

   Варіанти щодо строків заміни лічильника залежать від багатьох обставин (яке підприємство та мотивація заміни, тип системи обліку).
   Усе регулює ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 311 Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії.

 150. Люба Люба

  Час на заміну Обленерго нам надало — це один місяць. А питання було таке: Підприємство направило офіційний лист (є відмітка про отримання) в Обленерго, в якому просить Обленерго надати дозвіл на купівлю лічильника визначеного типу. Скільки дається часу Обленерго, щоб відповісти на наш ЛИСТ. (5 робочих днів? чи скільки?). Дякую.

  • Energo Control Energo Control

   Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п’яти днів.
   На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.
   Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

 151. Андрей Андрей

  Здравствуйте! В «Правилах користування електричною енергією для населення» в пункте 4 сказано: » У договорі обов’язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у побутового споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену проектом об’єкта побутового споживача та/або технічними характеристиками зовнішніх електричних мереж об’єкта побутового споживача.» Какая ответственность наступает, если я превышу мощность указанную в договоре? Сейчас в подъезде в электрощите установлено на каждую квартиру по одному автомату 25 ампер. А я хочу завести в квартиру 2 провода соответсвенно от двух автоматов по 25 ампер каждый? Будут ли претензии у энергетиков? Есть ли правоустанавливающие документы на сей счёт?

  • Energo Control Energo Control

   Если будут установлены автоматические выключатели с параметрами выше договорной мощности, то могут написать о необходимости их замены. Никаких санкций для бытового потребителя не предусмотрено.

 152. Кузнєцова Людмила Федорівна Кузнєцова Людмила Федорівна

  ЧИ МАЮ Я ПРАВО КОРИСТУВАТИСЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЄЮ НА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ І ВИРІШЕННЯ СПІРНИХ ПИТАНЬ У СУДІ?

  • Energo Control Energo Control

   На період розгляду спірних питань відключення не проводиться.

 153. Вера Вера

  Доброе утро! Подскажите пожалуйста, могу ли я отключить соседей от своего прибора учета если они отказываются оплачивать электроэнергию. Я преобрела часть домовладения в общем дворе и счетчик стоит на моем доме, а к соседям идет кабель с моего дома.

  • Energo Control Energo Control

   Если нет договоров и оплаты то можете отключить.

 154. Віктор Віктор

  Добрий день. На мою дружину,приватного підприємця, склали акт про порушення ПКЕЕ (самовільне підключення перед лічильником) виписали штраф 411000грн (наш магазин скільки не коштує) ми звернулися до суду судились майже рік відсудили майже половину зараз штраф 225000грн, але ця сума для нас також не підйомна, тоді ми написали листа в обленерго з проханням розтермінування штрафу на 3 роки, обленерго нам відмовило . Тепер нам принесли попередження про відключення. У дружини є ще один невеликий торговий павільйон (МАФ), в попереженні вказано що відлючений буде і він так як договір про постачання електроенергіі заключений один на два обєкта. Скажіть, будьласка, чи законно відключати всі обєкти? Чи маю я право перезаключити договір про постачання електроенергіі на себе,без сплати штрафу, якщо магазин належить мені а дружина в мене орендує?

  • Energo Control Energo Control

   За борги підприємця за актами про порушення які стягнуті відповідно рішення суду не мають відключати, це справа виплат та ДВС.
   Маєте подати до суду щодо розстрочки виконання рішення.

 155. Віктор Віктор

  Ми оскаржували рішення комісіі оформлене протоколом в якому було нараховано штраф 411000грн, а обленерго потім на підставі того самого акта оформили другий протокол з штрафом уже 225000грн, суд вирішив що це нормально і відмовив в скасуванні рішення комісіі . Тому ж виходить це не рішення суду про стягнення штрафу? Чи як мені розуміти?

  • Energo Control Energo Control

   Вишліть документи на нашу ел.пошту (rubilnikinfo@gmail.com).
   Були перерахунки за актами з 3,2 млн до 37 тис грн, або з 167 тис до 41 тис (в три рази), може розрахунок не 225 взагалі, а тис 15?
   Якщо є другий протокол то можете його оскаржувати, Ви не акт оскаржуєте а правові наслідки складання акта — протокол та санкції 225 тис.

 156. Наташа Наташа

  доброго дня у 2017 році електрики склали акт про порушення (Захист світової індикації змінив колір індикації з зеленого на червоний)Вручили акт-повідомлення про направлення на експертизу(без дати проведення експертизи)Експертизу провели без мене За результатами проведення експертизи лічильник НІК2301АП3МВ не придатний При перевірці на стенді інформаційні індикатори А В С світять червоним кольором що сигналізує про вплив на лічильник магнітним полем(при знятті А В світили червоним кольором антимгнітні наклейки 2шт цілі непошкоджені пломби цілі) виписали штраф 11298 грн коли ми штраф не оплатили подали мене до суду (у 2018 році)Магніт до лічильник ми не прикладали це точно з 2013р по 2018 р показники лічильника кожний місяць практично однакові Підскажіть будь ласка чи є шанс у мене виграти суд ?

  • Energo Control Energo Control

   Якщо антимагнітні індикатори не пошкоджені то не було впливу магнітного поля, лічильники можуть помилково видавати помилку.
   Треба пояснення спеціалістів, тоді можете успішно оскаржити.

