Перейти к содержимому

ГО «ЕНЕРГЕТИКА і ЗАКОН»

Дозвольте звернути Вашу увагу на нашу громадську організацію «Енергетика і Закон» (Громадська організація «Енергетика і Закон» 22.12.2015 — дата реєстрації, Свідоцтво про державну реєстрацію №1451669 Адреса: https://energy-mk.com/energy-law/ email: rubilnikinfo@gmail.com ).

Нами з 2008 року накопичено великий досвід щодо вирішення спірних питань між споживачами електроенергії та обленерго України. Зокрема, це кілька сотень спорів, успішні у судах багатомільйонні справи, по яким обленерго намагалися неправомірно збільшити нарахування споживачам по виставленим рахункам. Як приклад, ведена нами у суді справа по спору між дніпропетровським заводом «Синтиз» та групою ДТЕК (посилання на рішення у Єдиному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua/Review/39905812). По Миколаївобленерго один  з найбільших успішно ведених нами у суді спорів – на суму 2,2 млн. грн., а також спори зі зменшення неправомірних нарахувань з 360 тис. грн.. до 30 тис. грн..,  скасування у повному обсязі нарахувань у сумі 450 тис. грн. тощо. Є приклади успішних спорів з виділення (збільшення) потужності, які є складною категорією спорів. А також спори споживачів та субспоживачів, технічні спори з експлуатації електротехнічного обладнання.

У складі нашої команди експерти зі статусом «Почесний енергетик України» та спеціалісти з багаторічним досвідом у галузі електроенергетики.

З 2024 року тестуємо обладнання обладнання для проєкту «Енерго Оберіг» який по суті волонтерским, інформація про проєкт готується до публікації.   

З 2008 року діяльність наших правозахисників висвітлювали різні ЗМІ, а саме: газети «Центральный рынок» №49 (779) 2011; «Центральный рынок» №26 (756) 2011; «Центральный рынок» 2009 №1(627); Вознесенская газета «День за днём» 25.03.2009; «Родной причал» №51(1061) 23.12.2008; «Новая николаевская газета» №17(683) 6.05.2009; «Центральный рынок» №1(679); «Родной причал» №2(1116) 13.12.2009; «Центральный рынок» №25(703) 2010; «Николаевский бизнес» («Миллион на розетках») №6(362) 16.02.2011; «Николаевский бизнес» («Куда исчезает энергия?») №13(369) 16.02.2011. Крім того роботу з правозахисної діяльності висвітлювали і Інтернет ресурси:  [2012-01-10] «24 тысячи за ошибку»; [2011-11-16] «Для того, чтобы разобраться в документах, которые выдает Николаевоблэнерго, нужна Алиса с миелофоном»;[2011-11-10] «Предприниматель подал в хозяйственный суд, прошёл все инстанции и выиграл, хотя одна из пломб на счётчике была кем то когда то перепломбирована»; [2011-11-10] «…Из-за подписи неуполномоченного лица облэнерго проигывает все суды»; [2011-07-18] «Облэнерго запугивает николаевцев отключениями света до решения суда, когда еще не ясно, кто прав, а кто виноват»; [2011-07-14] «Облэнерго фактически держит в заложниках жителей Богоявленского»; [2011-07-04] «Николаевоблэнерго незаконно «сбивает» с потребителей деньги»; [2011-07-08] «Николаевоблэнерго» начисляет штрафы за короткие замыкания как за недоучтенную электроэнергию»; [2011-06-23] «В «Николаевоблэнерго» подделывают документы, чтобы намерено увеличивать суммы штрафов».

