Інформація не дублює типові випадки, надана за згодою осіб.
Фізична особа-підприємець звернулася до нас за консультацією щодо можливості підключення до електромережі після відключення у зв’язку зі складанням акту про порушення Правил користування електричною енергією. Нарахування по акту складали 33 тис.грн. Після з’ясування обставин справи нами було виявлено порушення процедури складання акту. Врегулювання спору відбулося на досудовому рівні. Підприємство було підключено до електромережі, а нарахування по акту повністю скасовані. Підприємець відмовився від можливості відшкодування збитків у судовому порядку через неправомірне відключення від електромережі.
Фізична особа-підприємець звернувся до нас після тижневого відключення двох магазинів після складання актів, суму до сплати по яких комісія обленерго визначила на рівні 20 тисяч гривень та 3 тисяч гривень за заміну лічильників. Після нашої консультації електропостачання магазинів було відновлено, а представництво на комісії філії призвело до скасування нарахувань.
Власник кафе звернувся за консультацією у зв’язку з відключенням та складанням акту. Другий екземпляр акту підприємцю надано не було. Після нашої консультації щодо дій споживача у даній ситуації та зверненням до енергопостачальника — електропостачання кафе було поновлено через декілька годин після складання акту. Завдяки нашому представництву інтересів підприємця на комісії з розгляду акту, нарахування за ним було зменшено з 68 тисяч гривень до 9 тисяч гривень.
Магазин роздрібна торгівля одяг. Представниками обленерго було складено акт про порушення Правил користування електричною енергією у непрацюючому магазині. Акт про порушення ПКЕЕ складено помилково оскільки невірно визначено точку підключення. «Штраф» 10200 скасовано.
Підприємець, проводячи ремонтні роботи у орендованому приміщенні, знайшов документ обленерго. Це був акт про порушення ПКЕЕ, складений задовго до ремонту. В акті була зазначена адреса, за якою орендоване приміщення. Нарахування по акту 2 000 гривень скасовані. Виявлено, що акт був помилково складений з наступних причин: зазначено прізвище, яке схоже на прізвище підприємця, але не його. Акт складено без присутності підприємця. У графі акту «в присутності» вказано «оператор ОСОБА1». ОСОБА1 не має права підпису та не є уповноваженим представником.
Фізична особа підприємець. Купувано нежитлову будівлю де була діюча електроустановка, згідно договору на електропостачання між обленерго та попереднім власником. Після продажу новому власнику електропостачання було відключено, договір про постачання електроенергії з новим власником обленерго не укладено. Створювалися штучні перешкоди із метою спонукання сплатили борги попереднього власника. Працівник обленерго вимагав надати документи про ліквідацію попереднього власника, до якого підприємець не мав ніякого відношення, при цьому зазначав, що підключення не відбудеться поки не надано документи про ліквідацію попредньго власника.
Ми звернулися до Антимонопольного комітету. ВАТ ЕК Миколаївобленерго отримало рекомендації Миколаївського територіального АМКУ від 29.05.09 № 1-292/80-372 щодо припинення дій, які мають ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції п.2 ст.50, п.5 другої частині ст.13 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді зловживання монопольним становищем, а саме: відмова від реалізації товару. Договір укладено. Енергопостачання новому власнику відновлено.
Підприємець. Розрахунок було помилково збільшено в кілька разів.
В магазині було складено акт про порушення, який розраховано як ніби то була включена потужність, яка значно перевищує потужність усіх наявних струмоприймачав. Також в порушення законів фізики до розрахунку включено пропускну здатність проводу, а номінал опломбованого вимикача було проігноровано (тобто пропускна здатність 36А була підключена від пристрою номіналом спрацювання 16А).
В акті було вказане порушення п.6.40 ПКЕЕ (замість ПКЕЕ діє ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії), зазначаю, без облікове підключення не відповідає переліку порушень, вказаних в п.6.40. Також необґрунтовано було збільшено період (проводи без облікового підключення вільно видно з до облікового вимикача, який поруч з електролічильником, тобто виявити без демонтажу та застосування спеціальних пристроїв під час контрольного огляду (визначення контрольний огляд відповідно до ПКЕЕ (замість ПКЕЕ діє ПОСТАНОВА 14.03.2018 № 312 Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії),)).
З огляду на те, що без обліковий провід, який виходив з ввідного автоматичного вимикача, встановленого у щиті обліку, було прокладено відкритим шляхом та його можливо було виявити під час контрольного огляду лічильника. Це підтверджується і фотографіями порушення, зробленими представниками відповідача під час проведення перевірки 19.08.2010р. Таким чином, представники обленерго під час розрахунку по акту необґрунтовано (помилково) внесли порушення до тих, які неможливо виявити під час контрольного огляду, що суттєво вплинуло на кількість днів у розрахунку. Сума помилкових нарахувань склала 54 тис. гривень.
Підприємці — електролічильники — пульти кервування. Багато випадків, є практика відміни нарахувань, або зменшення нарахувань. Кожен випадок індивідуален.
Підприємці — електролічильники — пристрої для зупинки. Багато випадків, є практика відміни нарахувань, або зменшення нарахувань.
«Штраф» обленерго — підприємство/акт про порушення ПКЕЕ/составление акта о нарушении ППЭЭ (типові випадки)
«Штраф» обленерго — підприємець/порушення ПКЕЕ/составили акт о нарушении
«Штраф» обленерго стосовно громадян /акт про порушення ПКЕЕн (правила для населения)
А прокуратура заходит на этот сайт? Где санкции против руководителей «Николаевоблэнерго» и начальников районных отделений?
Умысел всегда сложно доказать. По версии облэнерго расчёт один. по версии потребителя — другой. Правомерный расчёт — третий. Облэнерго максимально считает, потребитель минимально, в суде устанавливается правомерность применения алгоритмов Методики. Единственно интересный факт для прокуратуры — это подделка акта (дописка «скрытая проводка») и передача в суд подделанного документа.
Сообщите правомерность установки индикаторов влияния магнитного поля типа NIK М7067254 на электросчетчик и сиртификованы ли они? Заранее благодарны.
Сообщите правомерность установки индикаторов влияния магнитного поля типа NIK М7067254 на электросчетчик и сиртификованы ли они? Заранее благодарны!
Работник облэнерго при установке индикатора составляет Акт об установке индикатора. Есть такой Акт? Если есть, то там должна быть указана информация о сертификате индикатора. Далее проверяем указанную информацию.
копию акта не оставили.
не обратили внимание есть ли сертификат индикатора.
1. при установке индикатора составляет Акт об установке индикатора — событие происходит когда работник облэнерго закрепляет индикатор на уже установленный счётчик;
2. Вам устанавливают счётчик и на нём уже закреплен индикатор;
В любом случае составляется Акт о событии (быть то замена счётчика или установка индикатора на уже установленный счётчик).
Вы берёте индикатор ПОД СОХРАННОСТЬ.
Как Вы узнали вообще о индикаторе? Какой был документ(о замене счётчика, о пломбировке, или в каком другом документе указали индикатор)?
установили индикаторы, по словам дочери составили акт, дали ей подписаться, копии не оставляли. Счетчик установлен на отеле в доступном месте для посетителей (корридор). Супругу мою частного предпринимателя, владелицу отеля не приглашали при установке индикаторов, дочь к отелю не имеет никакого отношения. Индикаторы установлены типа»MAGNET» название «NIK». Скорее всего или их плохо установили, на двух индикаторах верхняя часть расклеена, но форма крестика созранена % на 50. Я точно знаю что никаких воздействий магнитов на индикаторы не осуществлял. Можно ли сделать независимую экспертизу, если да, то какой порядок? Можно ли Вам послать фотографии индикаторов и как?
Какие последствия того, что индикаторы отклеились? Просто отклеились и Вас это беспокоит? Или работники облэнерго составили Акт о нарушении Правил пользования?
вышлите в почту energy-mk@mail.ru фото что есть и максимально подробное описание что было «по словам дочери»? И каковы дальнейшие последствия, если таковые есть.
Работники облэнерго составила Акт о нарушении Правил пользования, мотивируя тем, что верхняя часть индикаторов отклеилась при воздействии прибора с электромагнитным излучением, что привело к изменению показаний счетчика. Сказали что возьмут счетчик на экспертизу. Объясните пожалуйста, какой порядок передачи счетчика на экспертизу и какие у меня гарантии что она будет достоверной, если ее будут делать работники облэнерго, или может обратиться в суд для проведения независимой экспертизы?
В Методике описан порядок применения в таком случае: без экспертизы, в случае фиксации индикатором воздействия магнитного поля. Теперь необходимо установить: что именно есть «факт фиксации индикатором»? В зависимости от индикатора.
Они объясняют факт фиксации индикатором то, что верхняя часть его расклеена. Воздействие магнитного поля исключаю, так-как я в курсе, какая реакция магнитного поля на индикатор, меня интересует, как можно проверить через экспертизу, что воздействия магнитного поля не было на индикатор. Заранее очень благодарен.
«меня интересует, как можно проверить через экспертизу, что воздействия магнитного поля не было на индикатор.»
Такая экспертиза назначается в ходе слушания. Это первое.
Второе: в каждой области (почти в каждой) работники облэнерго или дружит с экспертами или даже создают предпрятия проведения экспертиз т.к. это поток и цена одной экспертизы от 2-3 тыс грн а их в месяц по облэнерго около сотни.
