ЯКІСТЬ

Визначення за Правилами роздрібного ринку електричної енергії (далі – ПРРЕЕ) якість електропостачання — перелік визначених Регулятором показників (і їх величин), які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з передачі, розподілу та постачання електричної енергії, а також якість електричної енергії.

Відповідно п.2.1.1. ПРРЕЕ, результатом розподілу (передачі) електричної енергії на роздрібному ринку є забезпечення можливості отримання відповідним суб’єктом роздрібного ринку електричної енергії необхідного обсягу електричної енергії та рівня електричної потужності із забезпеченням параметрів якості електропостачання, які відповідають установленим стандартам, та категорії надійності електрозабезпечення відповідно до договору в точках приєднання електроустановок учасників роздрібного ринку.

Відповідно п.6.1. ПРРЕЕ споживач має право:

1) отримувати електричну енергію на умовах, зазначених у цьому Договорі;

2) купувати електричну енергію із забезпеченням показників комерційної якості послуг з постачання електричної енергії, а також на отримання компенсації за недотримання показників комерційної якості послуг у порядку та розмірах, затверджених Регулятором;

Відповідно п.4.32. ПРРЕЕ у випадку недотримання оператором системи показників якості електричної енергії та безперебійності електропостачання за даними результатів проведених в установленому порядку вимірювань платіж споживача за відповідні послуги оператору системи зменшується у порядку, встановленому Регулятором.

Відповідно 5.1.2. ПРРЕЕ оператор системи зобов’язаний:

п.п.3) дотримуватись показників якості електропостачання, які характеризують рівень надійності (безперервності) електропостачання, комерційної якості надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії, а також якості електричної енергії, перелік та величини яких затверджено Регулятором;

п.п.16) на вимогу споживача та/або електропостачальника надавати інформацію щодо цін і тарифів на послугу з розподілу (передачі) електричної енергії, якості електричної енергії, порядку оплати та режимів споживання електричної енергії;

п.п.24) приймати письмові та усні повідомлення (у тому числі засобами зв’язку) споживачів та інших користувачів системи передачі (розподілу) електричної енергії щодо порушення електропостачання або порушення показників якості електричної енергії, а також вживати заходів до відновлення електропостачання та приведення показників якості електроенергії у відповідність до вимог Кодексу системи передачі та Кодексу систем розподілу;

п.п.25) вести облік звернень (заяв, скарг, пропозицій, претензій) споживачів та інших користувачів системи передачі (розподілу), у тому числі щодо якості обслуговування споживачів оператором системи, якості електричної енергії тощо;

Відповідно п. 8.2.2. У разі надходження претензії/скарги споживача щодо якості електричної енергії оператор системи розглядає її протягом 15 днів з дня отримання претензії/скарги, а у разі проведення вимірювань показників якості електричної енергії в точці розподілу (передачі) електричної енергії — протягом 30 днів.

Мешканцями наших вулиць проведено виміри показників якості електричної енергії в точці розподілу, заводські пристрої реле напруги з індикацією вольтажу, та зафіксоване періодичне недотримання   

Представники обленерго ОСР (оператору системи розподілу) мали б розглянути наші постійні скарги стосовно якості електроенергії. Розгляд претензій та скарг споживачів щодо показників якості електричної енергії, вимірювання показників якості електричної енергії, претензій щодо відшкодування збитків, завданих внаслідок недотримання оператором системи показників якості електропостачання, зокрема внаслідок недотримання показників якості електричної енергії та перерв в електропостачанні, здійснюється відповідно до вимог Кодексу систем розподілу та Кодексу системи передачі та/або правил розгляду звернень споживачів щодо дій суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та/або комунальних послуг, та врегулювання спорів, затверджених Регулятором.

Увага! Дія ПКЕЕ припинена, інформація яка надалі актуальна за період до 2018 року! 

Якщо енергопостачальник порушує вимоги Правил користування електричною енергією для населення і Вашого з ним договору, тоді, відповідно до пунктів 49-52 тих же Правил, алгоритм Ваших дій та реакції електроенергетиків має бути наступним.

По-перше, Ви повинні викликати представника енергопостачальника для складання та підписання акта-претензії, зразок якого затверджено Постановою КМУ від 26.07.1999 р. № 1357.