У 2016 році на Першому національному каналі та Громадському ТВ опубліковано матеріал про неправомірну діяльність обленерго, підготовлений в тому числі і за участю нашої громадської організації (посилання на публікацію https://www.youtube.com/watch?v=X9akzOeTuTU).    Ми як експерти приймали участь у дослідженнях питань енергетики та енергоефективності на українському ТК «ZIK» (до продажу вказаного телеканалу) https://www.youtube.com/watch?v=YBEA-Fareck&feature=youtu.be, а також в багатьох програмах регіонального ТВ https://www.youtube.com/watch?v=UZSnqDaFKUk&feature=youtu.be, Миколаївців атакують контролери енергопостачальних підприємств, а також різних talk-show у прямому ефірі: Контраргумент. Енергозбереження і енергоефективність — 17.11.2016Контраргумент. Енергоефективність і енергозбереження — 2.03.2017Ток-шоу «КонтрАргумент» — Комунальні тарифи 18.05.2017.

Засновників ГО «Енергетика і Закон» у статусі експертів у 2015 році було залучено до перевірки енергозбутових підрозділів Західного відділення ДП «Укрзалізниця», а у 2016 році  у статусі експертів залучено до роботи Громадської Ради при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України (Протокол № 18(23) — 2016 засідання Правління Громадської ради Міненерговугілля).

Ми також співпрацюємо з інститутами судових експертиз, спільно проводимо аудит та технічний аудит роботи споживачів, підприємств енергетики (енергопостачальних компаній, які відокремились від обленерго-ОСР).

Посилаючись на свою практику ми можемо з впевненістю констатувати, що сьогодні від Харкова до Львова, тобто у всіх регіонах країни, в електроенергетиці спостерігаються  порушення норм права компаніями ОСР в питаннях з підключення та збільшення потужності споживачам, завищені та безпідставні нарахування при розрахунках актів про порушення, по суті, у значній мірі зберігається «совковий» підхід. Це все негативно впливає на імідж держави та створює напругу у суспільстві і викликає недовіру до влади та держави.

У будь-якому енергогосподарстві, а також діяльності регіональних енергопостачальних компаній, які працюють окремо від компаній ОСР також є багато питань, що потребують  фінансового та енергетичного аудиту. Ми можемо допомогти у «переформатуванні» енергогосподарства, посадових інструкцій, роботи програмних комплексів (їх автоматизації) бути корисними у вирішенні питань з вдосконалення ефективності, посиленні контролю, в тому числі за роботою персоналу. Наш досвід може стати у нагоді при вдосконаленні чинних регулюючих документів в частині енергоспоживання та енергоадміністрування, а також при вирішенні інших питань, наприклад,  з використання альтернативної та сонячної енергії для освітлення та нагріву об’єктів інфраструктури, генерації з альтернативних джерел (біомаса),  в частині найбільш ефективних рішень та ціни.

Ми пропонуємо технічний та фінансовий аудит в частині енергоспоживання та експлуатації енергогосподарства (мережі, витрати, утеплення, пошук ефективного рішення для кожного).

Наші учасники є експертами з наступних питань, по яким ми пропонуємо наш досвід та технічний і правовий супровід:

1. Правова практика, навчання персоналу, розробка посадових інструкцій, аудит, технічний аудит, технічний нагляд, презентація заходів енергоефективності, розробка відповідних програм. Контроль роботи персоналу. 
2. Розрахунки, проектування, монтаж/реконструкція/поточний ремонт, або запровадження електротехнічних проектів будь-якої складності, вибір найбільш прийнятної якості та ціни з:
— реконструкції існуючої системи, будівництва нової системи;
— реконструкції існуючої або монтаж нової системи освітлення підприємств, бюджетних установ, об’єктів громадського призначення із запровадженням систем автоматизації та керування, моніторингу через мережу Інтернет;
— монтажу електричного опалення будь-якої складності та потужності;
— електротехнічного ремонту будь-якої складності (електрощитові, електричні мережі, трансформаторні підстанції, лінії повітряні, кабельні).
3. Розрахунки, проектування, монтаж/реконструкція/поточний ремонт, або запровадження проектів теплопостачання будь-якої складності, вибір найбільш прийнятної якості та ціни, що дає при мінімальних витратах отримати ефект економії в діапазоні 20-70%.
4. Розрахунки, проектування, монтаж/реконструкція/поточний ремонт, або запровадження проектів вентиляції/рекуперації будь-якої складності, вибір найбільш прийнятної якості та ціни.
5. Охоронні системи та системи відео нагляду будь-якої складності (вивід на сайт, архівація), вибір найбільш прийнятної якості та ціни.
6. Розрахунки, проектування, монтаж/реконструкція/поточний ремонт, або запровадження автоматичних котельних на біопаливі, та/або ліній з виготовлення біопалива. Виробництво біогазу з виробленням електроенергії.
7. Сонячні колектори, сонячні фотоелектричні системи, вітрові та гідро станції.