Ваша задача открыть реестр аттестованных судебных экспертов, желательно в составе государственного института судебных экспертиз и в суде ходатайствовать о назначении (с участием сторон и представителя производителя наклеек). Облэнерго будет возражать. И не факт, что дело не пойдёт на облэнерговску «экспертизу».
Теперь главное.
В нашей практике почти постоянны факты завышения расчёта. Например дела где расчёт уменьшали до правомерных с 60 тысяч до 600 гривен. Или с 22 тыс до 340 грн.. Облэнерго применяет Методику по максимально возможным алгоритмам.
Есть ли смысл тратить на суды и на экспертизу (платит та сторона, которая просит назначить)?
Ещё важно кто подписал акт.
В нашей практике счётчики с пультами и с экспертизами в пользу облэнерго — признавали не надлежащими доказательствами т.к. Акт о нарушении подписан не уполномоченным лицом. Тогда расчёт не производится.
Если хотите, проверим это.
Пришлите Акт.
Пришлите протокол о рассмотрении акта.
Пришлите ту часть договора, где указаны часы работы предприятия и мощность.
Пришлите пояснения — кто подписал Акт и как происходил процесс составления — подписания.
Теперь о Акте установки этих индикаторов. Этот акт установки если подписан не уполномоченным лицом — не есть доказательство. Если облэнерго ошибается в таких важных документах, даёт подписывать кому попало, то, возможно, Акт о нарушении и расчёт тоже с неправомерными обстоятельствами.
Добрий день! можливо ви допоможите. В мене в магазині стоїть автомат 25 КВт, в договорі 16 кВт. 10 років тому підключали — ніхто е звертав уваги на автомат а зараз заставляють поміняти на менший! чи правомірно! зараз автомат запломбований і нормально працює.. чи можуть вони за це відключити електроенергію? якщо 10 років претензій не було?
«стоїть автомат 25 КВт, в договорі 16 кВт» можливо 25А та 16А? Якщо в документах 16А, то має бути саме 16А. Таким чином обленерго приводе у відповідність Вашу дозволену потужність.
п.1.2 ПКЕЕ:
дозволена потужність — максимальна величина потужності, яку
електропередавальна організація дозволила споживачу для
одночасного використання (одночасного ввімкнення струмоприймачів)
за кожним об’єктом споживача на підставі нормативно-технічних
документів відповідно до умов договору; { Абзац пункту 1.2 в
редакції Постанов Національної комісії регулювання
електроенергетики N 1449 ( z0106-09 ) від 25.12.2008, N 105
( z0304-10 ) від 04.02.2010 }
Але є рішення.
Відповідь надіслали на Вашу пошту.
Надішліть будь-ласка відповідь стосовно ввідного автомата. Дякую
Перепрошуємо, але багато запитів, конкретизуйте (опишіть повно) свій запит.
Прошу вибачення. Я мав на увазі випадок вище, коли енергопостачальники вимагають встановити дообліковий автомат відповідно до умов договору. В моєму випадку навантаження збільшилось і ампеража їснуючого автомата не вистачає. Поділіться будь-ласка, яким чином можна уникнути виготовлення тех. умов на збільшення потужності? Дякую.
В правовому полі — не можна. Але на усіх ринках продають автомати, які мають так би мовити «заводську дельту по номіналу» (наприклад, значення вказане на автоматі одне, а пропускає струм більший). Теоретично це підпадає під порушення Правил «самовільне збільшення потужності». Але ж Ви такий автомат купували! Ви самі нічого не збільшували, тобто відповідальніть (можливу тобто теоретичну) несе продавець. А продавець скаже: «я сам такий купував». Єдина для Вас проблема в такому випадку з автоматом «завищеним» — не перевищували ліміти за Договором.
Добрий день! Проблема в тім що за зимовий період у мене в магазині було використано електроенергії більше ніж я записав у ліміті.Прийшов провіряючий з РЕМ і записав показник лічильника. Виписали рахунок до оплати по факту лічильника.Але ще мають виписати штраф за необліковану енергію яка не була мною подана в РЕМ. Чи можна оскаржити штрафні санкції? Справа в тім що у мене ел.підігрів підлоги. А він працює в економрежимі тільки коли є безперебійне постачання ел.ен. а в нас буває віключають майже через день а то й частіше. Через це підігрів все працює на максимальній потужності-потрібно нагріти підлогу до потрібної температури і тоді він переходить в економрежим.А в нас це практично не можливо через часті відключення . І ще цікаво як нараховується штраф? Від якої суми і за який період? В мене було перевищення на 7000 квт а штраф сказали буде 5000грн. Я пояснив що літом не викорисовую стільки ел. скільки задекларував в лімітах і перекрию богр.Та з мене вимагають негайної сплати боргу і штрафу. Хоча в даний кризовий період не має навіть на сплату боргу. Чи мають право на відключення магазину якщо я не сплачу штраф? Дякую.
«мають виписати штраф за необліковану енергію» — це санкція, передбачена ст.26 ЗУ «Про електроенергетку», за перевищення договірної величини споживач сплачує двократну вартість. Але. 1. Порядок застосування (є певний термін для застосування). 2. Яка була сплата? (є позиція ВСУ та ВГСУ щодо того як рахувати при сплаченому обсязі). Відключати — не мають права, це позиція ВГСУ, оскільки не є заборгованістю за електроенергію а є санкцією. Але. Багато обленерго відключають мотивуючи тим, що це «несплата рахунків передбачених Договором». Так їх трактування щодо правомірності відключення. Вам потрібно написати позовну заяву до Господарського суду, якщо потрібна наша допомога, в частині перспектив оскарження або їх відсутності надішліть на нашу пошту energy-mk@mail.ru більш детальну інформацію: яке обленерго, Ваш тариф, дати розрахункового періоду, скільки було у спірному періоді за лімітом, за даними звіту, скільки зафіксовано інспектором, тобто перевищення, скільки нарахували та чи нарахували додатково податок на додану вартість?
Дякую за коментар! Ще хотів запитати чи можливо порушити судову справу щодо постійного відключення ел.постачання.Я звернувся в місцевий РЕМ з заявою в якій прошу надати мені детальний графік відключення ел.ен. на нашій вулиці з вказаними годинами викл. і вкл. Обійцяють що зроблять такий документ. Я думаю з цим документом звернутись в суд щодо відшкодування збитків завданих моїй діяльності і морального відшкодування так як світло відключають майже кожен день і то на кілька годин. В результаті чого у мене є перевищення по використанню ел.ен. Поясню: у мене ел.підігрів підлоги.Він розрахований на роботу в економрежимі тільки коли є постійна подача струму. А в звязку з тим що струм вимикають підлога остиває і щоб потім набрати певної температури працює на максимум. І так майже кожен день. Я порівняно з минулим роком збільшив обсяг використаної ел.ен. в два рази а тепла в приміщенні нема тому що вимикають світло в робочий час-переважно з ранку до обіда на 3-5 год. А після обіду поки підлога нагріється то вже магазин закривається.Фактично в пусту гріє цілу ніч а на наступний ранок ситуація повторюється. Та й неможливо ввімкнути ні чайник ні компютер-робота паралізується .Де ж обіцяні послуги?Як мені пояснив начальник РЕМу-вони проводять профілактичні і планові роботи інколи стихія рве провода. Але ж не кожен день у нас цунамі і землетруси. Хоча самі працівники монтери які кожен день висять на стовпах кажуть, що лінія стара і ремонту не підлягає її треба замінити. Та й всі сусіди скаржаться на перебої з електрикою і низькою напругою в мережі. Хоча в угоді мені гарантували якісні послуги!!! А в результаті світла нема,холод в приміщенні і плата в два рази більша ще й штрафують без попереджень.
Хотів би знати чи допоможе мені ця довідка в суді(якщо РЕМ видасть справжню роз печатку а не підробку) і які ще папери потрібні для суду? І чи взагалі цю справу можна виграти?Адже як мені пояснив начальник РЕМу ,що на всі відключення він може назбирати довідки від метеослужб а решта це планові і профілактичні роботи(ремонт,обрізка дерев,заміри опору і т.п.) і взагалі вони мають право відключати світло на 48 год. Хоча для мене важливо щоб світло було в робочий час а не вночі.Дякую.
Ваша категорія электропостачання — третя. Обленерго має право перерви в постачанні до 24 годин. Але якщо це ремонти або щось інше мають надати попередження. Якщо вимикають постійно без попередження, мотивуючи аварійними випадками (за їх відсутності), то напішіть скаргу в Мінененерговуглепром України Київ, Хрещатик 30, 01001. Їм нададуть припис у разі виявлення порушення. Судову справу починати з цього спору не рекомендуємо (обленерго буде спортити в усіх інстанціях, а Ви витрачати час та гроші на суди, за результатом баланс для Вас, у разі рішення на Вашу користь, все одно буде негативний).