 157. Наташа Наташа

  Не підскажете де знайти таких спеціалістів? Енергетики стверджують що був магніт.

   • Наташа Наташа

    Акт вислала. Акт про порушення Наташа )вислала з емейла сина дякую

 158. Євген Євген

  Добрый день.
  Первое отключение света за неуплату. Установлена пластмассовая пломба на автоматический предохранитель в коридорный щиток.
  Оплата по долгу была оплачена в день отключения, плюс, отдельно, была оплачена услуга за отключение/повторною подключение/вызов специалистов (через два дня). Районное отделение находится в 30 км от населенного пункта. Сообщили, что возобновить электроэнергию смогут, когда будут проезжать мимо…
  На вопрос, могу ли я воспользоваться услугами местного ЖЭКа или самому обрезать пластмассовую пломбу, сказали нет — нужно ждать специалистов…
  Вопрос: насколько чревато самовольное включение электроэнергии в моем случае, когда вся задолженность и все услуги по подключению оплачены?

  • Energo Control Energo Control

   Если уведомить их «о случайном срыве пломбы», то никаких санкций быть не может.
   Направьте телеграмму или заказное письмо, если таковое событие было, сообщите: «пломбу № случайно сорвали, задолженности нет», подтверждение об отправке сохраните.
   В этой ситуации санкции не применяются.
   Есть ещё вариант снятия пломбы через их диспетчерскую службу, сообщаете, они регистрируют в журнале событие, но бывает так, что сообщение может потеряться и энергопоставщик может составить «акт о самовольном подключении», у них иногда есть «план по актам» (как в старой милиции «план по раскрываемости»).

   • Євген Євген

    Огромное вам спасибо за ответ!

 159. Ірина Ірина

  Доброго дня!
  Чи має право працівник обленерго самостійно списати кошти з особового рахунку споживача не повідомивши його про це, та не беручи до уваги квитанції про оплату

  • Energo Control Energo Control

   Залежить від договірних умов, можливо, як авансовий платіж вирахували, сума авансового платежу у заявці на рік.
   Мають уточнювати за фактичними даними та показами лічильника та звітами.

 160. Дорофєєва Тетяна Анатоліївна Дорофєєва Тетяна Анатоліївна

  поясніть, будь ласка, правомірність вимоги голови садового товариства щодо винесеня лічильників електроенергії за межі земельної ділянки членів товариства за їх рахунок для контролю. Договори на забезпечення електроенергією товари ством зі споживачами заключені, де ця вимога не прописана.
  Дякую за відповідь.

  • Energo Control Energo Control

   Садові товариства можуть розробляти свої правила щодо електролічильників.

 161. Vasiliy Vasiliy

  Правомерно ли использование в расчетах Облэнерго по Актам, оформленным в июле 2018 года, за использование неучтенной э/э «чинної» Методики, у которой 2-ой и 3-ий раздел базируется на правилах ПКЕЕ и ПКЕЕН (согласно пп. 2.1 и 3.1), которые к концу июня «втратили чинність» (а именно: 11 и 26 июня соотв.) cогласно сайту ВР. Возможно ли оспорить применение в суде? Подпадает ли это под неправомерные действия с их стороны?

  • Energo Control Energo Control

   Були ПКЕЕ, тепер ПРРЕЕ, деякі визначення з ПКЕЕ переписали до ПРРЕЕ, додали про Методику (застосовуються формули та алгоритми Методики):

   «8.2.4. У разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором.
   8.2.5. У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення.
   В акті про порушення мають бути зазначені зміст виявленого порушення з посиланням на відповідні пункти цих Правил або методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором, та вихідні дані, необхідні для визначення обсягу необлікованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
   Акт про порушення складається у двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
   Акт про порушення підписується представником оператора системи та споживачем або представником споживача.
   У разі відмови споживача або представника споживача підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо він підписаний уповноваженим представником оператора системи та двома незаінтересованими особами (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення їх осіб.
   Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта про порушення та викласти мотиви своєї відмови від його підписання, які зазначаються в акті про порушення або надаються (надсилаються) оператору системи окремим письмовим повідомленням.
   8.2.6. На підставі акта про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
   Комісія з розгляду актів про порушення створюється оператором системи і має складатися не менше ніж з 3 уповноважених представників оператора системи.
   Споживач має право бути присутнім на засіданні комісії з розгляду актів про порушення.
   Оператор системи повинен вести журнал реєстрації засідань комісії з розгляду актів про порушення, в якому зазначаються дата проведення засідання; номер протоколу; склад комісії; склад запрошених на засідання комісії (представники Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів); відмітка про присутність або відсутність споживача; перелік питань, які розглядалися на засіданні комісії; час розгляду кожного з питань, зміст окремої думки учасників комісії (у разі її наявності) та стислий зміст рішення.
   Споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання.
   У разі відмови споживача або представника споживача від отримання повідомлення про місце, час і дату засідання комісії або відсутності споживача або його представника за адресою, визначеною у даних щодо споживача, наявних в оператора системи, оператор системи направляє споживачу таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення. У такому разі оператор системи має право розглянути акт про порушення на засіданні комісії, яке має відбутися по закінченню 30 календарних днів від дати направлення споживачу такого повідомлення. За зверненням споживача оператор системи може розглянути акт про порушення на засіданні комісії раніше указаного терміну.
   Акт про порушення, не розглянутий у визначеному цими Правилами порядку протягом 60 календарних днів від дня його складення, вважається недійсним та підлягає скасуванню (крім випадків необхідності проведення експертизи пломб, індикаторів та/або засобу вимірювальної техніки електричної енергії для встановлення факту порушення). Якщо для розгляду акта про порушення необхідні результати експертного дослідження, зазначений термін розгляду відраховується з дати їх отримання оператором системи від експертної установи.
   Комісія з розгляду актів про порушення може повторно розглянути акт про порушення в порядку, встановленому цими Правилами, на підставі звернення споживача, на вимогу Регулятора, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в електроенергетичному комплексі, або за рішенням суду. За рішенням оператора системи у зв’язку з отриманням результатів експертизи чи інших даних, які не були відомі на момент ухвалення рішення комісією, але мають суттєве значення, рішення комісії може бути переглянуте у порядку, встановленому цими Правилами, протягом 1 року, починаючи з дня, наступного за днем його прийняття.
   Рішення комісії оформлюється протоколом, копія якого видається споживачу.
   У разі причетності споживача до порушення цих Правил у протоколі зазначаються відомості щодо обсягу та вартості необлікованої електричної енергії. В такому разі разом з протоколом споживачу надаються розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії з посиланням на відповідні пункти методики визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, затвердженої Регулятором, та розрахункові документи для оплати необлікованої електричної енергії та/або збитків.
   «