Своє бачення можливої взаємодії (Ваші пропозиції, та/або зауваження), просимо надати.

З повагою,

Голова правління ГО «Енергетика і Закон»                        Олег Чалов

ГО «ЕНЕРГЕТИКА І ЗАКОН»
Картка реквізитів
для проведення операції переказу коштів на рахунок
Установа АТ „Ощадбанк”: Філія Миколаївського УО АТ « Ощадбанк»
Отримувач: ГО «ЕНЕРГЕТИКА І ЗАКОН»
Код Банку : 326461 код ЄДРПО: 40192557
№ поточного рахунку: 26003300814114

/примітка: на даний час оформлюється рахунок в іншому банку/ 

 

Мета: енергетика та
збільшення енергоефективності
зменшення витрат енергії

2.1. Основною метою діяльності Організації є захист законних соціальних, економічних, вікових інтересів суспільства та консолідація суспільства з метою сприяння утвердженню в Україні принципів вільної ринкової економіки та верховенства права в енергетичній галузі для досягнення цілей політики енергозбереження, шляхом сприяння розробленню нових енергозберігаючих, маловідходних та безвідходних технологій; ефективних систем та засобів контролю за енергоспоживанням та захисту довкілля від забруднення, організації інтегрованого енергетичного та економічного менеджменту, сприяння розробленню та впровадження напрямів розвитку суспільства та економіки, спрямованих на стабілізацію та зменшення споживання енергії.

 

2.2. Основними напрямами діяльності Організації є:

— об’єднання суспільства з метою розширення знань суспільства в галузі енергетики;

— залучення різних верств населення об’єднань до підготовки та ухвалення владних рішень, що стосуються діяльності в галузі енергетики, на центральному та місцевому рівнях;

— участь у формуванні єдиних, чітких та зрозумілих правил відносин між органами виконавчої влади, контролюючими органами та суспільством в галузі енергетики;

— запровадження дієвого громадського контролю за діяльністю контролюючих органів;

— розробка та втілення пропозицій, спрямованих на усунення адміністративних перешкод у процедурі реєстраційних дій, отриманні дозволів, ліцензій та інших погоджень та документів;

— участь в розробці зручних для споживача процедур одержання адміністративних та інших послуг, професійних стандартів цих послуг;

— захист суспільних прав, порушених унаслідок рішень, дій або бездіяльності органів виконавчої влади, контролюючих органів чи їх посадових осіб;

— сприяння реалізації принципу прозорості та врахування громадської думки під час здійснення державної регуляторної політики, обов’язковості і своєчасності доведення прийнятих регуляторних актів до відома фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань;

— ініціювання перегляду нормативно-правових актів, що регулюють енергетичну діяльність, та внесення змін до них, що, є непослідовними або не узгоджуються чи дублюють діючі регуляторні акти;

— проведення громадських слухань та громадських експертиз проектів законів України, інших нормативно-правових актів, які регулюють відносини в енергетичній сфері, надання розробникам цих проектів пропозицій про їх вдосконалення для досягнення цілей політики енергозбереження;

— організація консультування та роз’яснення вітчизняного та міжнародного законодавства:

—  з приводу складеного представниками обленерго акту про порушення Правил користування електричною енергією для населення,

— з приводу складеного представниками обленерго акту про порушення Правил користування електричною енергією для фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб;