Дякую за коментар! Можливо ви й праві. Але я думаю при хорошому адвокаті можна цю справу розвити в різних напрямках. Та й ви дивитесь на це тільки зі сторони закону. А як людський і моральний фактор? Можливо для обленерго нема до мене діла. Та я використовуючи їх послуги плачу свої кровні гроші і переплачую за них і реально мерзну зимою заплативши за їх неякісні послуги. Я ж кажу що в звязку з відключеннями я маю переплати в місяць в два рази-хто мені ці гроші відшкодує? Є ж принаймі допустимі норми температур в приміщенні при яких можна працювати-відповідно коли температура нижча то я маю закрити магазин? А хто оплатить простої? Мені зарплату не дають-я сам маю наторгувати.І частину виторгу віддати і за електроенергію якої часто нема. А хто оплатить ліки які при роботі в таких умовах. І в кінці кінців хто оплатить втрачені нерви і моральні збитки? Звичайно це не в нашій «правовій» державі. По крайній мірі місцевий РЕМ міг би під час тих ремонтів переключати нашу вулицю на іншу підстанцію-так це ж їм лишні витрати,це їх гроші за які вони переживають а мої вони і так здеруть бо суд на їх боці. Нема в нас адвокатів толкових. Та й закони не для нас писані.
Все одно рекомендуємо написати скаргу (можливо колективну): Міненерговуглепром України, Київ, Хрещатик, 30. Вашу вулицю не відключатимуть.
Дякую за пораду! Правда сподівався отримати більш переконливу підтримку. Ви ж вище писали-«Если у Вас возникнут сложности во взаимоотношениях с облэнерго, мы в правовом поле поможем отменить неправомерные требования и необоснованные начисления!» і т.п.. Я чомусь думаю що адвокат міг підійти до справи з різних сторін? Скажімо є ж закон про захист прав споживачів де говоритсь що за неякіну продукцію чи послугу не треба платити. Є скажімо санітарні норми в яких зазначено що при температурі в приміщенні меншій за норму працювати не можна. Кажуть що можна ще звертатись в антимонопольний кабінет? Можливо що є ще якісь варіанти? Я не юрист і не маю практики в таких справах. Та коли відчуваєш себе ошуканим так хочеться добитись справедливості а порадитись ні з ким!
Порада з практики. Є рішення судів, які обленерго не виконує, оскільки діє мораторій на стягнення з обленерго. Підприємство, наприклад має рішення стягнути з обленерго 14 800 гривень за неправомірне відкючення, але ДВС не стягує, обленерго надало Постанову про мораторій. Єдине, що можна спробувати, це залік в кВт. годинах. Такий випадок є. Підпримству повернули 45 тис гривень шляхом заліку на особовий рахунок (але предмет спору був інший). Ми надаємо коментарі з практики кілька сотен справ.
я в селі Кам.Бузького р-н. Львівської обл. орендую приміщення 11кв.м.Приміщення було колгоспне,було підведено світло і був лічильник.Тепер це приміщення другої фірми,в якої я його орендую а вони незнають де лічильник.В обленерго кажуть що в них такої точки немає.Як і де знайти хоть якісь документи що підтвердяь, що точка була,і платили за ел.енергію.
Вам необхідно знайти балансоутримувача. Потім з боку балансоутримувача знайти енергетика або хто за нього. Необхідно усі документи (які є) бачити + історію (коли що відбувалось). Документи та/або повну історію Вашого питання віишліть на нашу ел.пошту.
Здравствуйте!
У меня в магазине инспеторы изьяли счетчик, на экспертизу, опломбировали в целофановый кульок. Сказали прийти к зам. Тячевского РЕС с копией акта нарушения где указано что индикатор магнитного поля нарушен. Изьяли 23,04 сказали прийти 24.04 заместителя небыло на месте уехал в Ужгород. В другие дни не получается их посетить смогу только на следующей неделе.
1. Как мне правильно поступить. Возможность воздействия магнитного поля не исключаю. Так как продавцы получили от меня указание «… в связи с тем что мы не укладываемся в лимит который предоставила енергосеть, максимально экономить электроэнергию … » в связи с чем они решили попробовать воспользоваться магнитом. Об этом я узнал только после изьятия счетчика-продавцы сознались. В акте о нарушении росписался я.
2. Кто и на каких основаниях имеет право проводить экспертизу.
3. Я так понял что она проводится у них на месте в РЕС.
Отправляю вам скан-копию акта на почту energy-mk@mail.ru
Для Вас информация в почте. Для читателей нашего сайта: если индикатор магнитного поля «сработал» то никакая экспертиза не нужна. Сам по себе индикатор магнитного поля (теоретически) срабатывает только при наличии магнитного поля определённых силовых характеристик и является подтверждением влияния магнитного поля на электросчётчик. Ещё добавим: в РЭСе не может быть экспертизы, кроме этого, если нет самого магнита (сняли магнит со счётчика) то нет методологии определить по счётчику был магнит или не было (без индикатора). Исключение — когда сам магнит изъяли (сняли со счётчика).
Добрый день.
Подскажите как поступить: купил жилое помещение (с электричеством), перевел в нежилое, получит в РЕС тех условия на 3 кВт на нежилое помещение + договор «Про надання послуг з приєднання до електричних мереж».
Заказал проект (не в РЕС), проект сделали а «погодити» не можем.
Ответ сотрудников (руководителя) РЕС — у нас линия по Вашей улице перегружена — замените 2 пролета проводов между столбами, и тогда всё сосласуем, разрешим и сделаем.
Требование законно или нет
Если в жилом помещении было 3 кВт., то 100% незаконно требование вообще получать технические условия.
Технические условия выдаются: 1. в случае изменения мощности; 2. изменения категорийности; 3. изменения точки подключения.
Теперь далее: как мы поняли, то ТУ Вы получили и уже проект сделали. С ними согласовывать согласно Правил необходимо только тип прибора учёта, но никак не пролёты!
Это типичный лохотрон, т.к. менять пролёты будет дорого и обычно люди «идут решать вопрос».
Облэнерго не имеет полномочий делать экспертизу проектов! Проект делает организация имеющая лицензию на основании ТУ. То есть никакие пролёты там не указаны.
Если действовать по Правилам, то Вы выполняете ТУ, делаете монтаж, замеры, всё предоставляете в филиал облэнерго и согласно Правил в течении 7 дней они уже должны дать проект договора о поставке электроэнергии. А если не дадут, то штраф Антимонопольного комитета для них может быть 10% оборота облэнерго.
Доброго дня!
Допоможіть розібратись з таким питанням.
Юридична особа є власником трьох електроустановок та згідно положень п.3.35. Київенерго вимагає встановити ЛУЗОД.
Не хочемо встановлювати, тому вирішити продати електроустановки трьом різним субєктам, таким чином, що кожен з них окремо не буде підпадати під п.3.35.
Питання:
1. Чи можуть бути власниками електроустановок ФОПи?
2. У разі, якщо власником усіх трьох установок буде одна юридична особа, але буде здавати їх в оренду трьом іншим субєктам, то чи в такому випадку можна уникнути необхідності встановлення ЛУЗОД?
Наперед вдячна за відповідь!
Перед тим, як продавати надайте відповідь: споживання більш ніж 50 000 кВт.годин на місяць, якщо так, то на протязі якого періоду?
В настоящее время имеет место быть такая интересная ситуация. По хозяйственным отношениям, согласно существующей практике высшего хозяйственного суда — решения поставщика о начислении стоимости недоучтенной электроэнергии на основании акта о нарушении является оперативно-хозяйственной санкцией и может быть обжаловано в судебном порядке. В то же время согласно обобщающему разъяснению Высшего специализированного суда по гражданским и уголовным делам — такие решения поставщика в местных гражданских судах обжалованию не подлежат, а подлежат рассмотрению наряду с другими доказательствами при материальном иске энергопоставщика к потребителю о взыскании стоимости недоучтенной электроэнергии. В итоге происходит двойная практика судов разной юрисдикции по аналогичным взаимотношениям.Как Вы можете прокомментировать такую нестыковку?
Практика «обжалованию не подлежат, а подлежат рассмотрению наряду с другими доказательствами при материальном иске энергопоставщика к потребителю о взыскании» раньше (до 2008 года) была в хозяйственных судах. По нашему иску практика изменилась: мы написали, что согласно ст. 1 ЗУ «Про електроенергетику» электроэнергия это товарная продукция, есть договор сторон «о поставке электроэнергии» (товарной продукции). То есть это договорной спор. Если для юридических лиц и предпринимателей есть практика, то физическое лицо в иске также обозначает договорной спор и оспаривает решение (то решение энергопоставщика, о применении Методики). Ст. 16 ЦК «Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором (а в договоре «все споры в судебном порядке»)) або законом (а в Методике, прочих документах есть «если … было событие, то методика не применяется» — например: не указали на схеме место подключения — Методика не применяется))». В иске должны быть обоснованы требования нарушением Методики (период, схема (которая обязательна согласно п.4.6. Методики), счётчик-модель т.к. бывают случаи связанные с нарушением схем, но определённые модели счётчиков учитывают 100%, то есть убытков нет, и, возможно, много других электротехнических деталей, которые обоснованы ПУЭ, ПТЭУ, ПБЭУ). Возможно такое определение Высшего специализированного суда по гражданским и уголовным делам, в связи с десятками тысяч исков не обоснованных ничем (иск «хочу счастья» без указания какой пункт какого документа нарушен — мы такие видели «насчитали много суд прошу уменьшить»).
Здравствуйте.!
Прошу вашего совета: Был целостный имущественный комплекс, половина которого была приобретена мною(я имею статус юр.лица) Некоторое время не возникало никаких вопросов.У бывшего владельца существует договор с облэнерго на поставку э/э. У меня -отсчитывающий прибор учета. Но в настоящее время владелец снова перепродал оставшуюся 2 половину, а новый хозяин потребовал заключить договор с обл.энерго, на что облэнерго предложило мне заказать новые ТУ, проект и устройство нового ввода, что по стоимости больше приобретенного мною участка.Как решить вопрос и с кем, чтобы разделить первоначально спроектированную мощность на целостный комплекс пропорционально купленным участкам. С уважением-Людмила.