По-друге, акт-претензія складається споживачем та представником енергопостачальника і скріплюється їхніми підписами. Якщо представник енергопостачальної організації не з’явився протягом 3-х днів з дня Вашого звернення (цей термін встановлено для міст), тоді Ви маєте право скласти акт-претензію у довільній формі.

Якщо енергопостачальник відмовився здійснити необхідні виміри параметрів якості електроенергії, Ви маєте право самостійно організувати їх, звернувшись до установи, котра має відповідні повноваження або дозволи. У такому разі енергопостачальник відшкодовує Ваші витрати. Якщо представник енергопостачальника відмовився підписати акт, той вважається дійсним за умови його підписання не менш ніж 3-ма споживачами або Вами та виборною особою будинкового комітету чи іншого органу самоорганізації населення.

По-третє, якщо представник енергопостачальника не з’явився чи відмовився від підпису, відправте енергопостачальнику один примірник свого акту-претензії або поштою, або зареєструвавши його в канцелярії. Енергопостачальник зобов’язаний протягом 10-ти днів або усунути недоліки, або надати Вам обґрунтовану відмову у задоволенні Ваших претензій на підставі свідчень реєстраційних технічних пристроїв, атестованих та опломбованих територіальними органами Держспоживстандарту.

Увага! Дія ПКЕЕ припинена, інформація яка надалі актуальна за період до 2018 року! 

Крім того, обленерго, як надавач «електричних» послуг, повинне здійснити для Вас перерахунок своїх послуг, відповідно до пунктів 44, 45, 46 Правил № 1375:

  • у випадку тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника — згідно з умовами договору, у розмірі подвійної вартості недоданої електроенергії;
  • у разі постачання споживачеві електричної енергії, параметри якості якої не відповідають показникам, зазначеним у договорі, енергопостачальник сплачує 25 % вартості такої енергії;
  • у разі порушення прав споживачів (відмова споживачеві в реалізації його прав, надання послуг, які за якістю не відповідають вимогам нормативно-технічних документів, відмова у наданні необхідної, достовірної інформації, ухилення від перевірки якості електричної енергії тощо) енергопостачальник несе відповідальність відповідно до законодавства та згідно із договором.

По-четверте, якщо Вас продовжують ігнорувати, тоді Вам треба направити претензію вже до однієї з нижченаведених організацій (та до їхніх територіальних відділень), які контролюють дотримання Правил № 1375 у межах своїх повноважень: до Міністерства палива та енергетики;
до Національної комісії регулювання енергоносіїв;
до Держспоживстандарту;
до Антимонопольного комітету.

Якщо в мережі підвищилася напруга і Ваші електроприлади згоріли, тоді Вам потрібно зробити наступне.

По-перше, у такому випадку негайно викликайте аварійну бригаду електромереж або ЖЕКу.

По-друге, попросіть аварійників скласти відповідний акт із вказівкою причин аварії — звісно, Ви повинні у ньому поставити свій підпис та залишити собі один примірник.

По-третє, віднесіть поламану електроапаратуру на ремонт, візьміть квитанцію про оплату ремонту та попросіть майстра зазначити причину несправності.

По-четверте, винуватцем стрибка напруги в мережі може бути не обов’язково енергопостачальник, але й ЖЕК, який обслуговує внутрішньобудинкові електромережі.

Тому зверніться до енергопостачальника з проханням повідомити — на чиїй ділянці відповідальності (його чи ЖЕКу) відбувся збій у роботі електромереж, а також з проханням надати документи, які би фіксували цей збій.

По-п’яте, направте претензію на адресу винуватця аварії (енергопостачальній організації або експлуатаційній установі) з вимогою відшкодувати Вам завдані збитки, додавши до неї копії акта та квитанцій про оплату ремонту техніки.

По-шосте, якщо винуватець аварії відмовив Вам у відшкодуванні збитків, тоді звертайтеся до суду!

Увага! Дія ПКЕЕ припинена, інформація яка надалі актуальна за період до 2018 року! 

Ми допоможемо Вам скласти всі необхідні процесуальні документи!

к списку материалов об отмене «штрафов» облэнего (возврате денег)

на главную страницу

о правомерности отключения электроэнергии

 

131 Responses to ЯКІСТЬ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*