— з приводу складеного представниками обленерго чи Держенергонагляду акту-вимоги (припису) в частині переобладнання вводу, перемонтажу щита обліку тощо;

— з приводу приєднання, збільшення потужності, переоформлення;

— сприяння та практична допомога у складанні протоколів розбіжностей до договорів «Про постачання електричної енергії», «Про встановлення засобів диференційного обліку електроенергії та ЛУЗОД» тощо;

— допомога у написанні скарг та звернень до різноманітних інстанцій;

 — консультування відповідальних за енергогосподарство щодо поведінки під час перевірки енергозбуту обленерго;

— щодо технічних характеристик однофазних, трифазних та багатотарифних лічильників;

— правові та технічні консультації з питань правової практики щодо неправомірних дій енергозбутових підрозділів обленерго;

— консультування, роз’яснення та надання іншої нематеріальної допомоги енергозбереження у побуті та на підприємстві, застосування сучасних технологій з нагріву води та опалення;

— забезпечення участі різних верств населення, споживачів послуг у державних та регіональних соціально-економічних, інвестиційних, екологічних та інших програмах;

— розвиток партнерських відносин та поглиблення співпраці між органами державної влади, органами місцевого самоврядування та громадськістю, забезпечення всебічної підтримки суспільно значущих громадських ініціатив;

— участь у проведенні з використанням засобів масової інформації діалогу керівників органів виконавчої влади з громадськістю, обговорення проектів найважливіших рішень та роз’яснення прийнятих органами державної влади рішень, які зачіпають інтереси споживача в енергетичній сфері;

— участь в роботі комісій, робочих груп та інших консультативних і дорадчих органів, утворених органами виконавчої влади;

— організація і проведення науково-практичних і навчальних семінарів за участю спеціалістів у різних галузях;

— поширення досягнень науки та практики в галузі енергетики, з цією метою налагодження міжнародної співпраці з відповідними науковими і навчальними закладами, організаціями, асоціаціями, установами, службами зарубіжних країн;

— консультування та нематеріальна допомога в усіх питаннях щодо енергетичних проектів та/або обладнання (технологій), робіт;

  • сприяння та допомога вирішенню спірних питань, які виникають у взаємовідносинах купівлі-продажу-обліку енергії, необґрунтованих вимог інспекторів РЕМ, питання служб головного енергетика щодо перевищення договірних величин, питань усіх споживачів з нового підключення / збільшення потужності, переоформлення договорів (нового споживача, підключенні електроенергії), а також питання щодо спорів з меж розподілу та відповідальності, ЛУЗОД/АСКОЕ;
  • представництво та захист інтересів суспільства в судах всіх інстанцій, підприємствах установах, організаціях всіх форм власності та відновлення порушених прав щодо питань стосовно неправомірних дій енергопостачальника різної енергії при проведенні перевірок, складанні актів та наданні неправомірних вимог.

Ми з 2008 року працюємо у галузі спорів з обленерго України.
В практиці сотні справ. Ось приклад http://reyestr.court.gov.ua/Review/39905812
По Миколаєву ми працюємо з 2008 року є сотні прикладів як обленерго працює неправомірно (на підключенні, на збільшенні потужності, інші нарахування).

Ось лише печатні ЗМІ про нас (матеріали як обленерго неправомірно діяло, приклади):
«Центральный рынок» №49 (779) 2011; «Центральный рынок» №26 (756) 2011; «Центральный рынок» 2009 №1(627); Вознесенская газета «День за днём» 25.03.2009; «Родной причал» №51(1061) 23.12.2008; «Новая николаевская газета» №17(683) 6.05.2009; «Центральный рынок» №1(679); «Родной причал» №2(1116) 13.12.2009; «Центральный рынок» №25(703) 2010; «Николаевский бизнес» (материал номера: «Миллион на розетках») №6(362) 16.02.2011; «Николаевский бизнес» (материал номера: «Куда исчезает энергия?») №13(369) 16.02.2011

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*