Вопросы:
1. договор на поставку электроэнергии с кем был подписан?
2. место установки счётчика и место присоединения (вышлите скан договор+приложения на energy-mk@mail.ru только в письме опишите всю историю и Ваш контактный телефон т.к. присылаются документы с текстом «вот документы, помните мы обращались»)?
3. То есть, если мы правильно поняли, Ваша часть не имела договора о поставке электроэнергии?
Вариантов решения — масса, всё зависит от «конфигурации» исходных данных.
Добрый день!
Прошу консультацию если можно.
Нежилое помещение в жилом доме нужно запитать.Есть старая проводка но как я слышал должна быть видимая точка подключения+кабель в гофре до моего счетчика должен быть видим.Етого на старой проводке нет.
Есть возможность подключения или от щита дома который рядом до него метров 25
либо тянуть кабель еще дальше но в етом доме -дом старый .Еще ближе стоит шкаф как мне подсказали горсвета(провод к нему идет от воздушной линии)
Мне сказали что пи худшем для меня раскладе договор + вся работа по протяжке и установке мне обойдется в 3 000 у.е. я так понимаю при лучшем раскладе в 2500 наверное.
У меня вопросы-как по вашему сумма адекватная и какая по вашему должна быть -если возможен такой подсчет.?
возможно ли подключение помещения от будки (предположительно)горсвета-для уменьшения длины пролаживаемого кабеля.или ето не возможнов принципе.
1. от руки схему где что есть, а также на схеме укажите где что будет (нарисовать сканировать)
2. по какому договору поставка электроэнергии сегодня?
3. характеристика подключения которое есть (мощность, описать как выполнено)
4. характеристику электроустановок которые планируются
И ответ- нет возможности для подключения (учитывая что я ЧП) имеют ли они право мне отказать?
ответ для Вас в Вашей почте и в предыдущем комментарии
ого так бысто отреагировали-).Послал фото и описание .Жду-)
по мере продвижения очереди вопросов
Відповідно до положень частини 2 статті 18 Закону України «Про електроенергетику» фінансування капітального будівництва, реконструкції та обслуговування об’єктів, призначених для спільних потреб підприємств електроенергетики та підприємств інших галузей, провадиться за рахунок замовників (власників) та користувачів цих об’єктів.
Прошу роз’яснити:
1) зміст поняття «об’єкти, призначені для спільних потреб підприємств електроенергетики та підприємств інших галузей» (зокрема, чи відносяться до таких об’єктів трансформаторні підстанції, інші елементи електричних мереж, що є у власності РЕМ);
2) чи охоплюється у даній нормі закону поняттям «підприємства інших галузей» фізична особа-підприємець, що займається роздрібною торгівлею (магазин продпромтоварів).
З’ясування поставлених питань необхідно для вирішення проблеми приєднання до електричних мереж РЕМу після реконструкції магазину шляхом добудови нових приміщень та необхідності установки додаткового обладнання (в основному холодильного) при відсутності за необхідної потужності.
Вже діють Правила приєднання та Методика розрахунку плати за приєднання:
Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджені Постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 8 лютого 2013 р. за № 236/22768. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0236-13
Методика розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджена Постановою НКРЕ від 12.02.2013 № 115, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 р. за № 339/22871. http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0339-13/page
Але є шляхи вирішення в правовому полі багатьох питаннь без збільшення потужності (звертайтеся на нашу пошту energy-mk@mail.ru).
Добрий день!
Відповідно до положень частини 2 статті 18 Закону України «Про електроенергетику» фінансування капітального будівництва, реконструкції та обслуговування об’єктів, призначених для спільних потреб підприємств електроенергетики та підприємств інших галузей, провадиться за рахунок замовників (власників) та користувачів цих об’єктів.
Прошу роз’яснити:
1) зміст поняття «об’єкти, призначені для спільних потреб підприємств електроенергетики та підприємств інших галузей» (зокрема, чи відносяться до таких об’єктів трансформаторні підстанції, інші елементи електричних мереж, що є у власності РЕМ);
2) чи охоплюється у даній нормі закону поняттям «підприємства інших галузей» фізична особа-підприємець, що займається роздрібною торгівлею (магазин продпромтоварів).
З’ясування поставлених питань необхідно для вирішення проблеми приєднання до електричних мереж РЕМу після реконструкції магазину шляхом добудови нових приміщень та необхідності установки додаткового обладнання (в основному холодильного) при відсутності, за словами РЕМу, необхідної потужності.
Здравствуйте!
В магазине месяц назад поменяли счётчик с СОЕ-5020Н на HIK 2102-02. сказали что у старого 1 апреля заканчивается срок эксплуатации. Купили новый счётчик прям в облэнерго. После установки новый счётчик начал прилично наматывать кВт. Пока заметили не успели скорректировать лимиты, но это полбеды. За ночь( с 8 вечера до 9 утра) при работе одной сигнализации счётчик накручивает 2,5кВт. Да и вцелом за месяц(учитывая то что половиа отчётного периода работал старый счётчик) вышло намного больше потребление чем зимой когда как минимум работает обогреватель и меньше световой день. На май уже скорректировали лимиты на всякий случай. но хочется разобраться почему так сильно «мотает». Если написать заявление на проверку НОВОГО счётчика купленного у облэнерго чувствую заставят оплачивать распломбировку-опломбировку+как они любят расходы на транспорт. за прошлый год 3 раза оплачивали эту процедуру, недешево… Каковы наши действия чтобы узнать всё ли нормально с новым счётчиком и почему так сильно наматывает кВт?
С уважением, Ольга
Вы можете обратиться к энергопоставщику (процедура предусмотрена законодательством), счётчик снимут и поставят на стенд,
но это долго и немного затратно (платить за распломбировку-опломбировку).
Другой способ: поставить ещё один счётчик (купить). Счётчик установить после расчётного счётчика. Это затратно, требует изменения схемы РУ 0,4.
Самый простой способ проверить счётчик: (можно проверить самостоятельно)
необходимы токоизмерительные клещи (у любого электрика), любая стабильная активная нагрузка (например тепловентилятор).
1. всё отключить;
2. включить тепловентилятор;
3. токоизмерительными клещами измерить ток;
4. за промежуток времени (например полчаса или меньше, время фиксировать точно) посчитать на сколько изменились показания на счётчике.
5. рассчитать реальное потребление (ТОК * НАПРЯЖЕНИЕ * ВРЕМЯ).
Расчёт должен показывать то же, что и счётчик.
Если необходимо детализация как считать, обращайтесь на нашу эл. почту.
доброго Вам часу доби!!!! у мене таке запитання:
проживаю в селі, був старий будинок зараз беребудовую… планую на новому будинку змінювати старий лічильник із однофазного на трифазний… до того ж старий лічильник зареєстрований ще на вже померлого діда… незнаю, як бути, із чого почати, кажуть щоб переписати на себе лічильник потрібен державний акт на земельну ділянку + всі документи на будівлю, яких ще наразі немає… дуже прошу допомоги… які мої дії в такому непростому випадку і чи мої плани мають право на життя??? наперед дуже вдячний.
Якщо будинок вже є то акт на землю не потрібен.
потрібно:
1. документ, який засвідчує право власності або право користування будинком діда;
2. укласти договір про постачання електроенергії за адресою будинка діда (Ви маєте право на підставі докумнта вказаного у п.1);
3. для встановлення 3-фазного електролічильника заява встановленого зразку (діють нові правила приєднання, всі Ваші витрати дії чітко регламентовані).
більш детально — звертайтеся на нашу пошту.
Существует «поверье», что если объект (лайтбокс), подключенный к сетям электроэнергии, имеет потребляемую мощность менее 100 Вт, то на таком объекте счетчик электроэнергии необязателен. В связи с этим хотелось бы знать:
1. На какие нормативные Акты можно ссылаться, если это правда?
2. Какие еще существуют правила, позволяющие не использовать счетчик?
3. Какие документы нужно предоставить, чтобы воспользоваться такой нормой?
4. Как рассчитывается плата за потребленную электроэнергию?
Правила п.3.6:
3.6. Підключення електроустановки споживача, яка не
забезпечена розрахунковими засобами (засобом) обліку електричної
енергії, забороняється, за винятком випадків, передбачених
розділом 6 цих Правил.
Раздел 6:
6.49. Тимчасове безоблікове користування електричною енергією
за заявою споживача може бути дозволено постачальником електричної
енергії:
на строк до 30 діб у разі, якщо у замовника відсутня технічна
можливість встановити розрахункові засоби обліку електричної
енергії через відсутність пристосованого для цього приміщення;
на строк до 1 року у разі, якщо встановлення розрахункових
засобів обліку електричної енергії недоцільне внаслідок
використання електричної енергії для електроустановки потужністю
до 0,1 кВт.