   • Vasiliy Vasiliy

    Хорошо, тогда по какому разделу члены состава комиссии Облэнерго должны рассчитывать сумму по уплате за неучтенную э/э: по 2 разделу, который базируется на нарушениях ПКЕЕ или по 3 разделу (ПКЕЕН), или они имеют право выбора, ведь характеристика пп. 2.1.5 и 3.1.5, 2.1.6 и 3.1.6 одинакова?

    • Energo Control Energo Control

     В зависимости от категории потребителя, если ПРРЕЕ определяют: «побутові потреби — споживання (використання) електричної енергії для задоволення умов постійного або тимчасового проживання та/або перебування фізичних осіб на об’єкті побутового споживача, включаючи прибудинкову (присадибну територію), у тому числі для індивідуального будівництва (реконструкції) об’єктів приватного домогосподарства, крім потреб підприємницької, господарської діяльності;» то раздел 3 Методики, остальные — раздел 2.

     • Vasiliy Vasiliy

      Облэнерго характеризует применение разделов по-другому.
      2-ой раздел. Если счетчик задействован в схеме
      нарушения. Часть неучтенной энергии он все-таки считает.
      3-ий раздел. Если он не задействован. Вся неучтенная энергия идет мимо счетчика.
      Верно ли их суждение?

 162. dana148 dana148

  Если присудили штраф, после суда выплачиваю этот штраф по исполнительному листу 20% от пенсии как пенсионер, а мне в Херсоноблэнерго говорят, что пока не выплачу весь штраф, а это 16000 тыс гривен, свет мне не подключат.скажите, это законно. У меня пенсия 1700 гривен, а с меня требуют заплатить ежемесячно 2700 гривен! Только не говорят, где воровать остальные деньги

  • Energo Control Energo Control

   Если есть оплаты через вычет пенсии, обязаны подключить, Вы имеете право покупки электроэнергии для повседневного потребления.
   Долг оплачивается частями в законом установленный способ.

 163. Інна Інна

  Доброго дня,мені відключили світло без попередження,тому що я оплатила частину нарахування ,але інша частина була сплачена у той день,за підключення з мене стягнули 260грн,що робити куди звернитися

  • Energo Control Energo Control

   За який період був борг за електроенергію?
   Чи було надане попередження про відключення?

 164. Александр Александр

  Добрый день! Вопрос таков: два земельных участка по решению суда стали принадлежать одному хозяину. На одном из участков трехфазный ввод. На втором участке был однофазный ввод. Сейчас оба участка подключены от одного трёхфазного ввода. На втором участке остались провода на изоляторах от столба к дому, причём прошло почти десять лет и ни рэс ни энергосбыт ни удосужились их убрать (на втором участке точка подключения конечная по линии), т. Фактически по этой линии нет потребителей. Спустя почти десять лет, заявились инспектора энергосбыта, сняли провода с опоры до изоляторов на кровле и выписали акт о нарушении. Скажите насколько правомерны их действия и как быть дальше в этой ситуации?

  • Energo Control Energo Control

   Необходимо разобраться во всех деталях указанных в Акте о нарушении, высылайте на эл почту.

 165. Антон Антон

  Добрый день. Прошу помощи в возникшей ситуации. На данный момент, в нашем доме проходит плановая замена электросчетчиков. Сегодня, к нам пришел «специалист» облэнерго, для осуществления замены. Начал осуществлять демонтаж счетчика электроэнергии, после чего, со словами — «у Вас очень плохой счетчик», приостановит демонтаж и вернул все в первоначальное положение, за исключением одной пломбы (сорванной, для снятия панели подключения проводов). Как оказалось позже, он заподозрил использование магнита, в виду того, что на пластиковом окне счетчика, есть след от потертостей полукруглой формы. Сказав, что теперь он передаст наше дело специалистам для составления акта и проведения экспертизы — ушел, соответственно не оставив акта о снятии пломбы. Как поступить в данной ситуации?

