Як отримати економію на платіжках за опалення, газ, електроенергію для квартири, будинку? З чого починати? Серед заходів, які спрямовані на зменшення цифр у платіжках за електроенергію, газ, тепло, можна виділити типові, та не типові, індивідуальні. Наприклад, щоб запровадити типові заходи з економії тепла, потрібно закрити, або замінити вікна у місцях загального користування (під’їзд, тамбур, сходові клітини) мають бути нові склопакети. Доречи, усі вікна будинку мають бути замінені. Двері під’їздів також мають бути утеплені. До нетипових заходів віднесені рішення, які мають враховувати особливості кожного об’єкту, наприклад, прокладення теплотраси, варіанти утеплення, різні конструктивні рішення (дах, фундамент, вентиляція), що потребує енергоаудит з виїздом до об’єкту, проведення розрахунків.
1. вікна
Як будинок витрачає тепло? Найбільша складова – це вікна, які є у квартирах, та будинках. Вікна забезпечують потрапляння денного світла і свіжого повітря всередину приміщення, та мають створювати здоровий мікроклімат.
Основним критерієм, що визначає енергоефективність вікна, є його опір теплопередачі. Чим більше його значення, тим меншими є тепловтрати через вікно – ефективність продукції зростає. Коли Ви вибираєте вікно, приділяйте особливу увагу його опору теплопередачі. Згідно з діючими будівельними нормами України, опір теплопередачі вікон для другої температурної зони (АР Крим, Закарпатська, Запорізька, Миколаївська, Одеська та Херсонська області) має бути не менше, ніж 0,6 і не меншим ніж 0,75 для решти території України (перша температурна зона).
Від чого це залежить?
- Кількість камер у стекло пакеті (2 стекла це 1 повітряна камера, 3 стекла 2 повітряні камери);
- Заповнення стекло пакету газом (не є обов’язковим);
- Покриття скла спеціальним екраном, який зменшує теплове випромінювання вікна;
- Рама у яку змонтовано склопакет, має 3,4,5 камер утеплення, та різну ширину;
- Якість деталей які використані при монтажу (ущільнювачі, системи надійного закриття плоскостей вікна).
Нові вікна:
- Обрати 5 камерний профіль рами вікна та не менш ніж 70 мм товщини;
- Встановити 3 камерний склопакет зі стеклами, які мають покриття, яке зменшує втрати теплового випромінювання;
- Обрати якісну фурнітуру вікна та виконати монтаж відповідно ДСТУ.
Вікна вже є:
- Якщо однокамерний склопакет (2 скла) та Ваш бюджет дозволяє, то замінити склопакети 2 камерні (3 скла) та замінити фурнітуру (замки та утеплювачі);
- Перевірити та/або замінити елементи ущільнювачів вікон, найбільш холодне місце у вікні – це нижні кути.
- Регулювати фурнітуру, оскільки можуть бути місця неповного прилягання, де буде продування холодного повітря.
2. система опалення, регулювання постачання теплоносія
Заходи, які нами було запроваджено в частині економії, зменщення плати за опалення ОСМД (ОСББ):
Вибір джерела обігріву для багатоквартирного будинку залежить від обсягів можливого фінансування та джерел надходження коштів, та від технічних особливостей будинку. Варіант централізованого теплопостаання з установкою лічильнка теплової енергії. Варіант індивідуальної газової котельної. Варіант електричного котла з накопичувачем тепла (електричний котел працює на нічному тарифі). Варіанти котлів на твердому паливі з автоматичною подачею, або без.
Варианты установки тепловых постов и регулировки подачи теплоносителя:
- только счётчик тепла с ручной регулировкой (до 70 тыс грн — на фото);
- полный тепловой пост с автоматикой и автоматической регулировкой подачи теплоносителя (до 200-300 тыс).
Площадь дома: 2922 кв метров дома = средняя величина оплаты отопления в период зимы 2016-2017 — 15 грн за 1 кв метр, платили бы 29,86 грн
Самая малая оплата в тёплый месяц 2016 года (декабрь) была 14 грн на 1 метр отапливаемой площади. Самая большая оплата за отопление была 17 грн. - Элементарные примеры ОСМД (ОСББ) по лампам освещения с расчётом в грн (эффект было 230-240 кВт все лампы заменили, стало 100-110 кВт при тарифах 0,8 грн до 100 кВт.часов их расходует холодильник и техника в режиме ожидания, а свыше 100 уже по 1,3 грн, это уже экономия либо да либо нет, вышло экономить примерно 130 кВт часов по 1,3 грн = экономим 169 грн в месяц при цене 1 лампы 65 грн ). И не забывать о новых тарифах с марта 2017 (1 грн до 100 и свыше 2 грн разница 130 кВт = 260 грн в месяц).
3. Теплоізоляція стін, даху, перекриттів, фундаментів
4. Вентиляція, рекуперація
Приватний будинок (дача):
Перелічені за значимістю:
- вікна;
- вибір системи опалення, вибір котлу, та варіанту обігрівачу, звичайні батареї, система «теплий пол», система «теплі стіни», вентиляційний обігрів;
- утеплення стін;
- утеплення фундаменту, даху.