То есть возможно. Чтобы получить подключение без счётчика — необходимы ссылки на обязательства энергопоставщика, а также лицензионные обязательства. Если хотите, мы подготовим для Вас обращение. Пишите на energy-mk@mail.ru
Хочу спросить у предпринимателей УКРАИНЫ. Платят ли они предоплату за електроенергию на месяц вперед.В ХУСТЕ ВООБЩЕ БЕЗПРЕДЕЛ ДЕЛАЕТ ОБЛЕНЕРГО МАЛО ТОГО ЧТО МЫ ПЛОТИМ ВПЕРЕД ДЕНГИ .ТАК В ЕТОТ МЕСЯЦ ЕЩЕ РАЗ НАДО ЗАПЛАТИТЬ ВПЕРЕД.ТОИСТЬ В ЧЕТЫРЕ РАЗА Я ДОЛЖЕН ПЕРЕПЛПЧИВАТЬ ЗА ЕЛЕКТРОЕНЕРГИЮ .ЕСЛИ КТОТО ЗНАЕТ КАК ВЫЙТИ С ЭТОЙ СИТУАЦИИ ПОЖАЛУЙСТА ПОДСКАЖИТЕ.И ПРАВОМИРНО ДЕЛАЮТ ЛИ ОБЛЕНЕРГО???
Вы написали «надо заплатить вперёд», но не написали как в договоре о поставке электроэнергии.
Всё зависит от Вас: если вам дали подписать договор в котором указана предоплата + период её внесения и вы этот договор подписали, то взяли на себя обязательства платить как указано в договоре.
В какой редакции договор? Можете выслать скан на нашу э-почту.
Выйти из ситуации возможно, но для этого необходимо знать в какой редакции договор.
Доброго дня.
В нас з дружиною в дома 2 лічильники (1—одно фазний, стоїть на будинку і оформлений на дружину, а інший 3—фазний стоїть на хозд—ворі до нього підключана літня кухня, хлів — оформлений на мене.) Того року зробили припис поміняти вводні кабеля (сіп) ,я придбав що на 1 і на 3 фазний поміняв всіящики. Нові лічильники. А ось в чора прийшли складати договора і мені відмовили в договорі на 1 фазний лічил ьник сказали що все повинно бути від 3фазного. Вони правомірно це чинят?
Залежіть від конфігурації об’єктів архітектури: яко по БТІ все визначено?
По Бті один документ де зображено будинок і літня кухня (хоздвір) приписа не давали, але відмовли на складання договору,що на 1, що на 3фазний лічильник.
Якщо різні прізвища споживачів то не мають права відмовляти. Ви можете звернутися до Антимонопольного комітету України.
Я — ФОП, є діючий договір на постачання електричної енергії. Для збільшення договірної потужності вже виконані нові техумови (за новими правилами приєднання). Тепер для того, щоб внести змінив договір (збільшити потужність) з мене вимагають із ГАСКу декларацію про початок та закінчення реконструкції електричних мереж чи технічного переоснащення електроустановки (здається це звучить саме так). Справа в тому, що ГАСК не до кінця розуміє, що саме вимагається. Може хтось роз’яснить в яких саме випадках потрібна та декларація а коли не потрібна. Це ж лише технічне переоснащення, як я розумію…..
Необходимо уточнение по Вашему объекту:
1. характеристика объекта (законченное строение, имеющее технический паспорт, сдано в эксплуатацию либо стройка);
2. данные до увеличения (какое было производство);
3. данные что стало после увеличения мощности (как поменялся сам объект — что то достроилось, и.т.д.?).
4. какие документы в наличии по увеличению мощности (перечислить);
5. Самое главное: как требуют — письменно либо на словах?
Я житель села Вінницької обл. Я власник будинку, і до будинку пристроєна (літня кухня) в 35 метрів квадратних. Повністю усі документи на руках. Цю літню кухню я даю в оренду своєму батьку, він відкрив фоп і розшташувала там декілька компютерів і послуги для населення. Прийшов інспектор замостянського рес і сказав що потрібно ставити окремий лічильник для літньої кухні і міняти тариф на 1,22 грн за кіловат. або вони відключат весь будинок від світла. Хотів скласти акт, але я замітив що в нього вийшов термін дії його посвідчення.Він з погрозами пішов, і сказав що приїде з майстрами на відключення.В літній кухні разом з житловим будинком ніколи не використовквалось більше 250 квт. Чи потрібно міняти мені тариф, і ставити лічильник на літню кухню?. Чи є для фоп в сільській місцевості знижки на використання світла?
Вам не нужен никакой ФОП, т.к. весь дом для бытового потребителя.
Добрий вечір! Допоможіть, будь-ласка, у слідуючому питанні: чи є акт розмежування балансової належності актом передачі у власність Обленерго реконструйованої за рахунок Замовника лінії електромережі, якщо будь-які інші акти здачі-прийняття у власність з Обленерго не укладались?
Питання:
«Добрий вечір! Допоможіть, будь-ласка, у слідуючому питанні: чи є акт розмежування балансової належності актом передачі у власність Обленерго реконструйованої за рахунок Замовника лінії електромережі, якщо будь-які інші акти здачі-прийняття у власність з Обленерго не укладались?»
Відповідь:
Документ «акт (акти) про розмежування балансової належності та
експлуатаційної відповідальності сторін» може містити як балансову належність так і лише експлуатаційну відповідальність.
Читайте як вказано: балансова належність обленерго? Тоді цю помилку потрібно виправити. Акт розмежування не є доказом правочину з передачі лінії.
В «Акті розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін» п.3 Балансова належність ел.мереж та установок- Постачальника: ПЛ-0.4кВт Л-1 від КТП-№1 опора№9; Споживача: ПЛІ-0.4кВ від опори №9 ПЛ-0.4кВт Л-1 від КТП-№1 до БМ-25Г, БМ-25Г, ПЛІ-0.4кВ від БМ-25Г до ШО магазину та ШО магазину. п.4 Межа балансової належності ел.мереж та установок встановлюється:в точці приєднання автоматичного вимикача в БМГ Замовника до ПЛ-0.4 Л-1 від КТП №-1 на опорі №9 Власника. п.5 Межа експлуатаційної відповідальності встановлюється в точці( те,що і в п.4).Яку помилку і як потрібно виправити? На які нормативні документи посилатись,що цей акт не є доказом правочину передачі лінії у власність Обленерго? Які мої права при подальшому підключенні до даної лінії інших Замовників?
Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджені постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 8 лютого 2013 р. за № 236/22768
мають такі положення:
Нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення електричних мереж від точки приєднання до об’єкта замовника здійснюються замовником або за рахунок коштів замовника.
Нове будівництво, реконструкція чи технічне переоснащення мереж (об’єктів) від узгодженої точки приєднання до точки забезпечення потужності в мережах електропередавальної організації може здійснюватися цією електропередавальною організацією за рахунок коштів, отриманих як плата за приєднання замовника, а у випадку недостатності цих коштів – за рахунок плати за приєднання інших замовників, які приєднуються до того самого місця забезпечення потужності, або складової тарифу на передачу електричної енергії, або за зверненням замовника за рахунок поворотної фінансової допомоги, яка може надаватися електропередавальній організації.
Тобто є положення щодо повернення грошей.
Але повторюємо: потрібно читати угоди, оскільки можуть вписати будь-які умови (безоплатно передати і так далі).
Якщо угоди не мають безоплатної передачі, то почніть із листа до енергопостачальника з пропозицією повернути. Якщо не повертають — звертайтеся.
«Добрий вечір! Допоможіть, будь-ласка, у питанні: Я — ФОП звернулася в електромережі з проханням перенести лічильник у приміщенні магазину. Написала заяву, мені дали відповідь, що лічильник треба обов»язково вивести на вулицю, що в приміщенні він не може бути. Я не хочу щоб лічильник був на вулиці, що мені робити. І ще питання: Чи потрібні мені Технічні Умови, якщо мені непотрібно збільшувати потужність. Дякую.
«Я не хочу щоб лічильник був на вулиці, що мені робити. І ще питання: Чи потрібні мені Технічні Умови, якщо мені непотрібно збільшувати потужність»
відповідь:
1. при встановленні лічильника мають бути зміни до проекту оскільки в проекті все вказане (матеріали місце встановлення), а також нові (після монтажу) виміри;
2. «на вулицю» не можуть спонукати оскільки сторони передбачили в договорі місце встановлення. (але у приміщенні зміна місця потребує зміни додатку до договору з обленерго).
Добрый вечер.
Я предприниматель, в 2010 году подписал договор и установил новый счетчик.
Сейчас требуют заменить на цифровой + маршрутизатор и вынести на улицу .
Стоимость 11600грн.
Имеют право?
«Я предприниматель, в 2010 году подписал договор и установил новый счетчик.
Сейчас требуют»
ответ:
1. по поводу маршрутизатора нужно знать детали.
2. по поводу вынести куда то то 100% нет.
Сбасибо за оперативный ответ.
Детали — выдержка из акта
…….демонтаж ел.лічильника №………. із послідуючою установкою ел.лічильника NP06TDMM153F -2013 року в пластмасовій шафі обліку, на межі балансової належності (згідно вимог п 1.5.6 ПУЕ : 3,2 ПКЕЕ на зовній стінці будівлі РеУл 0,4 кв ТП187, із маршрутизатором : шафу обліку облаштувати дообліковим та післяобліковим ВА-16А згідно договору про постачання ел.енергії. Надати протоколи ЕТЛ та атестат акредетації лабораторії (згідно вимог п 2,24:2,28:2,18 ПКЕЕ)
Я являюсь субпотрибителем . Инженер сказал надо вынести счетчик и установить маршрутизатор на територию принадлежащую потребителю.
Но ответственность за пломбы на мне.