  • Energo Control Energo Control

   Если это был работник облэнерго то обязан выдать документ.

   • Антон Антон

    Благодарю. Это понятно, но как теперь поступить? Вызывать его, для того, чтобы он оставил акт? Если можете, сбросьте пожалуйста форму данного акта, чтобы было понимание, нужно-ли так что-то подписывать или нет.

    • Energo Control Energo Control

     Акт о замене счётчика у каждого облэнерго разработан свой, в акте о замене счётчика указано:
     номер акта, дата, место составления
     снятый счётчик — все данные, номер, показанаия, тип, модель
     установленный счётчик — все данные, номер, показания, тип, модель
     обычно в виде таблички выглядит акт о замене счётчика.

 166. марина марина

  Добрий день, я є споживачем електричної енергії на території садівнчого товариста (далі СТ), в будинку встановлений індивідуальний засіб обліку, розрахунки проводяться безпосередньо з СТ за тарифом 1,68 грн. В звязку із змінами в закононодачій базі, яка діє в електроенергетиці, прошу надати мені пояснення стосовно можливості укладення прямого договору про користування електричною енергією з енергопостачальником та вказати на подальші дії, які я маю виконати для укладення даного договору з метою проведення розрахунків як для населення за відповідним тарифом.

  • Energo Control Energo Control

   Або варіант підключення через мережі садового товариства як субспоживач за рахунок потужності товариства.
   Або підключення окремо від мереж енергопостачальної організації (обленерго).
   Треба узгодити можливий варіант, після написати заяву (типова форма), додати ситуаційний план та документи про право власності.
   Тариф буде лише 100 кВт.годин по 90 копійок, понад 100 кВт.годин по 1,68 грн так само як і у садовому товаристві.

 167. Сергій Сергій

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка , мною в 2013 р. успадковано будинок в сільській місцевості , я поживаю в цьому ж селі але в другому будинку. Влітку 2014 р. працівниками ПАТ «Чернігівобленерго» без попередження було проведено відключення і знято близько 50 метрів проводів від опори біля будинку до стовпів. Заборгованості за спожиту електроенергію немає (навпаки переплата). Мої неодноразові усні звернення в період 2014-2018років результату не дали. Будинок занепадає. Після пожежі та вибухів на військовому арсеналі (09.10.2018р.) поблизу нашого села будинок зазнав пошкодженнь і для його відновлення терміново потрібна електроенергія. На моє чергове звернення в філії ПАТ «Чернігівобленерго» відповіли що договір на постачання електроенергії зі мною не укладався , в них нова програма мого будинку в них немає і пропонують зробити підключення як НОВЕ. Чи правомірні їх дії ? Дякую.

  • Energo Control Energo Control

   Якщо такий тривалий час будинок був відключений і не було письмових заяв споживача то відповідно нових Правил та Кодексів маєте робити як нове підключення за стандартними ставками за кожен кВт потужності, приблизно 1 тис грн за 1 кВт, за ці гроші відновлять лінію.

 168. Іван Іван

  Доброго дня! Хочу підвести три фаза для електроопалення. Чи маю я право визначати з якого боку буде підведення до приватної будівлі так як місце вхіду 220вт мене не влаштовує бо мені прийдеться вести кабель навколо всієї будівлі.Спасибі за допомогу.

  • Energo Control Energo Control

   Залежить від багатьох деталей, де побудована лінія, як розташовано будино та де буде встановлено електроопалення.
   На практиці представники енерго ведут провід (кабель) до найближчої точки від повітряной лінії до будинку.

 169. Іван Іван

  Бажаю вам доброго здоров’я та прошу відповісти на такі запитання-
  1-В заяві про приєднання електроустановки певної потужності (типова форма)в графі відомості щодо необхідності встановлення багатофункціонального приладу обліку електричної енергії (ТАК/НІ) відмітили так. Чи зобов’язане обленерго встановити
  такий прилад і чи входить його вартість в оплату за стардартне приєднання об’єкта.
  2-Чи вправі виконавець требувати додаткову оплату за перше підключення стандартного приєднання
  3-Що робити і куди звертатись якщо перевищуються строки надання послуги приєднання встановленого договором.

  • Energo Control Energo Control

   Вартість лічильника не входить до вартості стандартного приєднання.
   За порушення строків робіт та підключення починати треба зі звернення до виконавця робіт за договором.

 170. Валентина Валентина

  Здравствуйте.Помогите пожалуйста. Стоял в квартире счётчик старый ему около 20 лет.Всегда платили немного наперёд и.к была субсидия.Контролеры посещали квартиру ежемесячно и снимали показания.При последнем снятии показаний обнаружили что диск не крутится.На следующий день вызвали Облэнерго.Они заменили счётчик,дав указания прийти в Облэнерго для перерасчета. У нас была переплата .В Облэнерго в компьютере удаляют показания контролера и говорят у вас мол уже скорее всего 7 месяцев счётчик плохо работал и на 7 месяцев свои показания по среднему накидывают.яПри их перерасчете появился большой долг.Как быть? Счётчик остановился максимум месяц назад.Какие действия предпринимать подскажите пожалуйста?