Пример: электрический котёл на ночной тариф + накопитель тепла.
Население, которое рассчитывается с энергоснабжающей организацией по общим расчетным средствам учета и объединенное путем создания юридического лица, жилищно-эксплуатационным организациям, кроме общежитий 1,29 грн * 3 тарифа 0,4 насос электро 1,1 кВт
Пример: котёл на пеллетах – насос 3,5 кВт в час.
Котлы – для города что можно выбрать? Масса вариантов: котлы с автозагрузкой и без, на относительно бездымном топливе, на дровах, на брикетах, пиролиз. Предпочтительно покупать котёл с чугунным теплообменником. На фото заводская чугунная секция для сборки теплообменника котла, позволяет собрать котёл необходимой мощности».
Заміна системи опалення
Активне використання сонячної енергії
Теплоізоляція розподільчих трубопроводів
Вентиляція житлових приміщень
Побутова техніка
Посудомийна машина
Пральна машина
Морозилка холодильник
Рекуперация тепла вентиляции и сточных вод на примерах.
ЗМІ
Взяли учать у підготовці програми щодо можливостей та варіантів економії електричної енергії, встановлення багато тарифного лічильника, використання нічного тарифу. Є випадки, коли енергопостачальними вимагають встановлення лічильник з обмежувачів потужності, що не є правомірним, оскільки ви маєте право купувати будь-який лічильник, дозволений до експлуатації в Україні (з Реєстру засобів вимірювальної техніки).
02.2017: Ми і телеканал ZIK спробували розібратися у відключеннях житлового комплексу:
https://www.youtube.com/watch?v=YBEA-Fareck&feature=youtu.be
Цей ЗМІ проект у програмі «Контраргумент» підготовлено за нашої участі з метою:
- перед початком опалювального сезону виявити та визначити складові втрат теплової енергії;
- чому мешканці багато сплачують за опалення;
30.11.2016: Отопление стало дешевле в домах без счётчиков (http://www.kmu.gov.ua/control/ru/publish/article?art_id=249539543&cat_id=244843950)
У нас теперь новый алгоритм начислений за отопление многоквартирных домов без счётчиков.
Счета за централизованное отопление для семей, в доме которых нет учета тепла, теплоснабжающими предприятиями будут формироваться на основе усредненного в городе показателя потребления тепловой энергии тех домов, где счетчики установлены.
Что это значит?
До появления нового алгоритма расчёта моя 5-ти этажка со счётчиком в ноябре потребит примерно, по расчётам 8 грн на 1 кв.метр, а рядом такая же многоквартирный дом, но без счётчика по 30 грн на 1 кв. метр отопления. Разница, предположим, 24 гривны, в вариантах со счётчиком тепла или без.
А теперь расчёт для домов где нет счётчика будет производиться по средней величине оплаты домов со счётчиком, в соседней 5-ти этажке без счётчика теперь будет стоимость не 30 грн на 1 кв.метр, а как в домах со счётчиком, будет вычисляться какое среднее значение, по показаниям, полученным в домах со счётчиками, например, 8-14 грн на 1 кв.метр. Но уже не 30 «по максимуму» как раньше.
Ми також пропонуємо перевірку автоматизації та електрифікації, визначення складових втрат для об’єктів
• енергетичний аудит;
• проектні дослідження і розробка технічно-комерційної пропозиції;
• обстеження об’єкта автоматизації і збір вихідних даних;
• проектування електропостачання;
• комплектація і постачання обладнання та матеріалів;
• виробництво і дослідження низьковольтних комплектних приладів;
• заміна застарілого обладнання, монтаж і пусконалагоджувальні роботи, авторський нагляд;
• рекомендації щодо обслуговування електричного обладнання;
• гарантійне та післягарантійне обслуговування.
В напрямку для малого бізнесу та населення ми пропонуємо:
тепловий аудит, розрахунки;
технічний наглід (за договором, перевірка цін, обсягів, якості);
перевірка кабельних трас, будівельних конструкцій;
перевірка засобів захисту та комутації автоматичних вимикачів, пристроїв захисного відключення, диференційних автоматичних вимикачів увідно-розподільних щитів;
перевірка зборки та монтажу силових, освітлювальних щитів та щитів АВР.
ми можемо підібрати для Вас найбільш підходящий для його електроустановки розподільний щит або зібрати такий щит самостійно з врахуванням індивідуальних вимог. Такий варіант є найбільш економічним.
Окрім безпосередньо робіт, ми можемо розробити індивідуальний дизайн внутрішнього та зовнішнього освітлення, архітектурне підсвічування будівлі, а також здійснити розрахунок освітленості на робочих та інших площинах. Можливі також установка та підключення вимикачів, перемикачів, світлорегуляторів. Ми виконуємо монтаж систем управління освітленням різної складності. Ми встановлюємо як прості вимикачі, так і пристрої автоматичного вмикання, вимикання та регулювання світла.
перевірка якості розподільної електричної мережі, розрахунки, вибір варіантів (деякі заходи до 20 разів зменшують енергоспоживання)