«Инженер сказал надо »
— какой (чей работник) этот инженер? Облэнего?
Весь смысл Вашего вопроса в том, что есть договор где место установки счётчика уже определено. А 1.5.6 ПУЕ — рекомендации а не обязательные требования.
Я предприниматель (магазин продуктовый). Летом 2013 года пришли сотрудники обленерго и предложили пройти с ними в ТП. Там меня поставили перед фактом, что счетчик теперь стоит там и отчитываться теперь я буду по нему. На мои возражения, в т.ч. почему без моего ведома устанавливался счетчик, который уже был даже опломбирован мне был один ответ «Потому что так. И даже если вы не подпишите акт, все равно отчитываться вы будете по нему.» В акте я хотя бы указал что не несу ответственность за счетчик. Тем более у меня нет даже доступа в ТП. Ключи только у их сотрудников.
А теперь 27.11.13г. звонок по телефону, что мы сегодня будем тестировать счетчик, и если вам интересно то можете прийте посмотреть. В данной ситуации мне было не интересно тратить своё время, тем более у меня сейчас плановая налоговая проверка, на их тесты. Счетчик их, устанавливали и пломбировали без моего ведома. В обед отключили свет на 15 минут. А вечером оставили сотрудникам моего магазина кучу всяких актов. В том числе акт о нарушениях, акт о направлении на експертизу счетчика, акт о замене счетчика (опять без моего присутствия), а также акт о том что я не явился на раннее согласованую дату проверки.
Должен ли я нести ответственность за счетчик в ТП. Правомерны ли их действия. Спасибо.
Необходимы документы скан в почту от договора до акта который недавно составили.
Здравствуйте. Я частный предприниматель. 03.12.13. ко мне в магазин пришли сотрудники облэнерго поросили чтобы я открыла ящик со счетчиком для проверки счетчика. Я открыла. Они стали подключать какие-то приборы и в процессе заявили что у нас не работает третья фаза. По проекту хоть и счетчик трехфазный мы используем две фазы и нерабочей оказалась фаза которая не используется. Муж об этом говорил. Но они не составляя никаких бумаг просто демонтируют счетчик и приглашают нас с мужем (магазин на муже) в РЕС для подписания необходимых бумаг. Мы в назначенное время пришли , но подписывать ничего не подписывали, обратились к начальнику РЭС, он обещал что разберется, но понятно он же не заставит их обратно повесить счетчик. А Инспектор который демонтировал счетчик собирается отправлять его на экспертизу. Правомерны ли действия сотрудников РЭС?
» приглашают нас с мужем (магазин на муже) в РЕС для подписания необходимых бумаг»
— необходимо знать каких бумаг? без этого ответ на Ваш вопрос невозможен.
Доброго Дня.РЕСом було відреаговано на скаргу жителя по якій проживаю я,в ході перевірки було відключено моє приватне обійстя,так як в моєму гаражі було виявлено токарний станок який ніби то був причиною перепаду напруги.Перевірку проводили без моєї присутності(мене не було на місці),була дружина,хоча договір з Обленерго підписаний зі мною.Після відновлення електропостачання,РЕС зробив перерахунок вартості за електроенергію за останнє півріччя по вищим тарифам,забовязуючи сплатити ще майже 2000 тисячі гривень,мотивуючи це тим що я використовую електроенергію з метою отримання прибутку.В мене проведена силова лінія я сам займаюсь фермерською діяльністю,маю землю і техніку для її обробітку,тож використовую станок для власних цілей,чи мають вони право на такий перерахунок,і які мої дії.Зазделегідь Дякую.
Те, що вони вчинили про «токарний станок який ніби то був причиною перепаду напруги» що призвело до «забовязуючи сплатити ще майже 2000 тисячі»
— неправомірно.
Яким чином «забовязуючи сплатити ще майже 2000 тисячі»? Письмова вимога? Інший документ?
Згідно акту правопорушення,був розрахований рохунок за електричну енергію,яка недоврахована внаслідок порушення ПКЕЕ.Документи розрахунку з вказаною сумою до сплати надали в письмовому вигляді.
Згідно акту правопорушення,був розрахований рохунок за електричну енергію,яка недоврахована внаслідок порушення ПКЕЕ. Документи розрахунку з вказаною сумою до сплати надали в письмовому вигляді.А також сказали в разі подання позовної заяви до суду я забовязаний повідими РЕС про так дії,чи правомірно це?
«в разі подання позовної заяви до суду я забовязаний повідими РЕС про так дії»
— про які дії — уточніть.
В настоящее время у меня с РЭС заключен договор как с бытовым потребителем. Какие нужны документы для перезаключения договора как для предпринемателя.
Доброго дня.Підкажіть,будь ласка,якщо нежитлове приміщення довгий час значилось як безхазяйне,але є існуюча ел.установка,прилад обліку.Чи можливо,на праві нинішньго власника,направити офіційний письмовий запит про видачу копій технічної документації даної ел.установки,пректу та схеми електрозабезпечення цього приміщення?(Хоча вводилась в експлуатацію ел.установка дуже давно,але документація має ж десь бути?) Якщо так,то куди саме:в місцеву дільницю РЕМ,в РЕМ,чи в Обленерго?Дякую.
Доброго вечора. Я-ФОП. Як співвласник маю частку у нежитловому приміщенні (спільна часткова власність). У 2012р. я з іншим співвласником обмінялися частками,тобто своїми приміщеннями, уклавши у нотаріуса договір міни. Після чого цей співвласник здійснив несанкціоноване перенесення лічильника у приміщення, власником якого став після договору міни. Маю намір звернутися з письмовою заявою до Обленерго про несанкціоноване перенесення засобу обліку та вимагати укласти договір про електропостачання зі мною, так як відбулася зміна власника. До того ж цей співвласник на даний час не має статусу фіз. особи-підприємця, а приміщення призначені для використання в комерційних цілях. Чи правильні мої наміри? І чи не могли б Ви надати зразок заяви про несанкціоноване перенесення засобу обліку?
Потрібно читати додатки до договору де вказане про місце встановлення лічильнка.
Чи не могли б Ви надати зразок заяви про несанкціоноване перенесення засобу обліку?
Своими словами: «проектом договором было предусмотрено место установки. Тогда то в одностороннем порядке…».
Доброго дня.Допоможіть розібратися у слідуючій ситуації.Якщо особа має у власності нежитлове приміщення,була СПД та вела у ньому господарську діяльність.Укладений Договір на електропостачання з Обленерго.На даний час особа припинила підприємницьку діяльність і знята з реєстрації як ФОП.Як бути з договором на постачання ел.енергії?Його треба розривати з Обленерго?Адже ел.установка і приміщення призначені для ведення господарської діяльності,а не для забезпечення побутових потреб населення,а фізична особа(не підприємець) в такій ситуації не має права укладати договору на постачання ел.енергії.Чи як бути???
Дія ПКЕЕ поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних
осіб (крім населення).
Для цілей ПКЕЕ наведені нижче терміни та
визначення вживаються в такому значенні:
населення — споживачі електричної енергії — фізичні особи,
які з метою задоволення власних побутових або господарських потреб
споживають електричну енергію для потреб електроустановок, що
належать їм за ознакою права власності або користування, за
винятком електроустановок, які використовуються для здійснення в
установленому законодавством порядку підприємницької діяльності;
Яке призначення Вашого нежитлового приміщення? Як буде використовуватись приміщення?
В приміщенні був розташований магазин косметики та парфумерії. На даний час пустує.Потрібна наявність електропостачання,так як в найближчі 6 міс. планується косметичний ремонт приміщення.Як буде використовуватись приміщення в подальшому ще не вирішено.Дякую.
Доброго дня! Я предприниматель (магазин продуктовый) 4 года назад поставил новый счетчик. Недавно приходили из РЕМ и говорят что нужно менять на новый за мой сет, и кроме этого нужно ново пломбу ставить за 1000 гр. Договор не могу найти но вроде бы там этого не прописано. Должен ли я платить за это все?
1. межповерочную замену счётчика предприятия и предприниматели оплачивают сами
2. интрвал между поверками может быть 4 может 6 или 8 или 16 (зависит от модели счётчика)
какая модельсчётчика?
Скажите вашу стоимость анализа рассчета доначислений електроенергии по протоколу о рассмотрении акта о нарушении /физ лицо предприниматель/
Без оплаты изучение расчёта на предмет точно и правильно ли всё считали (все величины и коэффициенты) и с оплатой если делать расчёт + вся практика по вопросу (решения судов в аналогичных делах).
Доброго времени суток, уважаемые! Решил обратиться к Вам за помощью, так как считаю действия работников РЭС неправомерными. Я являюсь частным предпринимателем, договор с РЭС заключен. Предоплату вношу. Буквально сегодня (14.04.2015), когда давал им показатели счетчиков и получал от них счет на проплату (такое я делаю 11 числа каждого месяца) мне они написали карандашом еще одну сумму, которую я якобы должен заплатить за электрику (хотя по самому счету я им ничего не должен) и плюс вручили прдупреждение об отключении 20.04.2015 в 9.00 утра. Можно ли выслать на Ваш э-мейл скан договора, ихнего счета и более детально показать в чем суть проблемы?
С ув. Андрей
Не очень ясно о «сумме карандашом» и какая задолженность указана в предупреждении об отключении?
Если правильно поняли, то долга нет, все платежи по договору в соответствии с показаниями счётчика?