 171. Наташа Наташа

  Добрий день. Обленерго подало до суду, була проведена експертиза лічильника до судового процесу . Під час судового процесу адвокат приніс ще одну екрертизу, яка проводилася під час судового процесу без мого відома і без відома суду. Чи мали право вони робити таку експертизу? Дякую.

  • Energo Control Energo Control

   Треба розбиратися які формулювання які питання досліджувались.

 172. Олег Олег

  Добрый день!Я ,Федоров Олег Владимирович,владелец дома по адресу Киевская область,Киево-Святошинский район,поселок Белогородка,ул Виноградная 6,вчера 28.01.2019 была отключена линия электроэнергии к моему дому и снят счетчик,со столба вне дома и моего участка..работниками Киевоблэнерго без всяких предупреждений.мотивируя тем.что на нем был установлено устройство мешающее работе счетчика..сам счетчик был установлен 2 недели назад после самопроизвольного возгорания старого счетчика..я ,после установки счетчика несколько дней назад вызвал электрика и заказал установить заземление,чтобы счетчик не воспламенялся в дальнейшем и не замыкал..что он и сделал..Вчера же ,пока меня не было дома,с рассказов моей пожилой мамы врача-пенсионера 72 года,Голубенко Неонилы Владимировны.приехали два инспектора без опознавательных знаков,отключили дом от электроэнергии и сняли электосчетчик ,забрали его и уехали,оставив е одну дома мерзнуть без отопления..я вызвал электрика и подключил электроповода к оставшемуся автомату- переключатели без счетчика,чтобы мы ночью не замерзли..на вашем сайте я ознакомился с консультацией и информацией по данной ситуации и узнал.что инспектора не имели право ( а они звонили и консультировались все время с начальством).без решения комиссии в Киевоблэненерго Киево-Святошинского района.в м.Вишневое по этому поводу,на которую они должны были пригласить и меня и если я не согласен с их решением и обжалую это в суде,то и на это время они должны приостановить решение об отключении электричества,пока не будет решения суда..но Этого ничего не сделано..нас никто ни в чем не уведомил,ни по телефону,хотя они брали совсем недавно 2 недели назад мой номер телефона еще раз,при установке нового счетчика..таким образом меня с моей пожилой матерью,заслужанным врачем на пенсии в 72 года оставили посреди зимы внезапно без тепла и света,не предупредив и не обьяснив ничего..помогите пожалуйста нам как-то бороться и противостоять этой мафии киевоблэнерго Киево-Святошинского района..Спасибо большое!!!

  • Energo Control Energo Control

   Отключили неправомерно.
   Начисления по акту комментировать не можем без копии (скан или фото) акта, вышлите на нашу эл.почту.

 173. Іван Іван

  Доброго Вам дня.
  4 грудня 2018 року я заключив договір на стардартне приєднання 12кв, за що в той же день згідно договора заплатив 27360грн.25 січня 2019 року приєднання було закінчено.Перевищення строку надання послуги з приеднання встановленого договором було більше ніж 20 днів. У разі перевищення строків виконання послуги з приєднання встановленного договором від 20 до 120 днів плата за приєднання зменшується на 20 відсотків. В акті про надання послуги ціна не була зменшена, тому я відказався підписувати акт та написав заяву з проханням зробити перерахунок. У відповіді РВ повідомляють про неможливість заключення договору з надання послуги розподілу ел енергії взв’язку з тим що акт про надання послуги з приєднання не підписано. Про перерахунок не сказано жодного слова.
  Будь ласка порадьте, що мені робити, якщо РВ без акта не принімають документів для заключення договора з надання послуги розподілу ел енергії.

  • Energo Control Energo Control

   Треба написати скаргу до контролюючих органів. Зазначити усі обставини, строки.

   • Іван Іван

    Дякую за відповідь.Прошу дати відповідь на ще одне запитання.
    У договорі зазначено що у разі перевищення строку надання послуги з приєднання більше ніж 120 днів виконавець послуг зобов’язаний повернути замовнику кошти,отримані як попередня оплата(в розмірі 100 відсотків плати) Чи можу я притендувати на повернення коштів, якщо компенсацію не виплатять і я не підпишу акт про надання послуги з приєднання.Окрім повідомлення документів які підтвержують готовність мереж зовнішнього енергозабеспечення мені не надавалось.

    • Energo Control Energo Control

     Треба ще пречитати договір, чи були там ці умови, вони могли додати положення про обставини які є поважними у випадку невчасного виконання.
     А якщо договір типовий то Ви можете претендувати на компенсацію у разі невчасного виконання.

     • Іван Іван

      Дякую за відповідь.Договір вислав на ел пошту.
      Заяв про збільшення строків виконання послуги з приєлнання не отримував.

 174. Аліна Аліна

  Доброго дня мене звуть Аліна, в жовтні 2017р. я в АТ «Чернівціобленерго» за 1800грн. придбала двотарифний електролічильник, який мені установили на квартиру, в листопаді 2018р. без мого відома працівники РЕМу забрали мій лічильник та установили інший. До цього часу із АТ «Чернівціобленерго» ведеться переписка н аповернення мого лічильника, однак вони повідомили що по якісь їхній програмі мій лічильник вони взяли собі на баланс та гроші не повертають. Скажіть будь ласка як мені забрати свій лічильник, або витрачені кошти за його купівлю, всі документи як власника лічильника маю на руках.