Если это чья то глупость в части «дописки суммы карандашом» (какой то то не обоснованной, предлагаемой к оплате) то это 100% неправомерно.
Посетите руководителя филиала, разберитесь с начислениями, если всё по договору а «сумма карандашом» не предусмотрена договором и за это отключают, то сообщите о возможной жалобе в Антимонопольный комитет.
Добрый день.Обращаясь к Вашему сайту,несомненно находишь много полезной информации,но в основном она касается неправомерной работы инспекторов облэнерго,неправомерном отключении эл.энергии,начисления штрафов и т.п.,но вот для тех,кто только присоединяется к электросетям информации немного.Или здесь все в порядке????,хотя известно,что облэнерго часто перегибают палку,»навешиваяя»(включая в ТУ) Заказчику все,что угодно,вплоть до замены подстанций.Хотелось бы спросить,какими Правилами и Методиками пользовались облэнерго (конкретно в 2012 году) до вступления в действие новых Правил присоединения,а также какими Правилами «надання i погодження ТУ…»?В моем случае меня беспокоит на сколько законно вписаны пару пунктов в мои ТУ.
По подключениям — в работе мы выбираем наиболее интересные примеры (с согласования заказчика).
По Вашему вопросу — высылайте в почту.
Спасибо за ответ.Но все таки хотелось бы знать какие нормативы, Правила и Методики применяли облэнерго в период,когда старые Правила присоединения были отменены и до вступления в действие новых Правил присоединения к электросетям?
С 2008 по 2012 не было действующих, ТУ выдавали как хотели!
Я приватний підприємець взяла в оренду приміщення,в якому було припинено електропостачання за неуплату попередніми орендарями.Я заплатила суму заборгованості,приїхали працівники зРему склали акт прийманнч електролічильника,де вказано з якими показниками я його прийняла,після чого заключила договір про постачання електроенергії,світло мені підключили.Але коли я занесла звіт про використану електроенергію мені повідомили,що різниця складає 2300квт.,хоч я використала лише 16.Начальник сказав,що попередні власники самовільно підключали електроенергію і приїхали відключили світло не менні,апопереднім власникам.Акт відключення підписаний тільки працівниками РЕМ.Я не можу працювати,плата за аренду нараховується,виникла заборгованість.-Що мені робити-?
Доброго дня.Я підприємець,працівники РЕСу зобовязують мене з магазину винести лічильник на вулицю(принесли припис).Чи правомірні їх дії?Чи обовязково виносити?
В Правилах есть положение о выполнении потребителем обоснованных требований энергопоставщика. В акте-требовании энергопоставщик указывает текст требования и ссылки на какие но нормы чего то. Что именно указано, какие ссылки на ПУЭ, № пунктов?
1.Забезпесити точку обліку повіреним електролічильником(посилання6засоби вімірювальної техніки,занесені до Державного реєстру України пVІІ.12.3.,VІІ.12.5 ПТЕЕС;закон України «Про метрологію та метрологічну діяльність»)
2.Встановити комутаційний апарат в дообліковому розриві із тепловою вставкою згідно дозволеної потужності(п.1.2. та п 3.1.,п.1.5.30 та 1.5.36 ПУЕ,табл.27 додатку 1 ПТЕЕС;Гост 17703-72 та ТУ)
3.Встановити лічильник електричної енергії в шафу(п1.5.30 ПУЕ)
4.Перенести на межу балансової належності прилади обліку електричної енергії (на зовнішню стіну п1.5.6 ПУЕ)
В теории всё верно. 1.5.6 ПУЭ раньше было написано «рекомендовано» теперь убрали «рекомендовано» и есть требование устанавливать на границу балансовой ответственности или на границу эксплуатационной ответственности. В договоре (приложении) указаны эти данные. Остальные требования «заменить» зависят от номиналов и типов в ТУ-проекте. Более подробная информация может быть только после изучения всего.
Вітаю. Склалася така ситуація. Поставив біля будинку, в селі споруду типу МАФ (мала архітектурна форма). Є всі дозвільні документи з архітектури, сільради, тобто те, що стосується споруди. Приміщення планується під оренду, для бізнесу, у сфері послуг і консультацій. Тобто, максимум, що там буде це ноутбук і пара світильників, ну ще можливо електронасос для теплового опалення взимку, в сумі не більше 1 кВт/год. Я не дуже розуміюся в цих питаннях, просто звернувся в РЕМ, написав заяву, по вимозі надав документи на право власності і про договір оренди. Це все відправили, нібито в область на оцінку вартості, я так розумію «на словах». Зараз пройшло 3 тижні, знов звернувся в РЕМ, там сказали, що вартість установки лічильника 20тис грн, якщо ставити в магазині або 12тис, якщо через лічильник в моїй хаті (але тоді вся використана електроенергія рахується по комерційних тарифах).
Що мені робити? Куди звертатися, який взагалі порядок? Мене просто хочуть розвести, типу або плати або сиди без електроенергії. Мені ліпше ловити вайфай і час від часу бігати заряджати ноутбук до хати не користуючись світлом в магазині взагалі, а ніж платити такі гроші. Заздалегідь дякую за відповідь.
Какую мощность указали в заявке? Какое расстояние от точки подключения?
Расстояние от 5 до 10 метров, електроопора прямо возле стены. Мощность они записали 5кВт, но я думаю хватило бы и 2-х. На сколько дороже подключение коммерческого здания от жилого?
Цена-ставка по таблице цен за каждый кВт мощности, утверждённой НКРЭКУ, одинаковая для всех потребителей (если 10 метров и 5 кВт). Более детально — в эл почту.
У меня частный дом.Хочу поставить во-дворе МАФ.Как подключить электроенергию к МАФу?
Вариантов несколько. Зависит от имеющихся документов. И от необходимой мощности для нового объекта.
Мастер Киеобленерго выдал магазину Акт-вимогу встановити струмообмежучий автоматичний вимикач номіналом 10А п. 3.1. ПКЕЕ. Естественно этого очень мало для работы магазина. В течение более 10 лет стоял автомат 63А.
Правомерна ли такое требование со стороны Киевобленерго?
Какая разрешенная мощность в договоре?
законно ли требования реса юрлицу менять електросчетчик на електронный за свой счет
Для квартир-домов, жилья (категория «население») счётчики меняет энергопоставщик. Все остальные (юр.лица, предприятия, ФОП) меняют по требованию энергопоставщика, которое должно быть обоснованным, например, класс точности счётчика.
Вітаю!
Як ФОП маю укладений договір про спільне використання технологічних мереж з Обленерго.
Чи правомірна вимога Обленерго на укладення з ними договору про постачання електричної енергії, споживачем не був і не планую, мережі транзитні.
Обленерго посилається на роз’яснення Департаменту енергетичного комплексу Мінпаливенерго, щодо відшкодування втрат електричної енергії та врахування частки втрат як складової НЗТВЕ.
Потрібні деталі, схеми.
Добрый день, подскажите пожалуйста, может сможете помочь.
В квартире не проживаем 4 года, давала показания и платила, все думала что вселимся. С сентября 2016 увидела что переплата и решила пока не платить.
Первая квитанция от контролера пришла на 400грн., кода перезвонила и сказала фактические показания — следующая квитанция пришла на 1400.
Я передала фактические показания в Облэнерго и получила квитанцию на 11200, как будто счетчик сделал оборот….
Письма в Облэенерго с просьбами проверить потребление о том что квитанция ошибочна никакого результата не дали.
Мы вызвали проверку, проверили счетчик на наличие пломб, пофотографировали факт что квартира не жилая, но счет остался тем же.
Мы взяли подписи соседей о том что в квартире никто не проживает с октября 2013г., ситуация не поменялась.
Пытаясь договориться — мне все в один голос в Облэнерго твердили — что сама виновата — не надо было давать показания и оплачивать вперед… Счетчик 1988г. — вы ничего не докажете.
В итоге — взыскание долга и + судебные расходы в размере 1600грн.
Добиться ничего не могу. С мужем постоянные ссоры…
Одолжили у кого смогли и закрыли 7000, осталось 4000
Может Вы можете мне помочь?
Необходимо собрать всю информацию и требовать сделать сверку. Их представитель обязан снимать показания счётчика не реже чем один раз в 6 месяцев.
В мене є приватна майстерня (підприємець) . Нещодавно мене повідомили про вимогу перенесення лічильника на фасад будинку. При тому, що у 2001р. ввід в експлуатацію приладів обліку був зроблений з усіма тех. нормами . За цей період проводились повірки та заміна лічильників згідно вимог про облік, жодних перешкод до доступу лічильника не має. Але тепер ще й перенесення лічильника на фасад будинку за мій кошт . Ввід у будинок повітряний , кабель ізольований та броньований, до самого лічильника і прокладений по поверхні стіни . Перенесення аргументують тим ,що можливо я можу підключитись до даного вводу в тому місті де кабель входить у стіну , тобто в стіні. Я взагалі не проти, але чому за мій кошт (досить не мала сумма), за перенесення ,хоча ініціатором є енергопостачальник ?
Для відповіді потрібні документи, які вказують про межу розподілу.
Згідно акту балансової належності електромереж. Лічильник і кабель вводу від лічильника до повітряної опори належить мені. А від затиску кабеля на опорі і далі належить постачальнику. сама опора стоїть за межею моєї власнності.