  • Energo Control Energo Control

   Якщо у Вас є документи про придбання лічильника, напишіть ім вимогу, потребуйте повернути лічильник.
   Чекайде відповіді.
   Якщо буде відповідь без повернення лічильника то пишіть заяву до поліції та копію до НКРЕКП.

 175. Добрий день. Підкажіть будь-ласка, якщо моє приміщення находиться на території дому з якого я зробила магазин, він не виведений як магазин, це приміщення було житлем. Чи маю я встановити окремо на на нього лічильник? ( Так мені сказало РЕС) Підскажіть будь-ласка, що я маю зробити по закону?

  • Energo Control Energo Control

   Якщо споживаєте електроенегію для потреб підприємницької діяльності то має бути оформлено окрему точку обліку, має бути змінено призначення та виготовлена документація.
   Потужність можливо поділити, частку на магазин без оплати за потужність, або замовити нове підключення для магазину.

 176. Константин Константин

  Добрый день. Подскажите пожалуйста, какой автомат нужно поставить в помещение, если в проекте указаны Iн=63 А , Iр=40А? Стоял автомат на 63А, после того как он вышел из строя, инспектор требует поставить на 40А. (выписал акт).

  • Energo Control Energo Control

   Номиналы автоматов согласно проектного решения. Инспектор мог требовать на основании договорной мощности, иногда меняют (уменьшают) догворную мощность и требуют меньшие номиналы чем предусмотрено проектным решением, сам проект делался на основании ТУ.
   Вышлите нам в почту письменное требование инспектора (скан или фото).

 177. Таня Таня

  Добрий день! Київобленерго було складено Акт про порушення Акт тимчасового вилучення лічильника. В Акті про порушення вказано: п. 8 п. 5.5.5 ПРРЕЕ пошкодження індикатора (пломби) впливу постійного (змінного) магнітного поля на індикаторі (пломбі) заводу-виробника змінено форму малюнка, що може свідчити про використання магнітного поля для зміни показів (зупинки) лічильника. КТП встановлено за забором підприємства, що дає вільний доступ до нього. Два тижні тому, бригада електриків самостійно, без представника підприємства, проводила роботи на КТП. Викликають на комісію. Що робити далі? Дякую

  • Energo Control Energo Control

   Вишліть акт про порушення ПРРЕЕ та догворі на нашу ел.пошту.

 178. Надя Надя

  Добрый день. Подскажите, что делать. Пришли выписали акт и сняли счетчик. В акте написали: «негайно встановити винос лічильника за межі ділянки». Облэнерго сами приедут установят? Или нужно ехать и писать заявление на установку счетчика? И подскажите, пожалуйста, если акт подписали и согласились, на комиссии есть шанс , доказать обратное?

  • Energo Control Energo Control

   Высылайте акт ПРРЕЕ на нашу почту, масса информации в акте, схема, параметры электроустановки.

 179. Сергій Сергій

  Доброго дня. Купили квартиру в багатоповерховому будинку. Було дуже погане електропостачання, постійно вибивало електроприлади. Вирішили перенести з квартири лічильник і зробити незалежне електропостачання (від стовпа). Викликали електриків, все зробили (за $), які документи (акти) вони повинні були надати?

  • Energo Control Energo Control

   Мають надати технічні умови, проект, акти про пломбування, договір.

   • Сергій Сергій

    І ще питання. При яких обставинах в мене можуть попросити (*вимагати) дані документи (договір, акт опломбування і т.д.)?

    І якщо я відмовляюся пред’явити дані документи, або в мене їх немає (для прикладу), яку відповідальність це несе?

    Дякую заздалегідь!

    • Energo Control Energo Control

     Правила не передбачають вимоги документів, договорів, актів про пломбування, оскільки все складається у двох примірниках, вони мають свій примірник.

     • Працівники РЕМу самовільно без нашої згоди винесли на упору.яка зназодиться на вулиці трьохзонний лічильник,що суперечить вимогам ТУ та не передбачено в проектній документації будинку від 2007 року.Акт та договір не було надано.
      Мені потрібен зразок скарги до обленерго.
      Наперед дякую!

     • Працівники РЕМ замовільно перенесли трьохзонний лічильник на вулицю на опору без нашої згоди.Це порушує ТУ та проектно-технічну документацію від 2007 року.Акт та договір надано не було.Я маю звернутися до обленерго зі скаргою так? Можливо маєте зразок.Наперед дякую!

     • Energo Control Energo Control

      Треба розібрати усі документи, багато деталей мають бути описані.

 180. Григорій Григорій

  Доброго вечора.У моєму приватному будинку працівники обленерго виявили підключення поза лічильником(неприховане).Я розумію,що платити треба.Підкажіть будь ласка,як буде проводитись розрахунок штрафу.

  • Energo Control Energo Control

   «Штраф» обленерго, що є нарахуванням за актом про порушення, залежить від багатьох складових, вишліть на нашу ел-пошту rubilnikinfo@gmail.com скан або фото акта, опис подій хто був під час перевірки як шукали що відбувалось, та фото з місця порушення.

 181. Сергій Сергій

  Доброго дня. Робимо в квартирі ремонт і хочемо зробити все опалення від електрокотла. Так ось, якщо стоїть 25А автомат на скільки кіловат ми можемо поставити електрокотел? По факту треба +-7кв, так як площа квартири 50м2., чи можливо потрібно збільшувати ампераш!? Дякую!

  • Energo Control Energo Control

   Якщо 25А та однофазне підключення, то це 5 кВт максимум потужності.

 182. Людмила Іванівна Людмила Іванівна

  доброго дня! підкажіть будь ласка… у нас планово замінили троьхфазний електролічильник 88 року на новий 2020 року. Сам лічильник двозонний багатотарифний. так от я хочу підключити двозонний тариф по ньому, так рем сказав, що спочатку ми повинні оплатити ціну електролічильника в 4000 грн, а вже потім нам підключать пакет двозонний. Я перечитала закон і ніде не вказано, що я повинна в обов’язковому порядку сплатити вартість електролічильника, а потім мені нададуть пакет..(якщо споживач вже має лічильник і хоче підключити пакет то перевіряють чи він підходить і підключають). наскільки я знаю то планова заміна лічильника проводиться безкоштовно, а підключення пакета оплачується там в розмірі 300 грн за параметризацію.. і якщо лічильник підходить по потужності то ніяких матеріальних проблем з підключенням не повинно бути. чи я маю рацію і рем вимагає шось неправильне , чи можливо помиляюсь я??? дякую за відповідь..

  • Energo Control Energo Control

   Планова заміна електролічильника, якщо раніше не було розрахунків за двома тарифами, передбачає встановлення більш дешевого лічильника без програмування тарифних груп. А якщо раніше був багатотарифний то мають замінити на аналогічний.

 183. і як нам поступити в цьому випадку, (попередній лічильник старого зразку був куплений за наші кошти) якщо стоїть дорогий лічильник планово замінений( вони ж його поклали), виходить що ми всерівно повинні проплатити таку суму щоб нам підключили тариф, а де ж тут закони, якщо ми попали під планову заміну.

  • Energo Control Energo Control

   Планова заміна передбачає встановлення лічильника такого ж класу як був раніше.
   Якщо купували простий електролічильник за власні кошти а після звернулись для встановлення багатотарифного то мають куплений за кошти споживача лічильник залишити споживачу та надати рахунок на купівлю багатотарифного лічильника.

 184. Мира Мира

  Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, как быть. Ситуация следующая. В декабре прошлого года в частный дом зашли представители облэнерго, обнаружили самовольное подключение, составили акт, отключили свет. Насчитали штраф около 60000 грн за год. Это же 5000 грн за каждый месяц! Женщина точно не могла потребить электроэнергию на такую сумму. Облэнерго сказали, что подключат свет, если нарушительница заплатит хотя бы 17000 грн. У нее не было такой суммы. Она пенсионерка с минимальной пенсией. Помочь некому. Облэнерго ответили, что будут подавать в суд. Подали. Первое судебное заседание состоялось в апреле. Второе будет в августе.
  Вопросы такие:
  1)Можно ли сделать так, чтоб во время судебных разбирательств и отложенных судов включили свет? Если да, то как?
  2)Какие шансы, что сумму штрафа уменьшат, если суд пройдет без адвоката?
  3)На сколько % есть шансы уменьшить штраф?
  4)Сколько в таких случаях обычно присуждают платить из пенсии?

  • Energo Control Energo Control

   Здравствуйте, отключать не имели права даже в момент составления акта ПРРЕЕ, отключают только самовольное подключение или подключение с нарушением.
   Согласно Правил (ПРРЕЕ) отключить могут только после решения суда на пользу облєнерго.
   По акту ПРРЕЕ необходимо разобраться в расчётах, высылайте скан или фото акта ПРРЕЕ, решения комиссии, всех прочих документов на наш Вайбер 0990212893 или эл-почту rubilnikinfo@gmail.com.

 185. Валерий Валерий

  Здравствуйте.
  Подскажите, пожалуйста, есть ли у Вас опыт обжалования начислений обленерго по Актам про порушення в Европейский суд по правам человека в случае отказа апелляционной и касационной инстанций?
  Или, может, знаете о такой практике? Можете дать ссылку на такие прецеденты?

  • Energo Control Energo Control

   Здравствуйте, у нас есть практика пересмотра по вновь выявленным обстоятельствам споров с начислениями по актам о нарушении Правил.

 186. Валерий Валерий

  И, ещё.
  Подскажите, пожалуйста, возможно ли привлечь работников облэнерго к уголовной ответственности за мошеннические действия?
  Были ли такие прецеденты?

  • Energo Control Energo Control

   В практике были смены руководства филиалов облэнерго и самих облэнерго, штрафы в отношении облэнерго.

 187. Валерий Валерий

  А если вновь выявленных обстоятельств нет?
  Остается только ЕСПЛ.
  Хотелось узнать существует ли такая практика?

  • Energo Control Energo Control

   Новые обстоятельства возможно выявить по электротехническим схемам и параметрам.
   В ЕСПЛ были обращения.

 188. Віктор Віктор

  Потрібно винести щотчик на вулицю так як контролер неможе потрапити до мене в зв’язку з тим що ми всі працюємо,хто в такому випадку повинен платити і куди звернутись

  • Energo Control Energo Control

   Доброго дня, до місцевого РЕМ звертайтесь, якщо з Вашої ініціативи то це платна послуга, але в них передбачені гроші якщо вони самі вирішать винести лічильник на вулицю. 