Раніше ПУЕ рекомендували встановлення лічильника на межі балансової належності. З нової редакції убрали «рекомендовано». Але обратньої сили вона не має.
Власник торгового центру вимкнув електроенергію в одному з приміщень що розташоване в цьому ТЦ (магазині), що належить підприємцю. Заборгованість відсутня. Цими діями спонукає підписати новий договір оренди. Прошу повідомити чи законні його дії.
Залежить від умов існуючого договору.
Добрый день, как мне с Вами связаться, не могу найти Контакты, у меня срочный спор с энергонадзором, уже на стадии судебного разбирательства, сумма штрафа 87тыс гривен. 067 426 5005 свяжитесь со мной пожалуйста
Доброго дня. Ми юридична особа. Балансоутримувачі трансформаторної підстанції.
В серпні міс. 2017 р. написали заяву про «повідомляє що в зв’язку із тимчасовою відсутністю виробництва нами буде вимкнено КТП ном. і дата Просимо опломбувати підстанцію.»
А також листа про «Повідомляємо вас що __________ року нами відключено нашу трансформаторну підстанцію , яка знаходиться за адресою ________________________
Показники лічильника:-____________»
Для поновлення подачі електроенергії ми написали наступного листа «Повідомляємо Вас що ________ року нами буде включено нашу трансформаторну підстанцію , яка знаходиться за адресою вул. _____________»
В телефонній розмові нам було повідомлено що ми повинні заплатити за включення суму у розмірі _____, хоча виключення і включення проводиться нашими силами.
Дайте оцінку діям РЕМу.
Дякую.
Вони можуть включити послуги виїзд свого представника та опломбування (технічна перевірка).
Дякую.
Підтвердженням вимкнення підстанції є встановлена пломба енергопостачальної організації. Адже без пломби можна ввімкнути підстанцію а повідомити про ввімкнення пізніше. Після опломбування втрати нараховуватися не будуть
Добрий вечір.
Підприємство складається з двох об’єктів розташованих за різними адресами.
Кожен об’єкт має свою підстанцію з встановленою потужністю та точкою обліку.
Підстанції підключені до однієї лінії 10 кВ.
Склалася така ситуація, що необхідно перенести технологічне обладнання з одного об’єкта на інший. Але для цього необхідно збільшити встановлену потужність об’єкта куди маємо переносити обладнання.
Таке запитання. Чи можна перевести надлишок потужності з одного об’єкта на інший.
Дякую за відповідь.
Складне питання. Без деталей не можливо відповісти.
Сумніваюся. Різна адреса, різні площадки обліку. Однозначно збільшення потужності через видачу технічних умов.
Доброго дня. Ситуація наступна, прийшла перевірка і виявила що лічильник пошкоджений, забрали на експертизу и поставили новий, склали акт.(пошкодження лічильника визнав і заплатив за перераховані вартість за спожиту електроенергію, а також ремонт і заміну). У абоненському відділі мені дали постанову про винесення лічильника на фасад в 10 термін за мій рахунок а якщо не винесу мене відключать, що в кінцевому результаті і сталося. Що в цій ситуації порадите зробити? Наскільки це законно? Цікавлять посилання на закони що стосуються приписів.
Усі приписи щодо встановлення лічильників на фасаді за рахунок споживачів є неправомірними.
Обленерго може за свої кошти та за погодженням споживача встановити лічильник на фасад.
Відключати не мають права, це не є підставою для відключення.
А можна про це більш детально, я мав виконати припис до 02.03.18, в результаті на 13.02.18 у мене відключили світло. дайте свій емейл чи телефон, щоб я розповів всі обставини, і ви сказали що мені робити в цій сисуації
Пишіть на пошту rubilnikinfo@gmail.com
Межа балансового розподілу знаходиться на клемному містку лічильника. Тобто, це означає, що за ввідний провід, автоматичний вимикач, лічильник відповідає енергопостачальна організація. На фасад винести це їхнє право, але заставляти споживача — сумнівно. До того ж відключення без попередження. Бачу багато порушень
Так і є, міняти щось без проекту, вимоги щодо встановлення на фасаді не є правомірними.
Доброго вечора! Потребую кваліфікованої допомоги по натсупній ситуації.
030.50.18 працівниками Дтек дніпро складено акти про несанкціоноване підключення поза лічильником, вказано що виведений окремо провід і розетка.
Комісія назначена в акті на 25.05.18.
Враховуючи неприємну ситуацію, звернулась до знайомих в Дтек ( головний інженер) за допомогою, яка у відповідь прорахувала збитки по акту та надала наступну інформацію, а саме:
-штраф до 22.05 складає 56 000грн
-штраф пізніше вказаної дати збільшується до 84 000грн.
Та надала реквізити на оплату з рекомендацією не чекати комісії, бо сума стане ще більше.
Акт надаю на пошту для детальнішого ознайомлення
Чи правомірні дії інженера, наскільки достовірна інформація від інженера по стокам і сумам згідно акту?
Дуже потребую кваліфікованої допомоги.
Дякую за пораду.
Крім Акта про порушення ПКЕЕ який склали інспектори РЕМ ще треба дані з додатків до договору, все інше будемо уточнювати, оскільки розрахунки за Актами про порушення ПКЕЕ іноді завищені в 100 крат від правомірних.
Доброго дня! Скажить, будь ласка, до нас вже неоднарозово приходили працивники РЕМ перевиряти показники личильника на свитло… Але 18.07.2018 прийшов контролер РЕМ, коли не було дорослих, були лише неповнолитни дити 13 та 5 рокив, вин зайшовши до будинку при малолитних дитях склав акт обстеження про порушення пломби…. даний акт залишив дитям…В телефонному режими працивник повидомив мени (матери дитей) про штраф, який буде визначати обленерго… Яки мои дии та чого мени чекати, дякую!
Акт мають складати у присутності споживача або уповноваженого представника.
Які саме пломби вказні як пошкоджені? Є види пломб: держповірка, енергопостачальника, антимагнітний індикатор.
Добрий день. Зіткнувся з такою проблемо, київобленерго порушили строки стандартного підключення, я звернувся до нкрекп, вони відреагували та надізлали в рп листа щоб надали пояснення причини порушення сроків. 14.08.2018 підключенння зробили, але в рп стали привзято відноситися. Замісник начальника повідомив, що якщо я не підпишу додаткову угоду про подовження сроків і договір з їх пунктами про попередню 100% оплату, та можливістю перенесення точки обліку(даний пункт зазначений в договорі, п.3.15) вони зроблять так що я взагалі не зможу його підписати. Оскільки я як спадкоємець співпрацюю з ними по договору ще на померлу особу, сказали що не приймуть в наступному місяці звіт. І ще була низка погроз в типу постійних перевірок об‘єкті нерухомості, і що вони всеодно знайдуть підстави і відключать, і що мої збитки їх не хвилюють. Скажіть будь-ласка, як діяти в даному випадку. Адже розуміючи їх монопольне становище, суди затягнуться на довго, а підприємство в цілому не зможе функціонувати. Дякую
На підставі яких документів Ви з ними працюєте як спадкоємець? Який це об’єкт? Комерційний або приватний?
На підставі договору. Комерційний об‘єкт.
Якщо Ви написали заяву про прийняття спадщини, то Ви маєте право користування.
Договір укладено з Вами? Або у договорі попередній власник?
Спадкова справа ще розглядається? Вам видали свідоцтво на право спадкування?
Договір укладено на попереднього власника. Спадкова справа відкрита.
Їм ці документи не потрібні були з 2012 року, до того часу поки я не почав відстоювати свої права, та скаржитися на порушення!
Вони з 2012 року отримали оплату, відвідували обєкт, знімали покази, приймали звіти.
Якщо вони спробують відключити зараз то це не правомірно.
Можете подати їм документи про право на користування (спадкові документи) та переоформити договір.
У разі, якщо потрібна допомога, то звертайтеся на нашу ел пошту.
При нарахуванні штрафу у формулі враховується коефіцієнт Al чи Cu . В акті вказано, що до лічильника і після мідні проводи, а на справді алюмінійові. Підскажіть що робити? Дякую.
Залежить від схеми, схема в порядку п.4.6. Методики https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0782-06
Відповідальність передбачена підп. 3 п. 2.1. Розрахунок згідно з підп. В п. 2.5 кількість днів 430. Чи повинні були зменшити до 6 місяців.
Період та інші складові розрахунку. Залежить від багатьох обставин.
Вишлять скан або фото акта про порушення на нашу ел.пошту.
Доброго дня.
Я інвалід І-групи, оформив ФОП. Хочу орендувати в батьків невелике приміщення за хатою, приписаний і проживаю не з батьками. Робота з єлектроінструментом.
Питання слідуюче. Чи потрібно мені вести і встановлювати окремий лічильник на електроенергію. Чи вистачить того що я буду оплачувати оговорену орендну плату.
Дякую
Доброго дня, формально треба укладати новий договір з ФОП.
Але не всі укладають такі договори ФОП-ОБЛЕНЕРГО, багато випадків роботи ф форматі договору оренди.
Доброго дня.
Підкажіть будь ласка, маю МАФ( кіоск), влада змушує робити реконструкцію під один фасад. Чи можливий перенос лічильника з одного місця на інше? Потрібно виготовляти нову тех.документацію? Бо рес запевняє, що потрібно повністю відключатися і робити новий проект…
Доброго дня, уточніть будь-ласка більш детально про «реконструкцію під один фасад»?