 189. Наталья Наталья

  Добрый день. Сегодня вернувшись вечером с работы, обнаружили, что в квартире (9 ти этажный дом) отключен свет. В двери было уведомление о том, что нам заменили счетчик ( на площадке лестничной 4 счетчика на квартиры в щитке) и нам была отключена электроэнергия по акту протокола пррее. И адрес куда нам нужно обратиться. Подскажите наши права в данной ситуации. Квартира была куплена 2 года назад. Счетчик мы сами не меняли.

  • Energo Control Energo Control

   Здравствуйте, необходимо получить Акт о нарушении ПРРЕЕ, изучить написанное и после планировать стратегию спора и отмены санкций, отключать не имели права в момент составления акта.

 190. Семен Семен

  Село, Полтавська обл. приватний будинок. Виконана планова заміна електролічильника. Поставили автомат 10А. При підключенні електрочайника автомат вибиває.
  Раніше стояли автопробки 20А. Тобто зменшилась приєднана потужність. У договорі (давній) зазначена договірна потужність 2Квт. Змушують подати заяву про приєднання електроустановки певної потужності, вартість послуги кілька тисяч гривен.
  Тобто при наданні послуги мої умови погіршились.

  • Energo Control Energo Control

   Вони вказують у договорі 2 кВт потужності, що є неправомірним оскільки за ДБН 3-5 кВт мінімум.
   Якщо є проект часів будівництва то можливо безкоштовно збільшити з 2 кВт до величин проекту.
   10 А це 2 кВт, 10 * 0,22 = 2,2 кВт

 191. Анастасия Анастасия

  В 2013 году у нас с ресом был подписан договор, поставлены печати, но директор поставил подпись только на последней странице договора, мы даже и не обратили на это внимание, а теперь нам говорят ,что наш договор липовый, как нам поступать в этом случае?

  • Energo Control Energo Control

   Попробуйте найдите в других документах данные о мощности, например.
   Облэнерго интересует параметр мощности, чтобы Вам ещё раз её продать.

 192. Петро Петро

  Доброго дня. Я мешканець ОСББ. Нещодавно виникло питання про перехід на двозонний лічильник. Коли я звернувся до нашого голови ОСББ, то отримав наступну інформацію: 1 У нас загальнобудинковий лічильник не двозонний. 2 Вимоги обленерго: поквартирна електротехдокументація, загальнобудинкова електротехдокументація, причому це все має термін давності(тобто тільки свіжовиготовлена на момент звернння) і т.д, а після виготовлення всієї документації, заміни лічильників, особисто кожен мешканець повинен звернутися з відповідною заявою, а вже після того буде створена комісія з обленерго яка буде вирішувати чи можливо це зробити, або які ще вимоги будуть поставлені.
  Безкінечна процедура і все за кошти мешканців. «Все для народу, все для економії»….
  Підкажіть, будь ласка, чи є вихід з цієї ситуації?

  • Energo Control Energo Control

   Доброго дня, ОСББ звітує перед енергокомпанією за показами загального лічильника, а мешканці ОСББ сплачують за електроенергію в ОСББ?

    • Energo Control Energo Control

     Потрібно вирішувати з керівництвом ОСББ та встановити багатотарифний загальний лічильник. З 1.06.2023р. колективні побутові споживачі та інші, які мають на це право, будуть сплачувати за ціною 2,64 грн/кВт∙год незалежно від обсягу споживання. Це визначено постановою Кабміну.
     «Нічний» тарифний коефіцієнт залишається без змін, змінюється лише ціна до якої він буде застосовуватися. При встановленому двозонному лічильнику споживачі будуть сплачувати вдвічі менше за електроенергію, використану у нічний час:

     • 0,5 тарифу з 23:00 до 7:00

     • повний тариф у інші години доби

     Також не змінюються тарифні коефіцієнти для тризонних лічильників:

     • 1,5 тарифу — з 8:00 до 11:00; з 20:00 до 22:00

     • повний тариф – з 7:00 до 8:00; з 11:00 до 20:00; з 22:00 до 23:00

     • 0,4 тарифу – з 23:00 до 7:00

     • Петро Петро

      На жаль, нічого нового Ви мені не сказали…. Перечитайте, будь ласка, за бажанням, моє перше повідомленя. Мене цікавило: 1. Перехід ОСББ на двозонний лічильник (керівництво ОСББ бажає, але, на жаль, через здирництво обленерго нічого зробити не може). 2 Встановлення двозонних лічильників в окремих квартирах (їх вартість не всі можуть собі дозволити 🙁 ). 3. Саме основне — як обійти здирництво обленерго на створення технічнорї документації на будинок та поквартирно.

     • Energo Control Energo Control

      Добрий день, якщо потрібно більш детально, то необхідно вивчити всю історію спору, всі документи, електричні схеми, відповіді обленерго.
      Всі, кому потрібне вирішення, звертаються на нашу або ел-пошту rubilnikinfo@gmail.com, або Телеграм на номер +380990212893, надсилають скан або фото документів.
      Вищліть документи та ми зможемо добомогти практично а не відповідями взагалі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*